Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

tbŠilutės rajonas jau daugybę metų šalyje lyderiauja pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius. 2018 metais Šilutės rajone užregistruoti 29 nauji tuberkuliozės atvejai, sergamumas šia liga mūsų rajone daugiau negu du kartus viršijo Lietuvos vidurkį. Praėjusiais metais buvo surasti du žmonės, sergantys atvira tuberkuliozės forma.

Ši Šilutės rajono tarybos posėdyje pateikta statistika išgąsdino opozicijos politikus, kurie norėtų efektyvaus veiksmų plano, kaip sustabdyti TB plitimą mūsų rajone.

Politikus papiktino ir Visuomenės sveikatos biuro (toliau - VSB) specialistų paaiškinimas, jog aiškina, jog aukšti tuberkuliozės rodikliai yra tik todėl, kad mūsų rajone daug, greičiausiai daugiau nei kitur, dirbama siekiant išaiškinti, suregistruoti ir gydyti šią sunkią ligą.

Papiktino Šilutės VSB ataskaita

Savivaldybės tarybos opozicijos politikai - septyni konservatoriai ir liberalai buvo apsisprendę nebalsuoti už Savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2018 metų ataskaitą. Jie pasipiktino, kad Savivaldybės VSB sveikatos stebėsenos specialistės Dalios Juknienės parengtoje ataskaitoje nėra pasiūlymų, kaip sustabdyti ir mažinti ataskaitoje paminėtus tuberkuliozės rodiklius.

Dar tuomet kai sprendimo projektas buvo pateiktas tik komitetuose, opozicijos politikė Sandra Tamašauskienė pasipiktino sprendimu pritarti VSB ataskaitai. Ji sakė, kad ataskaitoje minimas faktas, jog per 2018 metus Šilutės rajone užregistruoti 29 nauji tuberkuliozės atvejai. Dar labiau piktina faktas, jog Šilutės savivaldybė jau daugybę metų lyderiauja šalyje pagal sergamumą šia liga ir net du kartus viršija bendrą Lietuvoje sergančiųjų vidurkį.

S. Tamašauskienė piktinosi Savivaldybės VSB veikla. Jos nuomone, nors ir yra kuriami planai, kaip suvaldyti situaciją, akivaizdu, kad jie įgyvendinami neefektyviai.

Socialinių reikalų komitete iškilusį ginčą bandė malšinti tiek VSB direktorė Kristina Surplė, tiek valdančiosios koalicijos politikas Edgaras Padimanskas.

Pasak K. Surplės, jau kelis dešimtmečius Šilutės savivaldybėje tuberkuliozės rodikliai tikrai yra aukštesni nei kitose savivaldybėse. Tai sunki liga ir ji sunkiai gydoma. K. Surplė įsitikinusi, kad tuberkulioze sergančių žmonių skaičius mūsų rajone toks didelis ir todėl, jog medikai, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ir seniūnijų socialiniai darbuotojai dirba gerai ir visus sergančiuosius surenka ir prikalbina gydytis.

Pasak K. Surplės, praėjusiais metais buvo surasti du sergantieji atvira tuberkuliozės forma. Vienas iš jų pats sutiko važiuoti gydytis į Klaipėdos dispanserį. Kitas ligonis išvežtas gydytis į Alytaus dispanserį teismo keliu, nes pats nesutiko gydytis.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikas E. Padimanskas malšino aistras sakydamas, kad statistika nėra visiškai tiksli. Jis patvirtino K. Surplės žodžius, kad mūsų rajone tokių pacientų yra daugiau, nes Šilutės ligoninė turi atsakingai dirbančius pulmonologus, tinkamai veikia visa sistema, tad visi tuberkulioze sergantys žmonės yra patikrinami, suregistruojami ir gydomi.

E. Padimansko nuomone, yra savivaldybių, kurios neturi nei ligoninės, nei šią ligą gydančių specialistų. Tad tokių savivaldybių rodikliai tikriausiai yra geri. Bet taip yra tol, kol būna patikrinami tokių savivaldybių gyventojai, jei ne visi, tai bent įtarimą keliantys.

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė teikė sprendimo projektą svarstyti Savivaldybės tarybai. Su opozicijos lydere S. Tamašauskiene ji sutarė, kad kitas išvažiuojamasis posėdis bus surengtas Visuomenės sveikatos biure, ir toliau bus domimasi, ką biuro darbuotojai daro, kad tuberkuliozės atvejų mažėtų.

Perduos tirti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui

Svarstant Savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2018 metų ataskaitos patvirtinimo sprendimo projektą, Savivaldybės taryboje kilo toks pat ginčas, kaip ir Socialinių reikalų komitete. Tik šį kartą be S.Tamašauskienės į diskusijas įsiliejo liberalai Algirdas Gečas bei Audrius Endzinas. Jie kalbėjo, kad VSB derėjo ataskaitoje nurodyti ne tik skaičius, kiek rajone yra tuberkulioze sergančių žmonių, bet pateikti ir siūlymus, kaip ši liga turėtų būti užkardyta.

S. Tamašauskienė Savivaldybės tarybos posėdyje teikė pasiūlymą kreiptis į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą, kad šio specialistai atliktų išsamų tyrimą ir pateiktų efektyvių veiksmų planą, kaip būtų galima sustabdyti tuberkuliozės plitimą mūsų rajone. „Svarbiausia - ne kaltųjų paieška, o pavojingos visuomenei infekcijos užkardymas“, - sakė politikė.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pažadėjo išsiųsti Savivaldybės kreipimąsi ir Sveikatos apsaugos ministrui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt