Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SavivaldybeŠilutės savivaldybės tarybos posėdyje jau patvirtintas 2020 m biudžetas, Jo patvirtinimui priešinosi tik opozicijos politikai. Jie sakė, kad lėšų trūksta Švietimui, kultūrai ir sportui, o pasak opozicijos, buvo galima planuoti ir 2 mln. Eur didesnes pajamas. 

Taigi, asignavimai programoms finansuoti sieks 51 621 489 eurus. Savivaldybės administracijos darbuotojus džiugina faktas, kad jų atlyginimams didinti biudžeto išlaidos didinamos apie 10 procentų - tiek didės visų savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimai.

Biudžeto programoms teks skolintis milijoną

Savivaldybės 2020 m biudžeto projektą pristatė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas. Jis išdėstęs planuojamas pajamas ir išlaidas vis dėlto paminėjo, kas kelia nerimą jo komiteto nariams.KAMARAUSKAS 1PUPSYSS

Pasak V. Kamarausko, biudžeto projektą komitetas svarstė kelis posėdžius. Jis džiaugėsi, kad biudžeto pajamos yra 50 proc. iš mokesčių pajamų. Jame planuojama 47 995 101 euras pajamų, 2 157 084 eurai 2019 metų Savivaldybės biudžeto lėšų likutis, 21 455 eurai 2019 metais nepanaudotų žemės realizavimo lėšų likučio, 123 178 eurai nepanaudotų 2019 metais Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų ir 1 466 000 eurų skolintų lėšų.

Kalbant apie savivaldybės įstaigų finansavimą ir išlaikymą, pasak V. Kamarausko, kitiems metams būtina pasirūpinti, kad Savivaldybės sportininkai važinėtų geresniu transportu. Jo nuomone, yra negerai, kad sportininkai į varžybas vežiojami mokykliniu autobusiuku.

V. Kamarausko nuomone, būtina peržiūrėti kultūros programų finansavimą, nes nėra teisinga, kai renginių finansavimui seniūnijos gauna vienodas sumas. Štai Švėkšnos seniūnijos bendruomenė sukūrė šventę su šviečiančiais moliūgais, kuri jau gerai žinoma visoje Lietuvoje. Kintuose rengiama Mingės flotilės šventė, kuri irgi sudomina ne tik Šilutės savivaldybės gyventojus. Tokių švenčių organizatoriams savivaldybė turėtų skirti didesnį finansavimą.

Baigdamas savo kalbą V. Kamarauskas pabandė visiems pakelti nuotaiką sakydamas, kad kalbant su Savivaldybės vadovais girdima, jog šie biudžetiniai metai bus geri, tikimasi gauti daugiau viršplaninių lėšų. Todėl reikia tikėtis, kad visos programos bus įvykdytos ir lėšų tam nepritrūks.

Opozicija nerimsta ir biudžetui nepritaria

Pirmoji kritikuoti savivaldybės biudžeto projektą ėmėsi opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė. Ji perskaitė visų opozicijos politikų vardu pareiškimą, kuriuo paskelbė, kad Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijų politikai nepritaria Savivaldybės 2020 m. biudžetui.

Vardindama tokio sprendimo priežastis, ji be kita ko paminėjo, kad opozicija pateiktame biudžeto projekte pasigenda aiškių prioritetų. Gerėjanti visos šalies ekonominė situacija ir lėšų likutis iš 2019 m. biudžeto 2,3 mln. eurų leidžia didinti asignavimus visoms sritims. Tačiau augimo paskirstymas tarp skirtingų sričių yra labai netolygus ir nepateikia aiškių prioritetų bei aiškių strateginių krypčių. Toliau einama tuo keliu, kad „ištrinkeliuotume“ viską, ką matome aplink.

Opozicija mano, kad Investicijų pritraukimo programa neįtikina: ir tos lėšos bus panaudotos statyboms ir remontui. Opozicionierių manymu, biudžetas orientuotas ne į gyventojų gerovę ir ateitį, bet į vietinių statybų verslo ryklių naudą.

Dar vienas tokio biudžeto trūkumas - į jo formavimo procesą neįtraukta miesto ir rajono visuomenė. Mokesčius mokantiems žmonėms tai atlikti suteikiamas labai trumpas laikas, jie savo nuomonę gali pareikšti tik tada, kai biudžeto projektas jau parengtas. Savivaldybės atsakingieji biudžetą įprastai pradeda formuoti dar vasarą, o opozicija ir visuomenė turi tik savaitę įsigilinti į pateiktus skaičius.


