Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Gardamas 5Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams.

Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų būklė yra labai prasta. Taip pat pretenzijos išsakytos dėl seniūnijos kelių asfaltavimo, dėl komunalinių atliekų išvežimo.

Seniūnė džiaugiasi seniūnaičiais

Gardamas buvo trečioji seniūnija, kurioje tęsėsi pusantros savaitės trukęs Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitų pristatymo maratonas.

Į Gardamo progimnazijos salę susirinko ne itin gausus bendruomenės narių skaičius, kartu su valdžios vyrais dalyvių skaičius nesiekė pusšimčio. Susitikime dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, kiti Savivaldybės ir jos įstaigų atstovai.

Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, apžvelgdama padėtį seniūnijoje sakė, kad šiuo metu čia gyvena 1729 gyventojai (843 vyrai ir 886 moterys). Daugiau nei trečdalis jų – 333 žmonės vyresni nei 65 m. amžiaus. Seniūnijoje yra 40 kaimų, viename jų (Meiželių k.) nėra nė vieno gyventojo.

Paramą maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo pernai gavo 196 asmenys, užpernai – 218 asmenų.

Rimta diskusija įsiplieskė dėl žvyrkelio Ramučiai – Gardamas sutvarkymo. Meras atsakė, kad šis kelias prioritetinis, bet greičiausiai šiemet jam lėšų neužteks. „Pinigus valdžia paėmė vaikų pinigų ir atlyginimų didinimui ir sumažino kelių fondo lėšas ir nieko mes negalime padaryti. Ką reikėjo, Savivaldybė viską padarė. Šis kelias įrašytas pirmumo eilėje, bet jeigu kelių direkcija skirs lėšų“, - sakė V. Laurinaitis.

Gardamo seniūnijoje vietinių kelių ilgis 148,434 km, iš jų asfaltuotų nepilnai 5 km, žvyro dangos – arti 100 km.

Seniūnijoje sudarytos 6 seniūnaitijos: Gardamo, Ramučių, Šylių, Žakainių, Meškinės ir Bliūdsukių. Gardamas 6

Pasak seniūnės, seniūnaičiai noriai bendradarbiauja, prisideda prie renginių organizavimo, tarpininkauja įdarbinant gyventojus visuomenei naudingiems darbams. 2019 m. įvyko 4 seniūnaičių sueigos, aktyviausias seniūnaitis – Gintaras Šarka. Seniūnijoje įsikūrosios 4 bendruomenės: Gardamo „Tenenys“, Ramučių „Navata“, Šylių „Švylys“ ir Bliūdsukių „Želvesys“.

Tvarkė mokyklą, pastatė treniruoklius

2019 m. Gardame baigtas vykdyti projektas „Nuotekų surinkimo infrastruktūros gerinimas ir plėtra Gardamo miestelyje“. Rekonstruoti buitinių nuotekų valymo įrenginiai ir nutiesti bei rekonstruoti buitinių nuotekų tinklai, tad gardamiškiai „Šilutės vandenų“ direktoriui A. Markvaldui pretenzijų neturėjo.
Iš dalies įgyvendintas projektas „Gardamo gyvenvietės mažosios apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“. Vykdant projektą kapitališkai sutvarkyta dalis Gardamo progimnazijos patalpų, jos pritaikytos bendruomenės poreikiams. Paklotas pėsčiųjų takas, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkytas privažiavimas, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai ir šiukšlių dėžės. 2020 m. bus išasfaltuotos Šaulių ir Tenenio gatvės.

Atliktas Gardamo seniūnijos salės kapitalinis remontas, pakeistos grindys, durys, nudažytos sienos, lubos, pakeisti šviestuvai. Suremontuotas kapinių namelis, pakeistos vėjalentės.

Seniūnija kartu su Žemaičių krašto etnokultūros centru ir kitomis visuomeninėmis organizacijomis rengė valstybines ir tradicines šventes. Strateginiam Gardamo seniūnijos renginiui „Kai sueina kaimynai“ iš kultūros programų finansavimo buvo skirta 1500 Eur. Organizuoti jau tradicija tapę renginiai: valstybinės šventės, eglutės įžiebimo šventė, mažųjų Kalėdos, Advento ir Užgavėnių šventės, Šylių kaimo šventė „Gandro dovanos“.

Kad būtų šviesu, reikia 38 šviestuvų

Susitikime su valdžios vyrais paminėtos seniūnijos problemos ir pasiūlymai: Gardamo miestelio apšvietimo rekonstrukcija, Gardamo ir Šylių gyvenvietės gatvių asfaltavimas, Gardamo kapinių vartų remontas. Be to, gardamiškiams reikalingas traktoriukas – vejapjovė su priedais.

Gardamo miestelio gatvių apšvietimui reikia 38 šviestuvų, kurie pagal seniūnės paskaičiavimus kainuotų 38 tūkst. eurų.

Šilutės rajono policijos komisariato vyriausioji specialistė Jurgita Kaktienė sakė, kad praėjusiais metais šioje seniūnijoje nusikalstamumas buvo nedidelis. Gauta 160 pranešimų, būta vagysčių.

Pareigūnė pasidžiaugė, jog sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų.