Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

 

1A Atvirlaiskis_41_crop2mm_1000vntAtsidarę nauji prekybos centrai, tymų protrūkis, Rusnės estakada ir kelias, Šilutės baseino ir sveikatingumo komplekso statybos bei Kultūros namų renovacija, Savivaldybės tarybos ir Prezidento rinkimai, pragaištingas Traksėdžių durpyno gaisras, ligoninės vadovo skandalas. Tai „Šilutės naujienų“ puslapiuose atspindėti reikšmingiausi praėjusių metų įvykiai.

Kiaulės metais išleidome 97 laikraščio numerius, taigi metams pasibaigus, juos dar kartą pervertėme, prisiminėme sukrėtusias nelaimes, skandalus, protesto akcijas, statybas. Nepamiršome ir kraštiečių pasiekimų bei gražių iniciatyvų.

Prekybos centrai

Praėjusių metų sausio viduryje buvo uždaryta miesto centre esanti IKI parduotuvė. Metų pradžioje daugelis šilutiškių su nekantrumu laukė, kada gi atsidarys žadėtoji „Lidl“ parduotuvė. Laukti reikėjo iki kovo 7 dienos. Kiek anksčiau buvo atidaryta ir naujoji Šilutės autobusų stotis.
Balandžio 29 dieną rekonstrukcijai buvo uždaryta viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių, esanti miesto centre. Atnaujinta parduotuvė atidaryta lapkričio 29 dieną.

Pernai mūsų mieste kūrėsi ir daugiau naujų verslų – veterinarijos klinika „Laimingas ūsas“, grožio studija „Montana“, savo padalinius Šilutėje atidarė statybos įrankių ir technikos nuomos įmonė „Cramo“, dėvėtų drabužių tinklas „Second hand“, automobilių dalių parduotuvė „Autoaibė“.

lidl atidarymasStatybos

Praėjusių metų pradžioje dar buvo statoma estakada į Rusnę. Salą ir Lietuvą sujungęs tiltas iškilmingai atidarytas gegužės viduryje. Nuolat važiuoti estakada buvo galima gruodžio mėnesį, kai buvo išasfaltuotas kelias Šilutė - Rusnė. Rusniškiai gali lengviau atsikvėpti: baigėsi jų kasdieniai vargai važiuojant aplinkkeliais.
Dar vienas svarbus kelias - į Žemaičių Naumiestį vis dar tvarkomas. Regioninės reikšmės kelio rekonstrukcija prasidėjo kovo 15-ąją. Šio daugiau nei 10-ies kilometrų ilgio kelio ruožo rekonstrukcija ir tilto per Šyšos upę remontas atsieis apie 12 milijonų eurų. Už šiuos pinigus bus paklota ne tik nauja važiuojamosios dalies danga, bet įrengtas ir pėsčiųjų – dviračių takas.

Gegužės pradžioje duotas startas Šilutės baseino statyboms, kai buvo pasirašyta sutartis tarp Savivaldybės ir darbus vykdančios įmonės. Naujajame komplekse, kurio statybos kainuos apie 6,6 mln. eurų, veiks baseinas su SPA pramogine zona, įvairių sporto šakų treniruočių salės.
Birželio pradžioje baigti daug diskusijų sukėlę eismo žiedai Cintjoniškių gatvėje. Artimiausiu metu, sankryžoje su Pramonės gatve, bus įrengtas dar vienas – jau trečiasis šioje gatvėje - eismo žiedas. Planuojama, kad dar du žiedai atsiras Lietuvininkų - M. Jankaus – Tilžės bei M. Jankaus – Sodų - Miško gatvių sankryžose.
Rudenį pradėtas tvarkyti pastatas vaiduoklis - šalia katalikų bažnyčios esantis raudonų plytų na mas, kuriame kažkada veikė našlaičių namai, o sovietmečiu - „Eglutės“ sanatorija. Planuojama, kad sutvarkytame pastate įsikurs labdaros organizacijos, vyks kultūriniai renginiai.
Rugpjūčio pradžioje prasidėjo ilgai lauktas Šilutės kultūros ir pramogų centro remontas. Šiuo metu čia intensyviai vyksta darbai, žadama, kad pastatas bus labai pasikeitęs.

