Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

 

416252-586640-1287x836Ar galėjo koją pakišti partiškumas? Toks klausimas kyla išklausius vieno iš kandidatų į Saugų, esančių Šilutės rajone, seniūnus pasakojimą. Vyras teigė, kad nors konkurse į seniūno pareigas surinko daugiau balų, eiti pareigas buvo pasirinktas kitas kandidatas. Jo nuomone, tam įtakos galėjo turėti tai, kokioms partijoms abu kandidatai priklauso.

Tapti Saugų seniūnu siekęs Eugenijus Judeikis pasakojo, kad nors konkurso į Saugų seniūno pareigas pirmajame ture jis surinko daugiau balų, galiausiai buvo pasirinktas kitas kandidatas. Tai lėmė, jo nuomone, partiškumas, mat pasirinktasis kandidatas priklauso tai pačiai partijai, kaip ir Šilutės meras.

Visgi, asmenį seniūno pareigoms parenka administracijos direktorius, kuris nėra mero partijos kolega, o priklauso dar kitai partijai. Be to, kaip išsiaiškino portalas LRT.lt, po pirmojo seniūno rinkimų konkurso turo abu kandidatai į antrąjį turą keliauja vienodomis sąlygomis, o jame sprendimo teisė paliekama administracijos direktoriui, kaip tiesioginiam būsimo seniūno vadovui.

Koją pakišo partija?

Tapti Saugų seniūnu siekęs E. Judeikis pasakojo, kad konkurse seniūno pareigoms užimti turėjo dalyvauti penki kandidatai, bet į konkursą Vilniuje atvyko tik du – jis ir Arvydas Stonis. Abu kandidatai susitiko su atrankos komisija, kurioje dalyvavo trys seniūnaičiai, Valstybės tarnybos departamento atstovai ir Šilutės savivaldybės administracijos direktorius.

Kaip sakė E. Judeikis, kandidatams buvo užduodami įvairūs klausimai – tiek iš bendrojo išsilavinimo, tiek iš konkretesnių sričių, pavyzdžiui, teisės. Į seniūno pareigas kandidatavęs E. Judeikis sakė surinkęs didesnį balų skaičių nei jo konkurentas. Tačiau abu vyrai pateko į vadinamąjį antrą turą, kur, pasak E. Judeikio, turėjo laukti pokalbis su būsimu tiesioginiu vadovu – administracijos direktoriumi.

„Pagal įstatymą, galutinį sprendimą priima administracijos direktorius. Nebuvo jokio kito pokalbio <...>, tiesiog gavau raštą be jokių paaiškinimų, kad pasirinktas kitas kandidatas. Maniau, kad jei vyko konkursas, tas rezultatas didesnis, tai bent pokalbis kažkoks turėtų būti, kuriame paaiškintų, kodėl ne mano kandidatūra. Juolab kad aš ilgą laiką buvau bendruomenės pirmininku, rašiau projektus, dariau darbus seniūnijai, žmonių labui, man atrodo, kad sutariau su gyventojais“, – kalbėjo E. Judeikis.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, buvo pasirinktas kitas kandidatas, E. Judeikis teigė iš savivaldybėje dirbančių žmonių išgirdęs, kad priklauso ne tai partijai. Pats E. Judeikis sakė esantis Liberalų sąjūdžio narys, o jo konkurentas seniūno rinkimuose anksčiau į savivaldos tarybą buvo pakliuvęs su „Tvarka ir teisingumu“. Šiai partijai priklauso ir dabartinis Šilutės meras Vytautas Laurinaitis.

„Dar prieš konkursą sakiau, kad jei iš tikro užimčiau tas pareigas, bet kokią narystę partijoje nutraukčiau, nes manau, kad seniūnas turėtų būti nepartinis asmuo, kad būtų geriau bendrauti su visų pakraipų žmonėmis, kurie gyvena seniūnijoje.

Jis (kitas kandidatas – LRT.lt), yra vietinis, bet jis niekada nedalyvaudavo renginiuose, jų organizavime. Reikėtų jo paties klausti, gal jis ką nors darė, ko aš nežinau, bet bent iš bendruomenės pozicijų jo veikla nebuvo matoma. Bet partija pasirinkta teisinga“, – sarkastiškai kalbėjo E. Judeikis.

Teigia, kad partiškumas įtakos neturėjo

Už naujojo Saugų seniūno parinkimą atsakingas Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Portalui LRT.lt jis patvirtino, kad E. Judeikiui buvo pranešta, jog į seniūno pareigas parinktas kitas kandidatas, tačiau teigė, kad niekas dar nėra patvirtinta – parinktąjį kandidatą dar tikrina Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Visgi, V. Pozingis, kuris pats yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys, atmetė kaltinimus, kad A. Stonis seniūnu buvo išrinktas dėl partijos, kuriai priklauso.

„Kai bus galutinai paskirtas seniūnas, tada bus įsakymas ir bus galima sakyti, kad paskyriau. <...> Teisė yra pasirinkti administracijos direktoriui, taip ir įstatyme yra apibrėžta. Nėra parašyta, kad direktorius turi duoti ataskaitą, parašyta, kad turi vadovautis kompetencija, tai ja aš ir vadovaujuosi. <...> Iš dviejų kandidatų renkasi administracijos direktorius.

Man partiškumas niekada neturėjo įtakos. 17 metų dirbu savivaldoje ir į tai nekreipiau dėmesio darbe, nei priimdamas, nei atleisdamas. Man turi būti žmogus, kuris tinkamai atlieka savo pareigas, o partiškumu aš nesivadovauju. Esu LVŽS atstovas, paklauskite, kiek LVŽS atstovų yra priimta į savivaldybę. Tikriausiai tada bus aišku, ar aš tuo vadovaujuosi. Man kompetencija svarbu“, – sako jis.

Tiesa, administracijos direktorius teigė, kad negali atskleisti, kuris kandidatas surinko daugiau balų konkurse, argumentuodamas duomenų apsauga.

Susisiekti su seniūno rinkimus laimėjusiu A. Stoniu portalui LRT.lt nepavyko.

Sprendimo teisė – administracijos direktoriaus

Konkurso į Saugų seniūno pareigas rengusio Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovai komentavo, kad įvertinimą tokio konkurso komisijoje laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai.

„Abu pretendentai į Saugų seniūno pareigas surinko daugiau nei 6 balus ir jų kandidatūros pateiktos į pareigas priimančiam asmeniui – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui. <...> Į pareigas priimantis asmuo per 10 darbo dienų, nuo informacijos apie pasiūlytus pretendentus gavimo įstaigoje dienos, pasirenka vieną iš konkurso ar atrankos komisijos pasiūlytų pretendentų“, – rašoma raštu perduodame komentare.

Be to, anot departamento atstovų, teisės aktai į pareigas priimančiam asmeniui, šiuo atveju – administracijos direktoriui, nenustato kriterijų, kuriais jis turėtų vadovautis ar į kuriuos turėtų atsižvelgti, rinkdamasis vieną iš kandidatų seniūno pareigoms. Kitaip tariant, abu kandidatai seniūno pareigoms užimti antrajame konkurso ture dalyvauja lygiomis sąlygomis.

„Į pareigas priimančiam asmeniui – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui, suteikiama diskrecinė teisė pasirinkti vieną iš pateiktų dviejų geriausių pretendentų savo sprendimu“, – komentavo departamento atstovai.

LRT.lt inf.

Susiję straipsniai