Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

meno kolektyvai_vainutaŠilutės savivaldybės taryba nutarė, kad 38-iems rajono mėgėjų meno kolektyvams per šiuos metus bus padalinta 77 420 tūkst. Eur.

Paraiškas 2020 m. pateikė 4 nauji kolektyvai: choras „Laudamus“, vokalinis ansamblis „Vox Libris“, Kintų moterų šokių grupė „Kanarėlės“, Švėkšnos dramos kolektyvas. Juos paremti neatsisakyta, tačiau visų kolektyvų veiklai finansuoti skirta lėšų suma liko tokia pat, kaip ir 2019 metais.

 

Projektus vertino komisija

Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, politikams pristačiusi 38 kolektyvų paraiškas sakė, kad rajone yra kultūros žmonių, norinčių steigti naujus kolektyvus. Taip yra siekiama ne tik didesnio užimtumo bendruomenei, bet ir didesnių atlyginimų kolektyvų vadovams.

Meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad meno kolektyvų finansavimas yra laisvanoriškas Savivaldybės tarybos sprendimas. Yra žinoma, kad žmonės į meno kolektyvus ateina praleisti savo laisvalaikio, dažnai moka ir narystės mokesčius. Norėdama didinti meno kolektyvų finansavimą, Savivaldybė turėtų įvertinti ar galėtų panašiai jį didinti ir sporto kolektyvams. Juk sportuojančių vaikų ir suaugusiųjų skaičius tikrai nemažesnis, nei meno kolektyvų narių.

Pasak V. Griškevičienės, meno kolektyvų projektai vertinti remiantis patvirtintais kriterijais ir paraiškose pateikta informacija. Šiais metais kolektyvai buvo vertinami ne tik už kolektyvo meninį pajėgumą, bet ir už veiklos aktualumą, naujumą bei tikslingumą.

2019 m. pabaigoje vyko rajono mėgėjų meno kolektyvų apžiūra. Apsispręsta, kad kolektyvų paramai bus skirta tokia pat, kaip ir 2019 m. suma. Todėl projektų atrankos komisijos pirmininkei, Tarybos narei Alinai Urbonienei ir jos pavaduotojai, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Daliai Rudienei teko nelengva užduotis paskirstyti lėšas dar 4 kolektyvais didesniam sąrašui.

Lėšos paskirstytos

Asociacijoms, draugijoms, bendrijoms, viešosioms įstaigoms teko: NVO Šilutės mišrus choras „Pamario aidas“ - 2000 Eur, rajono vokiečių kilmės žmonių bendrijos „Heide“ choras - 1950 Eur, Šilutės rajono neįgaliųjų draugija Moterų vokalinis ansamblis „Šilainė“ - 700 Eur, rajono neįgaliųjų draugijos kapela „Šilo aidai“ - 650 Eur, bendrijos „Bočiai“ vokalinis ansamblis - 800 Eur, o „Bočių“ kapela - 900 Eur.

VšĮ Šilutės turizmo ir informacijos centro kolektyvai: Inkaklių folklorinis ansamblis „Dainoriai“ - 2200 Eur, Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“ - 2950 Eur, Inkaklių kapela „Ašvelė“ - 970 Eur, Švėkšnos dramos kolektyvas „Švėkšniškių sambūris“ - 500 Eur.

Šilutės H. Šojaus muziejaus folkloro kolektyvas „Ramytė“ gaus 2950 Eur. Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ - 3190 Eur, vokalinis ansamblis „Mingė“ - 2800 Eur, varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“ - 3000 Eur, moterų ansamblis „Vaivora“ - 3280 Eur, liaudiškos muzikos kapela „Karčema“ - 3000 Eur, choras „Laudamus“ - 2800 Eur, vokalinis ansamblis „Vox Libris“ - 2500 Eur.
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kapela „Lolytėlė“ - 3000 Eur, folkloro kolektyvas „Vainuta“ - 2000 Eur. Kintų Vydūno kultūros centro moterų ansamblis „Nendra“ - 1880 Eur, ansamblis „Vakarė“ - 3350 Eur, Saugų moterų ansamblis „Artuma“ - 1000 Eur, merginų šokių grupė „Kaitra“ - 1880 Eur, suaugusiųjų šokių grupė „Kintai“ - 2000 Eur, moterų šokių grupė „Kanarėlės“ - 900 Eur.

Žemaičių krašto etnokultūros centro Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ - 2000 Eur, moterų ansamblis „Raskila“ - 1900 Eur, kapela „Žaliakalnis“ - 1850 Eur, dramos kolektyvas „Lamata“ - 1870 Eur, Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“ - 950 Eur,
Salos etnokultūros ir informacijos centro šokių grupė „Juknaičiai“ - 3450 Eur, Rusnės moterų ansamblis „Luotužė“ - 3000 Eur, Usėnų mėgėjų teatras „Negelys“ - 2300 Eur, Juknaičių moterų ansamblis „Vėjūnė“ - 3300 Eur, Usėnų moterų ansamblis „Smiltė“ - 2000 Eur, Juknaičių dramos kolektyvas „Motyvas“ - 700 Eur, ansamblis „Sklada“ - 950 Eur.

Vadovai labai nedejuoja

Ansamblio „Pamario Brass“ vadovas Gražvydas Raila „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jo kolektyvui toks finansavimas tinka. Jis žino, kad kaimyninėse savivaldybėse meno kolektyvų palaikymas yra kitoks, ten vadovai yra etatiniai įstaigų darbuotojai. Tokia sistema kažkada buvo ir Šilutėje, tačiau dabar G. Raila nebenorėtų senosios sistemos.

Kolektyve susirinko puikiai instrumentus valdantys žmonės, turintys darbus, o ansamblyje jie groja visiems tinkamu laiku. Koncertuoja dažniausiai pagal suderintą su Savivaldybe planą. „Dėl pinigų kiekio visuomet galime pasiginčyti, tačiau jų yra tiek kiek yra. Kolektyvas pinigus pasidalina. Džiaugiamės, kad mūsų dalyvavimas Savivaldybės šventėse yra priimtinas ir paklausus“, - sakė G. Raila.

Kapelos „Lolytėlė“ vadovas Kazys Budrys ir centro direktorė Marytė Matevičienė džiaugiasi, kad apžiūroje jų kolektyvas liaudiškos muzikos kapelų konkurse pasirodė geriausiai. Tad šiemet jam skirta šiek tiek didesnė suma nei pernai – 3000 Eur.

M. Matevičienė nežino koks būtų geresnis meno kolektyvų finansavimo būdas: taip kaip seniau būdavo – pagal etatinį atlyginimą, ar pagal projektus. Ji tik žino, kad „Lolytėlei“ paskirtų pinigų pakanka. Tačiau yra kitų gerų kolektyvų, pavyzdžiui „Vainuta“, kuri metams gavo tik 2000 eurų. Tokiam gausiam kolektyvui yra sudėtinga išgyventi su tokia suma.

„Lolytėlės“ muzikantai Savivaldybės sudarytą planą koncertams viršija bemaž dvigubai. Juk visiems yra aišku, kad šventėse norisi gerai susigrojusios kapelos. „Lolytėlė“ yra kviečiama koncertuoti ir į kitų savivaldybių šventes, tačiau dėl lėšų trūkumo tokios kelionės įvyksta retai. Dažniausiai tik tuomet, kai sutariami kolektyvų koncertų mainai.