Nelaimės

2019-ieji Šilutės rajone pasižymėjo skaudžiomis nelaimėmis. Ypač juodas buvo sausis. Sausio pradžioje kelyje Žemaitkiemis - Sakūčiai įvyko avarija, nusinešusi 22 metų vairuotojos gyvybę.
Po kurio laiko įvyko dar viena tragiška avarija Traksėdžiuose, kurios metu žuvo mama ir 9 metų jos dukrelė.
Per metus įvyko ir daugiau nelaimių, pareikalavusių žmonių aukų. Sausio gale kelyje mirė miškovežio vairuotojas, kovą Begėdžių kaime, gaisro metu sudegė žmogus. Vasarą Pamario krašto upėse nuskendo du vyrai. Dar viena skaudi avarija, kurios metu žuvo du vyrai, įvyko rugsėjį.

durpyno gaisrasRugsėjo pradžioje tarnybas ir neabejingus šilutiškius ant kojų sukėlė dingęs 9 metų vaikas. Jo paieškos užsitęsė daugiau kaip dvi paras. Iš namų išėjusio ir dingusio berniuko kūnas buvo rastas žvyro karjero tvenkinyje, 5 metrų gylyje, nuo kranto nutolęs apie 8 metrus.
Dar viena skaudi praėjusių metų nelaimė - pragaištingas durpyno gaisras. Prireikė kelių dienų, gausybės ugniagesių pajėgų, kad gaisras būtų suvaldytas.

Ligoninės vadovų kaita - su skandalais

Metų pradžioje prabilta apie Šilutės ligoninės planuojamą įsigyti naują medicininę įrangą - rentgeno aparatą ir kompiuterinį tomografą. „Šilutės naujienų“ žiniomis, naujasis rentgenas jau kelios savaitės kaip veikia, o KT dar pakeliui į ligoninę. Belieka tikėtis, kad ligoninė sėkmingai įgyvendins pirkimo projektą ir šiais metais atliks kokybiškus diagnostinius tyrimus.

Rugpjūčio viduryje Šilutės ligoninės kolektyvas atsisveikino su ilgamečiu vadovu Dariumi Steponkumi, kuris išvyko vadovauti Respubliknei Klaipėdos ligoninėje.
Keletą mėnesių ligoninė dirbo be nuolatinio vadovo ir bene svarbiausias klausimas buvo, kas taps naujuoju vadovu. Konkursą laimėjo gydytojas Viktoras Šileikis. Jo atėjimą lydėjo skandalas, kurio priežastis dar aiškinasi tyrimą pradėjusi policija. Gruodžio 31-osios duomenimis, tyrimas dėl galimai suklastotų dokumentų tebevyksta, policija daugiau detalių neatskleidžia.

Pagerbti šilutiškiai

Galime pasidžiaugti kraštiečių laimėjimais, džiuginusiais 2019 metais bei garsinusiais Šilutės vardą.
Metų pradžioje Ievos Simonaitytės vardo premija paskirta evangelikų liuteronų kunigui Valdui Miliauskui. Premija dvasiškiui skirta už neatlygintiną savanorišką veiklą kasmet organizuojant ypač populiarią krikščionišką vaikų ir jaunimo stovyklą „Vanagai“, už didžiules pastangas ugdant ir puoselėjant jaunosios kartos dvasingumą, krikščioniškąsias ir dorovines vertybes.

Praėjusią žiemą pasižymėjo šilutiškis Valdas Butkus. Jis buvo vienas iš savanorių, šokusių į ledinę jūrą ir gelbėjusių ant atskilusios ledo salelės likusias moteris ir vaikus iš ledinės jūros.
2019 metų kovo pradžioje ypač pasisekė kepykloje dirbusiai šilutiškei. Ji laimėjo loterijos „Teleloto“ aukso puodą su beveik 400 000 eurų.

