Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Priemimo skyrius_SiluteSuvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir jis būtų gabenamas į Klaipėdos universiteto ligoninės Infekcinių ligų departamentą greitosios pagalbos automobiliu.

Ligoninė numatė viską 

Apie mirtino koronaviruso grėsmę ir Šilutės medikų pasirengimą ekstremaliai situacijai informatyvų pranešimą parengė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis. Jį pristatė Savivaldybės Ekstremalių situacijų posėdžio metu.

Vadovas pasakojo, kad ligoninėje jau yra numatytos patalpos tokiam apžiūrų kabinetui, jo durys būtų pažymimos izoliacijos kortele ir būtų visą laiką uždarytos. Personalo,

galinčio turėti kontaktą su tokiais pacientais skaičius yra iki minimumo apribotas. Tokiam personalui yra paruoštos vienkartinės apsaugos priemonės: kepuraitės, respiratoriai, akiniai, pirštinės, chalatai, plastikinės prijuostės ir kt. Yra numatyta ir medicinos prietaisų apdorojimo bei patalpų dezinfekcijos, informacijos perdavimo Nacionaliniams sveikatos centrui tvarka. Taip pat numatyta, kaip turi elgtis su kelionėmis į užsienį susiję ligoninės darbuotojai ir kada ligoninėje būtų uždrausta lankyti ligonius.

Pasak V. Šileikio, Šilutės medikai pasirengę priimti tokius pacientus, bet kol tokios grėsmės nėra, jis ragino nepanikuoti. 

Vyr. gydytojas taip pat priminė, jog kiekvienas žmogus dėl informacijos apie koronavirusą gali ištisą parą kreiptis NVSC telefonais: Klaipėdoje 8 616 94562; Kaune: 8 652 30105; Vilniuje: 8 618 79984. O įtarus infekciją reikia skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą tel.112.

Iš vaistinių „šluojamos“ kaukės

Šilutės ligoninės Priėmimo skyriuje dirbančios medikės ir skyriaus vedėja, gydytoja Eglė Šiurkutė ir vyriausioji slaugytoja Virginija Mykolaitienė rodo ant atskiros spintelės sudėtas specialios aprangos pakuotes. Jų, pasak medikių, ligoninė yra nupirkusi pakankamai ir tikrai nepritrūks. 

Medikės praveria duris ir į izoliatorių, kur būtų iš karto nuvestas įtarimą dėl koronaviruso sukėlęs pacientas. Čia jį apžiūrintys medikai jau vilkėtų visą specialią aprangą. 

Sekti koronavirusą galima Johnso Hopkinso universiteto žemėlapyje. Šiame JAV mokslininkų sukurtame žemėlapyje galima realiu laiku stebėti, kaip kinta užsikrėtusiųjų skaičius ir kokiose šalyse patvirtinti naujojo koronaviruso atvejai.

Vasario 13-osios duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu gretos jau viršijo 60 000, apie pusantro tūkstančio žmonių mirė, beveik 7000 pasveiko.

Kalbinami Šilutės vaistinių darbuotojai pasakoja, jog vienkartinių kaukių poreikis mieste yra didžiulis. Žinoma, šilutiškiai jas perka ne apsaugai nuo šio mirtino viruso, jie taip siekia apsisaugoti nuo Lietuvoje plintančio gripo. Kai kurie vaistinių darbuotojai tikino per savo darbo metus tokio ažiotažo dėl šios apsaugos priemonės dar nematę, ir jau nebežinantys, iš kur tų kaukių dar galėtų užsakyti. „Šilutiškiai jas tiesiog šluote šluoja“, - sakė vienos vaistinės darbuotojai.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sakė, kad šių vaistinių tinkle Šilutėje irgi likę labai mažai kaukių. Tačiau tiekimo sutrikimų nepastebima, kaukės nuolat atvežamos į vaistines.

Pasak L. Bielskės, kai kur, ypač didžiuosiuose miestuose, kaukės netgi rezervuojamos.