Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

avarija 08_28Pernai Šilutės rajono keliuose žuvo 6 žmonės, sužeistas 71 (užpernai žuvo 1, sužeisti 57). Šilutės policijos komisariato (PK) viršininkas Artūras Mikalauskas sako neprisimenantis metų, kai Šilutėje būtų žuvę tiek žmonių...

Apmaudu, kad dar vis nemažai vairuotojų už vairo sėda girti, pernai tokių buvo net 66. Vienas jų sukėlė mirtiną avariją.

Policijos pareigūnai yra paskaičiavę, kad per metus rajono gyventojams išdalina tiek atšvaitų, jog šie, vaikščiodami tamsiuoju paros metu, turėtų šviesti kaip Kalėdų eglutės... Deja, taip nėra.

Visi šie dalykai buvo aptarti, pristatant praėjusių metų Šilutės PK veiklos ataskaitą.

Didžiausia problema - greitis


Įvykiai, nutinkantys keliuose ir gatvėse yra trečioje vietoje visose policijos įvykių suvestinėse, po vagysčių ir smurto artimoje aplinkoje. Pernai Šilutės rajone užregistruoti 83 Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai, iš kurių 66 atvejais buvo neblaivūs vairuotojai. Neblaiviems vairuotojams buvo nustatytas vidutinis arba sunkus girtumo laipsnis.
„Girti vairuotojai yra didžiulis pavojus. Kita vertus džiugu, kad gyventojai tokių vairuotojų netoleruoja. Gauname labai daug pranešimų, kai žmonės pamato įtartinai važiuojančius ar neadekvačiai besielgiančius kelyje. Visada tokius patikriname“, - sakė A. Mikalauskas.

Įskaitinių eismo įvykių, kurių metu sužalojami arba žūsta žmonės 2019 metais buvo 52 (2018 m. - 51, 2017 m. - 43). Pasak PK viršininko, eismo saugumas priklauso nuo eismo dalyvių sąmoningumo. Visi viešojo eismo dalyviai turėtų elgtis taip, kaip numato taisyklės, deja, ne visada taip būna.

Pernai rajono keliuose žuvusių eismo dalyvių skaičius didžiulis - šeši. A. Mikalauskas neatsimena kada buvo tiek žuvusiųjų. Trys žmonės žuvo pernai sausį, važiuodami slidžiais keliais. Pirmoji žuvo jauna vairuotoja, kuri slidžiame kelyje nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į medį. Tą patį mėnesį slidžiame kelyje žuvo mama ir dukra, kai jų automobilis nuslydo į griovį. Dar du žmonės žuvo vasarą, kai avariją sukėlė vairuotojas su savižudiškom mintimis, atvykęs iš Pagėgių savivaldybės.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila sakė, kad visgi didžiausia eismo problema yra greitis. Viršydami greitį vairuotojai automobilių nesuvaldo net ir tiesiame kelio ruože. Jei jie važiuotų leistinu greičiu, įvykus avarijai, tikėtina, nebūtų skaudžių pasekmių.
„Pasekmės galbūt būtų turtinės, bet žmonės nežūtų“, - sakė jis.

M. Draudvila priminė skaudžią avariją, kai tiesiame kelio ruože, viršijus leistiną greitį, žuvo vairuotojas ir keleivis. Vėliau paaiškėjo, kad vairuotojas buvo neblaivus, ekspertai nustatė 3 promilių girtumą.

„Čia buvo kaltas ne tik greitis, bet ir nesugebėjimas įvertinti realios situacijos apsvaigus“, - sakė jis.

Pėstieji nuo pareigūnų stengiasi pabėgti

Pernai Šilutės rajone sužeistas 71 eismo dalyvis, dažniausiai nukentėjo keleiviai, pėstieji. Kartais ir pačiam PK viršininkui tenka stebėti, kaip mūsų miesto pėstieji ignoruoja pėsčiųjų perėjas, nors kiekvienoje gatvėje jų daug.

Pričiupti pareigūnų prasikaltę pėstieji bando nuo jų bėgti, stengiasi įsmukti į parduotuves. Neretai jie policininkams išsako priekaištus, neva šie nieko nedirba, verčiau eitų nusikaltėlių gaudyti...

„Su tokiu požiūriu sunku kovoti. Mes nesulaukiame iš gyventojų tokio pasipiktinimo, kad neištiriame kažkokios nusikalstamos veikos, kokio sulaukiame sustabdę ne vietoje einančius per gatvę“, - sakė viršininkas.

Pareigūnai juokauja, kad pernai per prevencines akcijas pėstiesiems išdalino tiek atšvaitų, kad šie tamsoje turėtų spindėti kaip kalėdinės eglutės. Jų skaičiavimais, kiekvienam gyventojui turėtų tekti po 5 atšvaitus. Visgi pėstieji dar įsivaizduoja, kad tamsioje gatvėje yra matomi kaip savo kambaryje, ir atšvaitus dažniau nešiojasi kišenėje, o ne ant rankos.

Ataskaitinio renginio metu, Tauragės AVPK vadovai išsakė prašymą Šilutės savivaldybės vadovams: atnaujinant kelius prie kiekvienos pėsčiųjų perėjos įrengti apšvietimą.

„Kartais gyventojams kyla klausimas, kam to reikia, juk toje perėjoje dar neįvyko nelaimų. Mums nereikia sulaukti, kad kažkas atsitiktų. Investuotų tūkstančių ar dešimčių tūkstančių nepalyginsime su žmogaus gyvybe. Eismo saugumui pinigų niekada nebus per daug“, - sakė M. Draudvila.

Pasak viršininko, policija neturi tiek pajėgų, kad ant kiekvieno posūkio ar sankryžos budėtų pareigūnas. Padėti mažinti eismo nelaimių gali infrastruktūriniai sprendimai keliuose - kalneliai, salelės, kelių susiaurėjimai. Pavyzdžiui, tokie sprendimai jau padeda mažinti greitį dar remontuojamame kelyje Šilutė – Žemaičių Naumiestis.

Ir nors pareigūnai pastebi, kad greičio viršijimo atvejų mažėja, vadinamieji „trikojai“ pažeidimų užfiksuoja tūkstančiais.