Kovo 11-ąją Šilutės rajono savivaldybės skiriama „Sidabrinės nendrės“ premija buvo įteikta Birutei Servienei - Rusnės salo ir etnokultūros centro direktorei, Pamario krašto papročių ambasadorei ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Gegužę Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo daugiavaikę mamą iš Šilutės - Oną Venckienę.

Gegužės viduryje mados žinovas A. Vasiljevas antrą kartą lankėsi Šilutėje. Čia jis atidarė parodą „Mada tarpukario metais“.

Birželį pradžiugino juknaitiškis pasienietis Tadas Gečas, kuris tapo pasaulio jėgos trikovės čempionu.

Žinomam ornitologui Vytautui Jusiui birželį buvo įteiktas vienas garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugininkų bendruomenėje - Viktoro Bergo premija.

Politika

2019 metais įvyko net dveji rinkimai - Savivaldybių tarybų ir Lietuvos Prezidento. Kovą šilutiškiai jau antrą kartą išsirinko merą - Vytautą Laurinaitį. Vicemeru tapo Sigitas Šeputis, Administracijos direktoriumi - Virgilijus Pozingis.
Savivaldybių tarybų rinkimai buvo paženklinti skandalu, garsiai skambėjusiu visoje Lietuvoje. Saugų rinkimų komisijos pirmininkė buvo apkaltinta, kad dalį biuletenių parsinešė namo.

Vos prasidėjęs naujasis Šilutės rajono savivaldybės tarybos gyvenimas nebuvo itin sklandus. Išsidalinus postus, vėliau opozicija bandė nuversti vicemerą, bet tam nepritarė valdančiųjų partijų atstovai. Opozicijai sušaukus neeilinį posėdį, jie „surengė kojų balių“ - išėjo iš salės, o balsavimas neįvyko.

Prezidento rinkimai - neabejotinai vienas reikšmingiausių įvykių Lietuvoje. Net 75 proc. šilutiškių užtikrintai balsavo už Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Tymai, protestai, iniciatyvos

Metų pradžioje daug ką išgąsdino tymų protrūkis Lietuvoje. Ši liga buvo atkeliavusi ir į Šilutę, tačiau mūsų mieste balandžio pradžioje sirgo vienas žmogus, pasiskiepijo - 51.

Dalį Šilutės bendruomenės protestui suvienijo projektas nutiesti K. Kalinausko gatvę pro dabartinę Žibų pradinę mokyklą, kuri sujungtų Klaipėdos ir H. Šojaus gatves. Ypač priešinosi mokyklos bendruomenė ir Šilutės „žalieji“. Galiausiai protestuotojai pasiekė savo - gatvės artimiausiu metu nebus.
Metų pabaigoje protestavo ūkininkai. Pradžioje jie prisijungė prie respublikinės žaliųjų kryžių akcijos, dalyvavo ir antrajame protesto akcijos etape - per miestą važiavo daugiau nei 100 jų traktorių.

Naują ir gražią iniciatyvą surengė Šilutės katalikų bendruomenė. Prieš Velykas Šilutės gatvėmis tikintieji ėjo Kryžiaus kelio procesijoje.

Pernai Šilutė iškovojo daugiausiai žygiuojančio miesto vardą. Galbūt artimiausiu metu Šilutėje atsiras sveikatingumo trasos.

Buvo ir daugiau gražių iniciatyvų. Vilkyčių seniūnaitis Darius Vilius su bendraminčiais miestelio parke sukūrė akmenų labirintą ir šiaudines skulptūras. Meno mokyklos mokytojas Andrius Sirtautas su mokiniais sukūrė pirmuosius Šilutės sekretus. „Šilutės baldai“ ant įmonės pastato stogo apgyvendino bites.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt