Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

JUKNAICIU ATASKAITA_1Juknaičių gyventojai piktinasi, kad miestelio senelių namų senjorai laidojami ankštose miestelio kapinėse. Šią problemą jie siūlo spręsti savaip: išvežant velionis į Šilutę... Toks pasiūlymas raudonuoti iš gėdos privertė net ir Savivaldybės vadovus.

Bendruomenė taip pat norėtų, kad žaliuosius plotus prie daugiabučių, vaikų smėlio dėžes, suoliukus tvarkytų kažkas kitas, tik ne jie patys. Džiaugtųsi juknaitiškiai ir neseniai pastatytais lauko treniruokliais, jeigu jie būtų paprastesni... Vietiniai žino, kad ši gyvenvietė turi saugomos teritorijos statusą, nors kai kam iš jų ir tai tik... nereikalingas apynasris.

 

Tai tik dalis juknaitiškių problemų, kurias išgirdo Savivaldybės meras, administracijos direktorius ir kiti valdininkai, pristatydami metinę ataskaitą Juknaičiuose.

Moksleivius išveš į Turkiją

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sklandžiai išdėstė sekretoriato parengtą ataskaitos medžiagą. Kaip ir kitose seniūnijose, pasidžiaugta sumažėjusia bedarbyste, naujomis pradėtomis statybomis Šilutės mieste - Kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija bei būsimu Sporto kompleksu su baseinu.

Be kita ko V. Laurinaitis išvardino visus užsienio bendradarbiavimo partnerius ir paminėjo, kad Juknaičių pagrindinės mokyklos saviveiklininkai šiemet keliaus į Turkiją, Antalijos miestą. Už kelionę pinigai jau sumokėti ir, pasak mero, belieka tik be rūpesčių keliauti ir pamatyti puikų užsienio kraštą.

Administracijos direktorius V. Pozingis, be darbų kuriuos atliko Savivaldybė paminėjo, kad praėjusiais metais ir Juknaičių seniūnijoje nemažai padaryta. Gyvenvietėje išasfaltuota Rūtos gatvė ir sutvarkytas jos apšvietimas, projekto vertė perkopė 200 tūkst. Eur. Sutvarkyta vaikų darželio teritorija. V. Pozingis ypač pasidžiaugė, kad Juknaičiuose įsteigtas Vaikų dienos centras, jo nuomone, visose seniūnijose tokie centrai turėtų būti įsteigti. Juose vaikai yra užimti papomokine veikla, paruošia pamokas ir tiesiog turiningai praleidžia laiką.

Pasak V. Pozingio, Juknaičių seniūnijos ūkininkai pastebi, jog intensyviai valomi laukų kanalai ir pralaidos. Tokiems darbams praėjusiais metais buvo išleista apie 1,2 mln. Eur. Tas projektas tęstinis, darbai vyks ir šiemet.

Seniūnui gaila, kad mažėja gyventojųJUKNAICIU ATASKAITA_3

Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys pirmiausia užsiminė apie tai, kad per praėjusius metus 48 žmonės išvyko iš seniūnijos. Dabar seniūnijoje gyvena 1545 žmonės, nors prieš du dešimtmečius čia gyveno 3600 gyventojų.

Pasak seniūno, seniūnijoje sumažėjo ir bedarbių skaičius, todėl apie 40 tūkst. Eur sumažėjo išmokamų pašalpų sumos. A. Gaubys džiaugiasi gaunama didele suma, kuri nuo praėjusių metų išmokama šeimoms, auginančioms vaikus.

Seniūnijos šių metų biudžetas - 165 tūkst. Eur, ir tai yra apie 19 tūkst. daugiau nei pernai. Pasak seniūno, šis padidėjimas daugiausia bus skiriamas išmokėti padidintiems atlyginimams.

Vardindamas seniūnijoje atliktus darbus, A. Gaubys dėkojo V. Pozingiui ir sakė, kad bent dviejose vietose vanduo pro stogą jau nebebėga: sutvarkytas Juknaičių kultūros namų ir seniūnijos garažų stogai.

