Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

policija 1Vagystės, smurtas artimoje aplinkoje, neblaivūs vairuotojai - tai dažniausi nusikaltimai, įvykę Šilutės rajone per 2019 metus.

Pernai buvo įvykdyta 14 sunkių nusikaltimų, tarp kurių du nužudymai, sveikatos sutrikdymai, išžaginimas, dvi stambios vertės vagystės. Rajono keliuose žuvo 6 žmonės.

Per parą pareigūnai gauna maždaug po 19 pranešimų (6646 per metus), į kuriuos reaguoja nedelsdami. Liūdina, kad jų darbą sunkiną žmonės, nesugebantys patys išspręsti buitinių konfliktų.

Tai ryškiausi akcentai iš Šilutės rajono policijos komisariato ataskaitinio renginio.

Pirmauja vagystės

Vasario 6 dieną Šilutės policijos komisariato (PK) durys buvo atviros visiems, norintiems išgirsti, kaip pareigūnams sekėsi dirbti praėjusiais metais: kiek registruota įvykių ir koks nusikalstamumas buvo rajone, kiek nusikaltimų ištirta, ar didelė darbuotojų kaita Šilutės PK.

Ataskaitiniame renginyje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) vadovai ir Šilutės valdžios atstovai, dvasiškiai, Tauragės teismo ir Tauragės apylinkės prokuratūros, Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos, Valstybinės miškų urėdijos Šilutės padalino, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai, seniūnai, bendruomenės nariai.

 

Šilutės policijos komisariato 2019 metų veiklos ataskaitą pristatė viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pernai mūsų rajono pareigūnai gavo 6646 pranešimus iš Bendrojo pagalbos centro, maždaug po 19 pranešimų per parą. Taigi kone kas valandą pareigūnai turi skubėti tirti įvykius.

„Čia sudėti gyventojų lūkesčiai sulaukti pagalbos, o mūsų tikslas yra kuo greičiau atvykti“, - sakė PK viršininkas.PK ataskaita

Pernai rajone registruota 591 nusikalstama veika, iš kurių 452 ištirtos.

Aptardamas kriminogeninę situaciją rajone, viršininkas apžvelgė ir kitus rodiklius. Paminėjo kad iki šiol pirmaujantys smurtiniai nusikaltimai užleido vietą vagystėms. Vagysčių iš gyvenamųjų namų pernai padaugėjo dvigubai. Problema, kad žmonės patys menkai rūpinasi savo turto apsauga.

Susirinkusieji išgirdo, kad pareigūnų darbas išties nelengvas. Bylų ištyrimą sunkina ir didelė darbuotojų kaita, pernai Šilutės PK paliko (pakeitė darbo vietas) 23 pareigūnai.

A. Mikalauskas pripažino dažnai iš savo darbuotojų girdintis, kad jie tiesiog pavargo...

Visgi jis pasidžiaugė, kad pernykščiai Šilutės PK rezultatai ne blogesni nei 2018 metų. Viršininkas dėkojo visiems už bendradarbiavimą, o savo kolektyvui tarė ačiū.

„Būkite pilietiški, neabejingi ir padėkite kurti saugią aplinką, nes patys gyvenate čia, čia gyvena ir jūsų vaikai“, - šilutiškiams linkėjo jis.

Inicijuoja kelio ženklų peržiūrą

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad Šilutės PK veikla jį tenkina, nors ir yra vietų kur reiktų pasistengti. Savivaldybės administracija, anot jo, atvira bendradarbiavimui. Meras pažadėjo, kad Šilutės PK bus nupirktas triukšmo matuoklis motorinėms transporto priemonėms.

V. Laurinaitis džiaugiasi pagerėjusia gyventojų kultūra švenčių metu, kada jose nebėra daug girtų, mažėja muštynių. „Visgi mes neiname atgal, o žengiame į priekį“, - sėkmingo darbo pareigūnams linkėjo meras.

Jau dvejus metus susitikimuose su Susisiekimo ministru meras inicijuoja siūlymą dėl Lietuvos kelio ženklų ir įvairių žymėjimų inventorizacijos. Vairuotojai dėl didžiulės gausos jų nebepastebi. Todėl V. Laurinaitis mano, kad būtina atsižvelgti, ar visose vietose ženklai pastatyti tikslingai.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasidžiaugė, kad auga policijos rėmėjų skaičius. Gyventojams jis linkėjo ir patiems pasirūpinti savo saugumu. Taip pat jis pasidžiaugė, kad šilutiškių vaikai auga kur kas sąmoningesni, nei yra kai kurie dabartiniai suaugusieji.

Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Romas Gervaitis pasidžiaugė, kad lyginant su kitais miestais, atliekant ikiteisminius tyrimus, juos išaiškinant, Šilutės PK rezultatai yra geri, o ir bendradarbiavimas puikus. Už tai viršininkui A. Mikalauskui jis įteikė dovanėlę - prokuratūros ženklą.

Padėkojo aktyviems šilutiškiams

Tauragės AVPK viršininkas Marius Draudvila bendrą kriminogeninę situaciją Šilutės rajone įvertino kaip stabilią. Jis pasidžiaugė, kad remiantis tyrimais, saugiausiai gyventojai jaučiasi Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje, o joje yra ir Šilutės rajonas.

Jis taip pat dėkojo įstaigoms, organizacijoms, institucijoms - visiems, nes kiekvieno mažas indėlis sukuria bendrą rezultatą, didesnį saugumo jausmą savivaldybėje.

Renginio metu buvo padėkota gyventojams, kurie prisideda prie saugesnės aplinkos kūrimo.

Už aktyvią visuomeninę veiklą, iniciatyvumą, indėlį palaikant viešąją tvarką, bendradarbiavimą, geranorišką pagalbą M. Draudvila ir A. Mikalauskas padėką įteikė Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.

Už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą policijai padėkota ir UAB „Transkona“ direktoriui Algimantui Idzeliui.

Išsamiau apie 2019 metų vagystes, eismo įvykius, kitus nusikaltimus skaitykite artimiausiuose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

Komentarai  

 
#1 Senis 2020-02-11 07:47
Labai nykus, nykios statistines ataskaitos pateikimas.Ne vieno gyvo zodzio...
O kur darbuotojai, nepaminetas ne vienas, ar tik zenkliukas virsininkui...