Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

Image - Laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino

 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, sausio mėnesį buvo atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų

Šeštadienis, 25 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Image - V. Musvydaitė buria žingsniuotojus į didžiausią ėjimo renginį Lietuvoje

Išbandžiusi ne vieną sporto šaką sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė pastaruosius kelerius metus yra atradusi ėjimą. Į šį nesudėtingą sportinį užsiėmimą įtraukusi savo šeimą, juo stengiasi užkrėsti ir vis daugiau Lietuvos

Pirmadienis, 27 Sausis Komentarai (2)

Seniūnijose

Gardamo parapija turi naują kunigą

Image - Gardamo parapija  turi naują kunigą

Šilutės rajono katalikų bendruomenės gyvenime - pokyčiai. Tikintieji į naują tarnystę Gardame išlydėjo kunigą Raimondą Jonauską. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kunigą paskyrė šv. Roko bažnyčios administratoriumi. Jis taip pat bus

Sekmadienis, 26 Sausis Komentarai (0)

Kaledu egle_1_pŠimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir geltonasis tiltas, o artimiausiu metu nušvis ir Lietuvininkų gatvė.

Gruodžio 6-ąją, tik kiek anksčiau, Ragana ir du Šaltukai šalia Šilutės Hugo Šojaus muziejaus atidarė stebuklingą Kalėdų miestelį, kuriame tviska įvairių organizacijų, rajono mokyklų papuoštos eglaitės.


Šilutė prisijungė prie kitų Lietuvos miestų ir paskelbė kalėdinio maratono pradžią.

Atidarė Eglučių alėją

Šventinis šurmulys Šilutėje jautėsi jau nuo penktadienio ryto. Prie Kultūros ir pramogų centro sugužėjo rajono tautodailininkai ir prekybininkai. Visi galėjo čia įsigyti rankų darbo dovanėlių, rūkytos mėsos, duonos, konditerijos gaminių, ką tik iškeptų spurgų ir kitų skanumynų.Kaledu egle_egluciu_alejos_atidarymas

Apie 11 valandą, kol dar buvo kabinami paskutinieji žaislai ant miesto eglės, H. Šojaus dvaro kieme atidaryta Eglučių alėja. Šiemet muziejininkai eglutes kvietė puošti tradiciškai ir futuristiniais motyvais. Taigi vaikštant po muziejaus kiemą galima išvysti ir neįprastų eglučių - medinių, metalinių, pagamintų iš vytelių ar susuktų iš folijos.

Ir nors penktadienio rytą pūtė žvarbus vėjas, šalta nebuvo, nes mažuosius džiugino Šilutės teatro aktoriai. Persikūniję į pasakų personažus - Raganą ir du Šaltukus jie, kartu su mažaisiais, apžiūrėjo eglaites ir į Kalėdų namelį įnešė pašto dėžę, kad mažieji šilutiškiai galėtų siųsti laiškus Kalėdų Seneliui.

Iki sausio 6 dienos muziejaus lankytojai gali apžiūrėti Kalėdų senelių parodą iš Nijolės Bendikaitės asmeninės kolekcijos. O savaitgaliais iki Kalėdų mažųjų šilutiškių lauks Kalėdų Senelis. Iš Šiaurės atvykęs svečias lauks su dovanėlėmis, o susitikimo akimirką muziejaus darbuotojai įamžins nuotrauka.

Nupirko naujas puošmenas

Lietuvos miestuose jau įžiebtos Kalėdų eglės - dėmesio centre. Aptarinėjamos jų puošmenos, žaliavos iš ko jos pagamintos, vietos kur pastatytos. Pavyzdžiui Anykščiai visus nustebino eglę pastatę ant vandens. Todėl nenuostabu, kad vos į aikštę atvežus Šilutės eglę, daugeliui buvo smalsu kokiomis spalvomis ji nušvis šiemet. Žmonės atvirai sakė, kad bene 10 metų naudotos senosios puošmenos jau nusibodusios, jie nori pokyčių. Panašu, kad jų norai buvo išgirsti.