Seniūnas džiaugėsi, kad jau pavyko pakeisti Alkos gatvės apšvietimo atramas, jis tikisi, kad šiemet pavyks sutvarkyti apšvietimą Pašyšių kaime.

V. Pozingiui pasidarė gėda

Vaikų darželio darbuotojų atstovė klausė, kada bus baigta statyti vaikų žaidimų aikštelė. Jos žiniomis, yra kilęs ginčas tarp rangovo ir Savivaldybės, todėl darbai yra sustoję. V. Pozingis patikino, kad kovo pabaigoje darbai bus užbaigti.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė atsinešė visą lapą, prirašytą klausimų. Pirmiausia ji pareiškė, kad anksčiau buvę Juknaičių senjorų savarankiško gyvenimo namai dabar yra paversti alkoholikų namais. Juknaitiškiai, pasak L. Barkauskienės, anksčiau galėjo sandėliukų nerakinti, dabar jau ne tik rakina, bet ir intensyviai prižiūri.

Ji sakė, kad juknaitiškiai piktinasi, jog šių senelių namų gyventojai laidojami ankštose Juknaičių kapinėse. Kas prižiūrės tokius kapus? Jos nuomone, tokius žmones reikėtų laidoti Šilutės kapinėse.

Kai kurie susitikimo dalyviai, išgirdę tokią nuomonę sakė pagalvoję, kas turi teisę taip skirstyti žmones ir reguliuoti, kurie gali būti palaidoti miestelio kapinėse, o kurie vežami į Šilutę?

O V. Pozingis „Šilutės naujienoms“ prisipažino, kad jam net ir gėda klausytis pasidarė. „Ne keliems žmonėms nuspręsti, ką ir kur laidoti. Yra Savivaldybės nustatyta kapinių tvarka, ir ne bet kas sugalvojęs ją gali keisti. Tegu įsisteigia savo privačias kapines, tada galės vienus priimti, kitus ne. O kol kas nieko nekeisime“, - sakė V. Pozingis.

Nori, kad kažkas tvarkytų aplinką

L. Barkauskienė dėkojo Savivaldybės valdžiai už pastatytus lauko treniruoklius, bet mano, kad vietos bendruomenei reikėjo paprastesnių treniruoklių. Pasak jos, su dabartiniais mažai kas pajėgia mankštintis, tokie treniruokliai būtų naudingi tik sportininkams.


Prie daugiabučių namų yra įrengtos smėlio dėžės vaikams ir suoleliai. Kas juos turėtų tvarkyti? Šis klausimas patiko V. Pozingiui. Jis nustebo, kad tik tiek problemų turi juknaitiškiai ir priminė, kad visi gyvenantys privačiose sodybose žino, jog patys turi tvarkyti smėlio dėžes ar kitą įrangą, kuria naudojasi jų vaikai. V. Pozingis pašmaikštavo, kad jei juknaitiškiai dar ir raštu tokius pageidavimus surašys, tai jis organizuos grupę talkininkų, kurie atvažiuos padėti jiems apsitvarkyti...

Meras V. Laurinaitis pritarė, kad daugiabučių namams yra padalinti per daug dideli sklypai, o V. Pozingis patarė apsispręsti, ar Juknaičių gyventojai nori turėti tokias erdves prie daugiabučių namų. Gal vertėtų leisti jas sumažinti naujomis statybomis?

Juknaitiškis Vytautas Pilipavičius ginčijosi dėl Savivaldybės sprendimo patiems tvarkyti aplinką. Jis sakė, kad vyresni žmonės tokių darbų nemoka dirbti, nėra apmokyti ir t.t. V. Pozingis atrėmė, kad mes visi savo gyvenamąją aplinką prižiūrime patys: arba patys dirbame, arba mokame už paslaugas. Todėl ir juknaitiškiams nevertėtų tikėtis nemokamų paslaugų.