Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės ligoninės bendruomenės kreipimasis į visuomenę

Image - Šilutės ligoninės bendruomenės  kreipimasis  į visuomenę

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į viešumoje pasirodžiusią neigiamo turinio informaciją apie VšĮ Šilutės ligoninės gydytojus, norime išsakyti savo

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (13)

Savivaldybėje

Lietuvos gimtadienis Šilutės rajone: žygis, ledinės maudynės, 20 m ilgio vėliava

Image - Lietuvos gimtadienis Šilutės rajone: žygis, ledinės maudynės,  20 m ilgio vėliava

Vasario 16-ąją tautiškai pasipuošę, šventiškai nusiteikę rajono gyventojai dalyvavo šv. Mišiose, pėsčiųjų žygyje, klausėsi koncertų, žavėjosi šokiais, netgi šaukdami „Mes mylime Lietuvą“ maudėsi lediniame vandenyje. Smagią programą mažiesiems surengė Šilutės

Trečiadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai piktinasi, kad reikia tvarkyti aplinką ir tenka priimti į kapines alkoholikus

Image - Juknaitiškiai piktinasi, kad reikia tvarkyti aplinką ir tenka priimti  į kapines alkoholikus

Juknaičių gyventojai piktinasi, kad miestelio senelių namų senjorai laidojami ankštose miestelio kapinėse. Šią problemą jie siūlo spręsti savaip: išvežant velionis į Šilutę... Toks pasiūlymas raudonuoti iš gėdos privertė net ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

gaisras balciaiŠilutės rajone pernai kilo šiek tiek mažiau nei užpernai gaisrų, mažiau degė ir gyvenamieji pastatai. Tačiau tų gaisrų pasekmės buvo tragiškesnės: juose du žmonės žuvo ir 6 buvo traumuoti, kai 2018-aisiais žuvusių nebuvo, o traumuota perpus mažiau – tik 3 žmonės.

Tokie šiurpiausi praėjusių metų skaičiai, o pagrindinės šių nelaimių priežastys išlieka tos pačios: neatsargus žmonių elgesys su ugnimi, krosnių, židinių ir dūmtraukių gedimai.

Degė gyvenamieji ir ūkiniai pastatai

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vadovų parengta ataskaita rodo, jog 2018 metais rajone kilo 178 gaisrai, o pernai – 157. Užtat pernai šios nelaimės nusinešė dviejų žmonių gyvybes.

Abu pastaruosius metus pagrindinė gaisrų priežastis buvo pašalinis ugnies šaltinis. Taip ugniagesiai įvardija atvejus, kuomet nepavyksta nustatyti gaisro priežasties. 2018 m. dėl šios priežasties kilo 84, o 2019 m. mažiau - 73 gaisrai. Sumažėjo ir nelaimių dėl pačių žmonių neatsargaus elgesio su ugnimi – atitinkamai nuo 17-os 2018-aisiais iki 8 pernai.

Užtat pernai padaugėjo nelaimių dėl elektros instaliacijos gedimų (nuo 12 iki 17), gana dažnai dėl šios priežasties degė ir automobiliai: 15 kartų 2017 m. ir 13 pernai.

Panašu, kad tautiečiai jau išgirsta ugniagesių nuolatinius perspėjimus tinkamai prižiūrėti krosnis, židinius bei dūmtraukius, mat gaisrų dėl šių priežasčių mažėja: 2017-aisiais dėl to kilo 41, o 2019-aisiais jau tik 30 gaisrų.

Kasmet būta ir po vieną įtariamą padegimą.

Vis dar daugiausia nelaimių kyla gyvenamuosiuose žmonių pastatuose: užpernai tokie pastatai liepsnojo 53, o pernai – 44 kartus. Pernai išvengėme gamybinių pastatų gaisrų, užtat 2018 m. degė net 4 tokie pastatai. Pagalbiniai ūkio pastatai liepsnojo atitinkamai 17 ir 15 kartų, apleisti nenaudojami pastatai – 8 ir 3 kartus.

Ugniagesių atstovas Arūnas Ališauskas džiaugiasi, kad rezultatus jau duoda ilgas atliekų konteinerių padeginėjimo problemos akcentavimas. Jau nebe pirmus metus kalbėdami apie tai, kad reikia nepilti į konteinerius karštų pelenų, ugniagesiai, panašu, buvo išgirsti: 2018 m. tokie konteineriai degė 18, o pernai – tik 12 kartų.
Gaisrų atvirose teritorijose skaičiai išlieka panašūs – 50 ir 52, tad aišku, kad gamtai pražūtingų žolės deginimo pasekmių vis dar nesuvokiame.

Dvigubai padaugėjo iškvietimų į autoavarijas

2019 metais ugniagesiams gelbėtojams teko atlikti mažiau gelbėjimo darbų – nuo 210 užpernai šis skaičius krito iki 162 pernai. Tai todėl, kad pernai nebuvo potvynio, o užpernai jis tęsėsi kone pusę metų.

Užtat dvigubai – nuo 16 iki 31 - išaugo iškvietimų į autoavarijas, kuriose teko gelbėti prispaustus žmones, skaičius. Tiesa, pasak A. Ališausko, neretai būna ir taip, kad nuvažiavus į tokį įvykį paaiškėja, jog gelbėtojų pagalbos visai ir nereikia. Todėl būtų geriau, jei prieš kviesdami pagalbą žmonės įsitikintų jos būtinybe.

Gamtos stichijų padarinius – vėtrų išverstus medžius ir pan. - gelbėtojams teko likviduoti 38 ir 32 kartus, o dėl neatsargios žmogaus veiklos buityje sulaukta atitinkamai 33 iki 22 iškvietimų. Tokia veikla įvardijami atvejai, kuomet rūksta neapdairių piliečių ant viryklės be priežiūros palikti puodai ar nerimą kaimynams sukelia durų neatidarantys senoliai.

Tik 4 kartus užpernai ir 11 kartų pernai PGT vyrams teko ieškoti skenduolių. Užtat kitų gelbėjimo darbų vandenyje smarkiai sumažėjo – nuo 39 iki 2 kartų.

Gelbėjimo darbų buityje mažėjimas nėra toks žymus – nuo 32 iki 24 kartų. Šiek tiek mažiau pernai nei užpernai PGT vyrų pagalbos šaukėsi specialiosios tarnybos (58 ir 46 kartus), smarkiai sumažėjo įvairių cheminių avarijų: 2017 m. jų padariniai likviduoti 10 kartų, o 2018 m. jau tik 1 kartą. Cheminės avarijos Šilutės krašte – tai nebent sudužusių termometrų su gyvsidabrio užpildu, kurie, A. Ališausko žodžiais tariant, vis tiek kažkada turi baigtis, surinkimas.