Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

zemdirbiai 5Keli šimtai Lietuvos, Latvijos, Estijos ūkininkų taikioje protesto akcijoje prie Europos Parlamento ketvirtadienį dar kartą reikalavo suvienodinti tiesiogines išmokas. Protestuoti į Briuselį buvo išskridę apie 170 žemdirbių organizacijų atstovų – visų Baltijos šalių ūkininkų. Jų gretose buvo ir mūsų krašto atstovas, ūkininkas iš Laučių Tomas Kazlauskas.

Paraginti Europą būti vienodai teisingą visoms savo šalims narėms prieš neeilinį Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, kuriame buvo tariamasi dėl ES 2021 - 2027 m. daugiametės finansinės programos (DFP), - toks buvo taikios akcijos dalyvių tikslas.

Lietuviai - „uodegoje“

Lietuvos žemdirbių akcijos jau tampa gana dažnos ne tik savame krašte, bet ir Briuselyje, Šumano aikštėje. Žemdirbiai piketuoja taikiai, nekeldami problemų nei savo krašto, nei tenykštei vietinei policijai. Bet jie nuolat primena ES vadovams, kad šie nevykdo stojimo į ES sutarties reikalavimų ir įsipareigojimų naujosioms šalims.

Tiesa, 2013 m. vasarį Europos Vadovų Taryba sutarė, kad vėliausiai iki 2020-ųjų visų valstybių naujų narių žemdirbiai gaus 196 Eur/ha tiesioginių išmokų. Bet pasak žemdirbių, pažadai ir liko pažadais, jie ir dabar gauna tik 75 proc. pažadėtosios sumos.

Šiuo metu Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą dirbamos žemės gauna 181 euro išmoką, ES vidurkis siekia 266 eurus. Pagal Europos Komisijos siūlymą, išmokos pirmaisiais metais netgi kristų, bet 2027 metų pabaigoje pakiltų iki 204 eurų.

„Šiandien esame visiškoje „uodegoje“, - sakė vienas paskutiniosios akcijos organizatorių, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas.

Laučiškis T. Kazlauskas sakė, kad ši akcija smarkiai suvienijo Lietuvos žemdirbius su kitų valstybių atstovais, jie pajuto, jog yra palaikomi ir didžiųjų ES narių.

Pranešama, kad šis protestas irgi buvo skirtas labiau ginti vidutinius ir smulkius ūkius.

Pasigirdo ir grasinimų teismu

Baltijos šalių žemdirbiai taip pat susirūpinę, kad augančios ES Žaliojo kurso ambicijos ir klimato kaitos klausimai nėra suderinti su tinkamu BŽŪP finansavimu, kad niekaip nesutramdomi sofos ūkininkai.

Kartu Briuselyje vykusi akcija buvo skirta ir išreikšti palaikymą Prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris tądien mūsų šalies interesus gynė Europos Vadovų Taryboje. T. Kazlauskas taip pat dalyvavo susitikime su mūsų šalies vadovu. Pasak jo, susidarė įspūdis, kad Prezidentui nebus lengva vesti derybas. Bet, anot jo, akivaizdu, kad ir žemdirbių reikalavimų baigtis smarkiai priklausys nuo paties Prezidento pozicijos.

Akcijoje iš viso dalyvavo apie 300 ūkininkų: ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, po keletą vokiečių, prancūzų ir austrų. Akcijos dalyviai dėvėjo specialiai pagamintus marškinėlius, laikė plakatus.

„Iš Lietuvos skridome pilnas lėktuvas – visų žemdirbių asociacijų ir kitų organizacijų atstovų“, - sakė „Šilutės naujienoms“ T. Kazlauskas.

„Lietuva vykdo įsipareigojimus Europos Sąjungai, tad Europos Sąjunga pilnai turi įvykdyti savuosius“, – sakė prie protesto prisijungęs Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Mokamos vienos žemiausių tiesioginių išmokų, anot jo, iškraipo konkurencines sąlygas ir neleidžia užtikrinti deramo pragyvenimo lygio Lietuvos žemės ūkio sektoriuje.

„Dabar yra pats trišalių derybų įkarštis, ateinančio finansinio laikotarpio ES biudžetas gali būti greit patvirtintas, reikia išnaudoti visas derybines galimybes, o jeigu nepavyks, ginčas gali persikelti į teismą“, – teigė proteste Briuselyje ūkininkus atstovaujantis Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

Tiesa, artimiausiu metu, pasak T. Kazlausko, naujų akcijų neplanuojama.