Liberalai priekaištus vardijo patys

Liberalų frakcijos pirmininkas Algirdas Gečas tikriausiai buvo pasiruošęs kalbėti 3 minutes, bet jam buvo priminta, jog kalba turi trukti ne ilgiau kaip minutę. Todėl jis tik pasakė, kad kaip ir anksčiau socialinėje srityje bus skurdo, kultūros srityje nebus ryžtingų pokyčių, o sporto - netrūks pasimetimo.

A. Gečas pagyrė pranešėją V. Kamarauską, kurio pristatymą jis pavadino „opozicišku“. Vadinasi V. Kamarauskas sąžiningai įvertino naujojo biudžeto galimybes.
BUDRIKIS TOMAS_1
Kitas liberalas, Audrius Endzinas sakė, kad pasiklausius V. Kamarausko kalbos akivaizdu, jog 2020 m. Savivaldybės biudžetas yra nesubalansuotas, nes jo programų įvykdymui trūksta apie 1 mln. Eur. Tad politikas iškart klausė, gal galėtų V. Kamarauskas pavardinti programas, kurios pirmiausia bus apkarpytos, jeigu pritrūks lėšų.

V. Kamarauskas stebėjosi priekaištu ir tokiu pageidavimu. Jis klausė, gal A. Endzinas per mažai domėjosi biudžeto projektu komitetų posėdžiuose. O gal jam vertėtų pasisamdyti korepetitorių?.. Gal pasiklausinėti administracijos darbuotojų, ar pabendrauti su juo pačiu - komiteto pirmininku?.. Padirbėjus taip asmeniškai, nereikėtų prašyti tokių paaiškinimų Tarybos posėdžio metu.

Dar kartą gavęs progą pasisakyti A. Endzinas sakė, kad jam biudžeto projektas nėra priimtinas, nes jame galima įžvelgti suplanuotų dirbantiems žmonėms nepriimtinų blogybių. Jis pateikė pavyzdį, jog švietimo įstaigų valytojoms padidinti patalpų valymo plotai dar po 50 kv. m. Jo skaičiavimais, per mėnesį teks papildomai išplauti po 1000 kv. m. Kyla klausimas kodėl?
Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis į šį priekaištą atsakė, jog Šilutėje įstaigų valytojos turėjo nepilnas valymo normas. Dabar valymo plotai bus tokie pat, kaip ir visų aplinkinių savivaldybių valytojoms.

Kas prižiūrės švietimo įstaigų plotus?

Koalicijoms nepriklausantis politikas, socialdarbietis Arūnas Pupšys teigė supratęs, kad Savivaldybės administracija naikina švietimo ir ikimokyklinių įstaigų pagalbinių darbuotojų etatus. Tad kyla klausimas, kas prižiūrės tokių įstaigų aplinką, šienaus žolę ir t.t.

V. Pozingis patvirtino faktą, kad mokyklose mažėja tokius darbus atliekančių darbuotojų. Su įstaigų vadovėmis yra sutarta, jog jos tarsis su seniūnais ir tokius darbus įstaigoms atliks seniūnijose dirbantys ir gera technika aprūpinti darbininkai.

Meras V. Laurinaitis patikino, jog seniūnams yra nurodyta ne rečiau, kaip kas tris savaites nupjauti žolę Savivaldybės įstaigų teritorijose.

Norėtų naujovės – Dalyvaujamojo biudžeto

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis teigė, jog 2020 m. biudžetas yra parengtas gerai ir Socialdemokratų frakcija jam pritars. Jis tik norėtų, jog kitų metų biudžeto projektas būtų pradėtas ruošti kelis mėnesius anksčiau, ir į jo svarstymą būtų įtraukta kuo daugiau rajono gyventojų. Pasak T. Budrikio, Šilutėje vertėtų išbandyti Dalyvaujamojo biudžeto modelį. Jis norėtų, kad dalis viešiesiems projektams skirtų lėšų sumos būtų skirta visuomenės pasiūlytiems geriausiems projektams įgyvendinti.

T. Budrikis neabejoja, kad Šilutėje yra aktyvių žmonių, kurie pasiūlys tai ko labiausiai trūksta rajone. Taip būtų sudaryta galimybė į Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimą įtraukti ir visuomenę.