Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

RUSNES ATASK_3Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.

Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač palankaus susitikimo. Juk svarbiausias rusniškių rūpestis - estakada jau naudojama, baigiamas asfaltuoti ir kelias iki Šilutės. Tačiau rusniškiai žėrė savo pageidavimus, nežiūrėdami ar tai Savivaldybės, ar seniūnijos, ar kurios kitos organizacijos darbas.

Meras džiaugėsi bedarbystės mažėjimu


Meras Vytautas Laurinaitis savo pranešimą pradėjo nuo to, jog praėjusiais metais pavyko sumažinti rajone bedarbystės rodiklius. Jo nuomone, didelių stebuklų neįvyko, bet šiuo metu bedarbių liko tik 8,9 proc. Visi gerai prisimename, jog prieš metus bedarbystės rodiklis viršijo 12 proc.
V. Laurinaičio nuomone, reikėjo tik tiek, kad geriau pradėtų dirbti Užimtumo tarnyba.

Kita gera naujiena - per praėjusius metus Savivaldybėje atsidarė 90 naujų įmonių, o emigracija į užsienį beveik sustojo. Šiuo metu Šilutės savivaldybėje gyvena 44,5 tūkst. žmonių.

Meras džiaugėsi, kad praėjusiais metais buvo rimtai tvarkomi ir šį pavasarį bus užbaigti kelių į Rusnę ir Žemaičių Naumiestį darbai. Jau baigti dar du svarbūs objektai - autobusų stotis ir autobusų parkas.

Pernai pradėti, o šiemet tęsiami Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcijos bei Sporto komplekso su baseinu Rusnės gatvėje statybos darbai.

Baigdamas savo kalbą meras užsiminė, jog šių metų biudžete suplanuoti pinigai, kurie bus paskirti Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios stogui tvarkyti. Meras nesakė, bet visi rusniškiai žino, jog suremontavus stogą evangelikai liuteronai ir katalikai savo apeigas galės atlikti viename pastate.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paminėjo, jog pernai prieigose į Šilutę pastatyti miesto ženklai, mieste veikia nemokamo interneto taškai, atidarytos dar trys grupės darželiuose.

Per praėjusius metus buvo nupirkti 6 socialiniai būstai. Tokių būstų Savivaldybė norėtų nupirkti daugiau, tačiau, Šilutėje būstų pasiūla nedidelė.

Seniūnės ataskaita - nuotraukoseRUSNES ATASK_1

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė praėjusius metus pavadino „čipsininkų metais“, nes per metus daug pakelių krūmynų buvo susmulkinta kurui. Ji dėkojo Algio Leščinsko įmonei, kuri iš pakelių krūmynų gamina kurą centralizuoto šildymo katilams.

Seniūnė džiaugėsi, kad pernai pavyko sutvarkyti Pakalnės upės dešinės pusės pylimo taką: nuo baltojo iki kabamojo tilto buvo paklotas 1,2 km trinkelių takas. Dabar norintiems pasivaikščioti Rusnėje šalia upės yra tikrai patogu.

Atnaujinta ir dalis miestelio centrinės gatvės pėsčiųjų takų, trinkelėmis išklota ir Kultūros namų aikštelė.

Seniūnė komentavo dar bent pusšimtį fotografijų, kuriose įamžinti atlikti darbai, bendruomenės ir etnokultūros centro renginiai bei jų dalyviai.

Reikia lankstesnių paslaugų

Pirmoji klausimą vadovams pateikė rusniškė Aušra Šlažienė, kuriai rūpi Kultūros namų pastato tvarkymo darbai. Kiti rusniškiai pridėjo, kad meras V. Laurinaitis yra žadėjęs, jog 2019 metais šie darbai bus baigti.

V. Pozingis patikino, kad nerimauti nėra ko: pastatas jau pastatytas, jame jau gali vykti veikla. Gaila, kad nepavyko laiku gauti visų lėšų, tačiau pinigų paieška dar vyksta. Tikimasi jau šiemet Kultūros namus perkelti į naująjį pastatą.

Senolis Algis Rimkus sakė, kad mato valdžios gerus darbus, tačiau kai kas jam „rėžia akį”. Jis pasakojo, kad iki šiol buvo patogu, kai „Mildos” įmonės darbuotojai dujų balionus atveždavo į namus. Pernai tai nutrūko, ir dabar kita bendrovė balionus atveža tik į vieną parduotuvę. Vyresnio amžiaus žmonės norėtų, jog dujų balionai būtų atvežami į namus. Seniūnė pažadėjo pasidomėti, kaip tai padaryti.

A. Rimkus klausė, ar kas nors rūpinasi evangelikų liuteronų parapijos namais, nes visi mato, jog šio pastato stoge jau žioji skylės, neilgai trukus prasidės griūtis.

D. Drobnienė sakė, jog irgi norėtų, kad pastatas būtų gerai prižiūrimas, ir ji dažnai gauna priekaištus dėl šio pastato. Nors visi žino, jog jis priklauso evangelikams liuteronams ir tik jie gali spręsti apie jo likimą. Pasak seniūnės, evangelikų parapijos kunigas Valdas Miliauskas yra parašęs bent 4 projektus ir tikisi gauti paramą.

Reikia įgaliotinių ir šaligatvių

Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas klausė, ar bus kokių pasikeitimų policijos darbo organizavime. Jis nepatenkintas, jog neliko gyvenvietėms paskirtų įgaliotinių, t. y., neliko tokių policininkų, kurie geriausiai žino situaciją gyvenvietėse.

Šilutės komisariato atstovė Jurgita Kaktienė sakė, kad rusniškiai įgaliotinių jau nesulauks. Pasak J. Kaktienės, Rusnės priežiūra paskirta Erikai Noreikienei, kuriai talkina dar 5 policijos pareigūnai. Tad tokia grupė dirba kaip anksčiau buvę įgaliotiniai. Pasak J. Kaktienės, tyrėja E. Noreikienė gavusi pranešimą, paskiria užduotį savo grupės pareigūnams ir tyrimą kontroliuoja iki galo.

Rusniškis Algis Dirsė gal juokais, gal ir ne, siūlė leisti rusniškiams vyrams kurti savo grupę, kuri pati gaudytų vietinius vagišius ir iškarštų jiems kailį. Tačiau J. Kaktienė ragino stoti į policijos rėmėjų gretas, o teisės savivaldžiavimui, pasak jos, tikrai nebus.

Vietiniai prašė valdžios Kuršmarių gatvėje iki kapinaičių nutiesti šaligatvį. Jų teigimu, gatve važiuoja daug transporto ir yra daug žmonių, pėsčiomis einančių į kapines, o tai yra nesaugu.

V. Pozingis sakė, kad Kuršmarių gatvė yra Regioninių kelių direkcijai pavaldus kelias, tačiau Savivaldybė su seniūnija teiks prašymus, kad šiame kelyje būtų įrengtas šaligatvis.