„Pagaliau ir mūsų miestas nušvis ne taip kaip įprasta“, „Pagaliau kažkas naujo, ir nebus gėda Šilutei“, „Turime nuostabią eglutę“, „Super“, - komentavo šilutiškiai,pamatę dar puošiamos eglės nuotraukas.
Priminsime, kad šiemet eglę miestui ir jo gyventojams dovanojo Žalgirio gatvės gyventoja Romutė Kurlienė, kurios kieme ji buvo pasodinta prieš 27 metus.

Kalėdų eglės ir viso miesto papuošimo darbais rūpinosi Šilutės seniūnija, kurios išlaidos sudarė apie 3000 Eur. Eglės ir centrinės gatvės puošmenas nupirko Savivaldybė. Skelbiama, kad nauji žaislai ir girlianda kainavo 11 700 Eur. Eglė jau papuošta ir įžiebta, o štai Lietuvininkų gatvės puošmenų dar teks palaukti dėl suvėlavusio jų pirkimo ir gatvės remonto darbų. Tikėtina prieš Naujuosius metus nušvitusios centrinės gatvės papuošimai nekainuos daugiau nei 58 300 Eur.

Jau nušvitusiai Šilutės eglei internautai negailėjo pagyrų, kad šiemet ji labai graži, tikra karalienė.

Paskelbė švenčių laukimo pradžią

Kaledu egle_2Į eglės įžiebimo šventę atėjo daugybė šilutiškių, kai kurių žodžiais sakant, suėjo visas miestas. Pažiūrėję Šilutės kamerinio dramos teatro aktorių programą „Karalių pasaka“, žmonės išklausė Šilutės valdžios atstovų kalbų.

„Šiandien susirinkome paskelbti didžiųjų švenčių laukimo pradžią. Po miesto eglės įžiebimo, Kalėdų eglės nušvis ir visose seniūnijose. Noriu palinkėti visiems, būti geresniems, atverti širdis vieni kitiems, įžiebti šilumos ir šviesos spindulį šalia esančiam. Palinkėkime vieni kitiems gražių dienų, gražių įspūdžių, kad Kūčias, Kalėdas, Naujus metus sutiktume su gera nuotaika, pasitikėjimu. Ramios Kūčių dienos, gausos per Kalėdas, daug vilčių ir storos piniginės per Naujus metus“, - susirinkusiems linkėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda priminė, kad laukimo metas ypatingas, per kurį daug ką galima apsvarstyti, pagalvoti, kas nuveikta ir padaryta. Šilutiškiams jis linkėjo, kad eglės įžiebimo šventės įspūdžiai išliktų kuo ilgiau. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pastebėjo, kad labiausiai švenčių laukia mažieji. „Būkite sveiki, drūti ir laimingi“, - linkėjo jis.

Galiausiai atėjo ilgai lauktas momentas - visiems kartu suskaičiavus nuo 10 iki vieno, nušvito Kalėdų eglė, o Šilutės padangę nutvieskė fejerverkai. Kiek vėliau buvo apdovanoti mokinių piešinių konkurso „Piešiame Kalėdas“ nominantai. Meras dovanas įteikė ir už gražiausiai papuoštas Eglučių alėjos žaliaskares. Futuristinių eglučių kategorijoje laimėjo UAB „Šilutės automobilių keliai“, Tradicinių eglučių - Juknaičių pagrindinė mokykla.

Ant scenos savo pasirodymus surengė M. Jankaus pagrindinės mokyklos vaikų popchorai „Saulytė“ ir „Spindulys“, šokių klubas „Žvaigždūnė“, vaikų ir jaunimo studija „Sky“.

Rinks gražiausią Kalėdų vitriną

Puoštis ir miesto verslininkus bei dalyvauti Kalėdinių vitrinų konkurse kviečia Šilutės seniūnas R. Steponkus. Tęsiant ilgametę tradiciją, gruodžio 19 dieną, seniūno sudaryta komisija rinks gražiausią Kalėdinę vitriną Šilutės mieste. Gražiausiai papuoštos vitrinos savininkui bus įteiktas prizas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt