Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Kunigu Kaledos_Valdas_Miliauskas_su_seima„Ramybės, sustoti kasdienybėje, atrasti laiko pabendrauti su artimais žmonėmis, išgyventi tikėjimo džiaugsmą savo sieloje, daryti gerus darbus ne tik per šventes, bet kasdien“, - jums, skaitytojai, linki Šilutės katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai.

Šventų Kūčių ir Kalėdų dienomis Dievo tarnystei atsidavę žmonės po kelis kartus per dieną aukoja mišias, dovanoja savo laiką parapijiečiams, jeigu reikia lanko ligonius, atlieka kitas ritualines apeigas.

Atsikvėpti, kartu su namiškiais susėsti prie šventinio stalo jie gali dažniausiai antrą Kalėdų dieną. Apie savo Kalėdų šventimo tradicijas „Šilutės naujienoms“ papasakojo Šilutės šv. Kryžiaus parapijos klebonas Remigijus Saunorius, vikaras Viktoras Daugėla, evangelikų liuteronų kunigai Valdas Miliauskas bei Remigijus Šemeklis.

 

Įsimintiniausios Kalėdos – su Popiežiumi

„Kai visi švenčia, mes dirbame, bet po švenčių, kai

Kunigu Kaledos_Remigijus_Saunorius

 kiti dirba, mes galime pailsėti“, - sako klebonas R. Saunorius. Jam didžiosios metų šventės, po susimąstyti verčiančio advento laikotarpio, kaip ir daugeliui žmonių, atneša ramybę, džiaugsmą.

Klebonas pasakojo, kad per Kūčias ir Kalėdas Šilutės katalikų bažnyčioje aukojama daug mišių, taigi kunigai tarnauja tikintiesiems. Kalėdų antrąją dieną dvasiškiai važiuoja pas artimuosius, lanko tėvus, brolius, seseris - pabūna bendrystėje, kartu pavalgo pietus arba vakarienę.

Kunigo Remigijaus tėvai gyvena Varniuose, tad dažniausiai antrą Kalėdų dieną jis važiuoja jų aplankyti, ten susitinka ir su seserų bei brolio šeimomis. Buvimas kartu atneša džiaugsmą, šeima vaišinasi mamos pagamintais patiekalais.

Dvasininkui įsimintiniausios Kalėdos buvo prieš keliolika metų, kai jis studijavo Romoje. Tuomet Petro Bazilikoje Vatikane jis galėjo melstis, švęsti kartu su Popiežiumi Jonu Pauliumi II. „Dabar gyvename šurmulyje, skubėjime, nuolat neturime laiko. Palinkėčiau ramybės, pabuvimo su savimi, savo artimaisiais“, - artėjančių švenčių proga visiems linki R. Saunorius.

Dovanų rasdavo po pagalve

Jau treti metai Šilutės šv. Kryžiaus parapijoje dirbantis vikaras V. Daugėla Kūčias ir Kalėdas sutinka bažnyčioje, kartu su parapijiečiais. Jo paties žodžiais sakant, tai jau įprasta.

Vėliau vikaras važiuoja į Skuodo rajone esantį Šapės kaimą, kur susitinka su šeima. „Tėvelis gyvas, mamos nebėra. Parvažiuoja du broliai ir sesuo“, - pasakoja V. Daugėla. Vienas jo brolių - Vidmantas taip pat yra vikaras Žemaičių Kalvarijos bazilikoje. Kunigystės kelią pasirinkusiems broliams tikėjimą perdavė religingi tėvai, įkvėpė ir tuometinio miestelio kunigo pavyzdys.

Per Kalėdas susitikę namiškiai bendrauja, skanauja sesers pagamintus valgius.

kunigas Remigijus_SemeklisViktoras prisimena, kad kai buvo mažas - kartais po Kalėdų eglute, o kartais po pagalve rasdavo dovanų. Dabar jam didžiausia dovana per šventes - buvimas su artimaisiais, bendrystės jausmas, o kaip kunigui jam didžiausia dovana matyti tikinčius žmones, kurie švenčia Kalėdas ir išgyvena tikėjimo džiaugsmą.

„Dovanokite savo laiką artimiesiems, bendraukite, būkite kartu, išgyvenkite tikėjimo džiaugsmą savo sielose, sustokite kasdienybėje, pamąstykite apie dvasines, gyvenimo vertybes“, - linki vikaras.

Kunigystė neatsiejama nuo Kalėdų

Kunigas V. Miliauskas kilęs iš gilias liuteroniškas šaknis turinčios giminės. Jis tarnauja Žemaičių Naumiesčio, Katyčių, Švėkšnos, Rusnės, Vyžių parapijose. Valdas sako, kad Kūčios, Kalėdų pirma diena skirta tarnystei. Jis aplanko visas parapijas, bendruomenes, ligonius. Tiek Kūčių vakarą, tiek Kalėdų pirmąją dieną vyksta pamaldos.

Kūčių vakarą, po paskutinių pamaldų Žemaičių Naumiesčio bažnyčioje, namuose jo laukia žmona Simona ir dukrytės - ketverių Uršulė ir dvejų Šarlotė. Pas jauną šeimą atvažiuoja abiejų sutuoktinių tėvai, artimiausi giminaičiai, visi susėda prie stalo. Kunigas akcentuoja bendrystę, šeimos buvimą kartu, o ne maistą. „Džiaugiamės vienas kitu, kartu praleistu laiku, Kūčių, Kalėdų žinia“, - sakė jis.
Antrąją Kalėdų dieną Valdas su žmona ir dukromis aplanko vyresniuosius gimines.

V. Miliauskui įsimintiniausios Kalėdos buvo, kai gimė pirmoji dukra. Tuomet per šventes norėjosi būti tik su šeima, būdavo sunku ryte palikti miegančią dukrą ir pamatyti ją tik vakare, taipogi miegančią. Visgi, Valdas pabrėžia, kad jis yra ne tik tėvas, bet ir kunigas. Tad kasmet jis atlieka dvasiškas pareigas, o šeima lieka nuošaliau. Tai kartais nejauku, bet evangelikų liuteronų kunigas yra ir vienas bendruomenės narių ir jo taipogi reikia parapijiečiams. Valdas prisimena, kad yra tekę 4 ar 5 metus, beveik iš eilės, laidoti žmones.

Artėjančių Kalėdų proga kunigas linki gyvo tikėjimo, pasitikėjimo aukštesniąja jėga, kuri gali mus ir pralinksminti, ir pradžiuginti, ir paguosti. Kunigas Viktoras_Daugela_Zakristijoje
„Kiekvieną dieną prisiminkite, kad esate krikščionys, padėkokite už praėjusią naktį ir paprašykite pagalbos dieną. Tai paprasta širdies malda“, - linki V. Miliauskas.

Šventinį stalą puošia bendravimas

Evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis, dirbantis Šilutės, Vanagų ir Ramučių parapijose per Kalėdas taip pat turi daug pamaldų. Taip pat yra nemažai rūpesčio suorganizuoti jas gražias, tad šventinis laikotarpis būna darbingas. Kūčių vakarą, po pamaldų, kunigo šeima – žmona Irena, dukros Liucija, Joana ir Elija - susėda prie stalo. Kartais prie jų prisijungia ir vyresnieji šeimos nariai, seneliai. Kadangi kunigo žmona visose pamaldose vyrui gelbėja vargonuodama, tai laiko ruošti gausias vaišes nelieka. „Labiausiai papuošia bendravimas. Prie stalo giedame, pasidžiaugiame šeimos nariais“, - atskleidžia R. Šemeklis.

Tiems, kurie turėjo sunkius metus kunigas linki, kad ateinantieji būtų lengvesni, viltingesni, geresni. O tie, kurie turėjo gerus metus, nepamirštų ir Dievui padėkoti už laiką, už šeimos narius, už gėrybes, kuriomis buvo palaiminti. Taip pat, kad Kalėdos neprarastų džiugesio, grožio, kad jų metu pamirštume rūpesčius.