Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

Image - Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

  Profesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

zemdirbiai 5Keli šimtai Lietuvos, Latvijos, Estijos ūkininkų taikioje protesto akcijoje prie Europos Parlamento ketvirtadienį dar kartą reikalavo suvienodinti tiesiogines išmokas. Protestuoti į Briuselį buvo išskridę apie 170 žemdirbių organizacijų atstovų – visų Baltijos šalių ūkininkų. Jų gretose buvo ir mūsų krašto atstovas, ūkininkas iš Laučių Tomas Kazlauskas.

Paraginti Europą būti vienodai teisingą visoms savo šalims narėms prieš neeilinį Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, kuriame buvo tariamasi dėl ES 2021 - 2027 m. daugiametės finansinės programos (DFP), - toks buvo taikios akcijos dalyvių tikslas.

Lietuviai - „uodegoje“

Lietuvos žemdirbių akcijos jau tampa gana dažnos ne tik savame krašte, bet ir Briuselyje, Šumano aikštėje. Žemdirbiai piketuoja taikiai, nekeldami problemų nei savo krašto, nei tenykštei vietinei policijai. Bet jie nuolat primena ES vadovams, kad šie nevykdo stojimo į ES sutarties reikalavimų ir įsipareigojimų naujosioms šalims.

Tiesa, 2013 m. vasarį Europos Vadovų Taryba sutarė, kad vėliausiai iki 2020-ųjų visų valstybių naujų narių žemdirbiai gaus 196 Eur/ha tiesioginių išmokų. Bet pasak žemdirbių, pažadai ir liko pažadais, jie ir dabar gauna tik 75 proc. pažadėtosios sumos.

Šiuo metu Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą dirbamos žemės gauna 181 euro išmoką, ES vidurkis siekia 266 eurus. Pagal Europos Komisijos siūlymą, išmokos pirmaisiais metais netgi kristų, bet 2027 metų pabaigoje pakiltų iki 204 eurų.

„Šiandien esame visiškoje „uodegoje“, - sakė vienas paskutiniosios akcijos organizatorių, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas.

Laučiškis T. Kazlauskas sakė, kad ši akcija smarkiai suvienijo Lietuvos žemdirbius su kitų valstybių atstovais, jie pajuto, jog yra palaikomi ir didžiųjų ES narių.

Pranešama, kad šis protestas irgi buvo skirtas labiau ginti vidutinius ir smulkius ūkius.

Pasigirdo ir grasinimų teismu

Baltijos šalių žemdirbiai taip pat susirūpinę, kad augančios ES Žaliojo kurso ambicijos ir klimato kaitos klausimai nėra suderinti su tinkamu BŽŪP finansavimu, kad niekaip nesutramdomi sofos ūkininkai.

Kartu Briuselyje vykusi akcija buvo skirta ir išreikšti palaikymą Prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris tądien mūsų šalies interesus gynė Europos Vadovų Taryboje. T. Kazlauskas taip pat dalyvavo susitikime su mūsų šalies vadovu. Pasak jo, susidarė įspūdis, kad Prezidentui nebus lengva vesti derybas. Bet, anot jo, akivaizdu, kad ir žemdirbių reikalavimų baigtis smarkiai priklausys nuo paties Prezidento pozicijos.

Akcijoje iš viso dalyvavo apie 300 ūkininkų: ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, po keletą vokiečių, prancūzų ir austrų. Akcijos dalyviai dėvėjo specialiai pagamintus marškinėlius, laikė plakatus.

„Iš Lietuvos skridome pilnas lėktuvas – visų žemdirbių asociacijų ir kitų organizacijų atstovų“, - sakė „Šilutės naujienoms“ T. Kazlauskas.

„Lietuva vykdo įsipareigojimus Europos Sąjungai, tad Europos Sąjunga pilnai turi įvykdyti savuosius“, – sakė prie protesto prisijungęs Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Mokamos vienos žemiausių tiesioginių išmokų, anot jo, iškraipo konkurencines sąlygas ir neleidžia užtikrinti deramo pragyvenimo lygio Lietuvos žemės ūkio sektoriuje.

„Dabar yra pats trišalių derybų įkarštis, ateinančio finansinio laikotarpio ES biudžetas gali būti greit patvirtintas, reikia išnaudoti visas derybines galimybes, o jeigu nepavyks, ginčas gali persikelti į teismą“, – teigė proteste Briuselyje ūkininkus atstovaujantis Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

Tiesa, artimiausiu metu, pasak T. Kazlausko, naujų akcijų neplanuojama.