Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

Vakarlis nuotoliniu_bdu-1
Nuo kovo 16 d. visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas: dviem savaitėms uždarytos valstybės sienos, nutraukta švietimo įstaigų veikla, uždarytos įmonės ir įstaigos, kurios teikia ne pirmo būtinumo paslaugas. Uždarytos ir visos parduotuvės išskyrus tas, kurios prekiauja maisto prekėmis. Nustatytos ir saviizoliacijos sąlygos, darbdavių prašoma suteikti galimybes darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu ir t.t.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kaip susidariusią situaciją vertina Šilutės savivaldybės politikai? Ar jie ir jų šeimų nariai yra pasirengę bent jau dvi artimiausias savaites gyventi tokiomis griežtomis sąlygomis? Kaip tai paveiks jų asmeninius gyvenimus ir verslus? Kaip jie pataria elgtis savo rinkėjams?
Vytautas LAURINAITIS, partija Tvarka ir teisingumas, Šilutės savivaldybės meras:
K LAURINAITIS


- Savivaldybės administracija jau parengė ir išplatino informaciją, kaip karantino metu veiks Savivaldybės įmonės ir įstaigos ir kaip gyventi rekomenduoja krašto žmonėms. Aš asmeniškai rajono gyventojams patariu nerizikuoti ir laikytis visų karantino metu privalomų nurodymų. Neabejoju, jog niekas nenori, kad šis užkratas išplistų.

Nei aš, nei mano šeimos nariai nebuvome jokiose kelionėse. Dabar dirbame ir gyvename saugodamiesi užkrato, kiek tai įmanoma, vengiame tiesioginių kontaktų. Todėl dabar tenka daug kalbėti telefonu, susirašinėti el. paštu.

Iš Šilutės praėjusį penktadienį viena šeima buvo išvežta į Klaipėdos sveikatos priežiūros įstaigą įtarus koronavirusą. Dabar visiems džiugu, kad įtarimai nepasitvirtino.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis praėjusį penktadienį sugrįžo iš užsienio kelionės. Bendravau su juo telefonu, sakė jaučiasi puikiai, tačiau dabar privalo dvi savaites praleisti saviizoliacijoje.

K S_SEPUTIS_2
Sigitas ŠEPUTIS, Lietuvos socialdemokratų partija, mero pavaduotojas:


- Gyvenime tikrai būna neįtikėtinų įvykių. Darbe rūpinuosi priemonėmis kaip apsaugoti kuo daugiau žmonių, o tik dabar sužinojau, kad mano viena dukra su šeima yra išvykusi į poilsinę kelionę. Jeigu būčiau žinojęs anksčiau, tikrai būčiau įkalbėjęs, kad kelionę atidėtų. Dabar galiu tik įspėti, kad sugrįžę izoliuotųsi ir vengtų kontaktų.

Manau, kad visi žmonės turi būti sąmoningi, laikytis karantino taisyklių ir kiek įmanoma saugoti ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.

Genovaitė KIMBRIENĖ, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, „Šilutės kredito unijos“ vadovė:

- Kad koronavirusas daro įtaką mūsų gyvenimui, jau pajuto ir mūsų šeima. Iš Norvegijos turėjo sugrįžti poilsiui mano sūnus, tačiau šis planas

K KIMBRIEN_GEN

jau nuplaukė. Ta šalis dar anksčiau nei Lietuva užsidarė sienas. Gerai, kad sūnus ten dirba mažame kolektyve. Tikiuosi, kad virusai jį aplenks.
Manau, kad Lietuva ypatingas karantino sąlygas galėjo paskelbti ir dar anksčiau.

Šilutės kredito unijos nariams primename, kad verta naudotis kreditinėmis kortelėmis ir kuo mažiau liestis prie grynųjų pinigų.

Visi žmonės supranta, jog gyvename ypatingą laikotarpį, ir kol virusui sutramdyti nėra medikamentų, lieka tik patiems rūpintis savo sveikata. Tikrai nereikia pamiršti, jog turime naudoti ypatingą, mūsų tautai įprastą daržovę - česnaką. Be to, reikia valgyti kuo daugiau šviežių daržovių bei vitaminų, stiprinančių imunitetą. Girdėjau medikus kalbant, kad tarp susirgusiųjų yra daugiau tokių, kuriems trūksta vitamino D. Taigi, verta gaudyti saulės spindulius, o jeigu jų trūksta - ieškoti vitaminų.

Sandra TAMAŠAUSKIENĖ, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, pedagogė:

- Nerimo, žinoma, yra daug, bet šiuo metu (tegu nenuskamba baisiai) džiaugiuosi daug kuo. Kad esame sveiki, kad vaikai šalia – viena namie, kita su vyru – Klaipėdoje. Jie jau įpratę dirbti nuotoliniu būdu, todėl niekur nebūtina vykti. Mokomės gyventi ir dirbti kitu ritmu, būdami namie. Na, juk ne kalėjime, pagaliau, esame?!

K TAMASAUSKIENE_SANDRA


Šalia darbo turim laiko ir bendravimui, sportui, knygoms, mokymuisi - man to labai trūko. Su kolegomis - TS-LKD frakcijos nariais – jau sekmadienį aptarėm, kaip galime padėti žmonėms. Jei jiems iškiltų problemų: nurodėme savo kontaktus, kad galėtų kreiptis. Mus visus taip pat galima rasti feisbuke ir mums parašyti. Skambinsime partijos nariams, kad sužinotume, ar reikalinga pagalba, pabendrausime, kad nebūtų liūdna karantino metu.


Didžiausia pagarba mūsų medikams – jiems dabar sunkiausias metas. Prašau visus: likite namuose, jei jau einate su reikalais, laikykitės saugaus atstumo. Saugokitės patys ir saugokite medikus, pardavėjus, vaistinių darbuotojus, ir neganda praeis.K _AUDRIUS_ENDZINAS

Audrius ENDZINAS, Lietuvos liberalų sąjūdis, verslininkas:

- Turiu dukrą studentę, kuri, mano džiaugsmui, karantino laikotarpiui sugrįžo namo. Manau, kad jai seksis studijuoti ir nuotoliniu būdu. Gyvename beveik miške ir į svečius užsukančių žmonių kaip ir nėra. Aš pats esu dažniausiai išvažiuojantis į Šilutę.

Beja, buvome susiplanavę keliones ir paslidinėti, ir pabūti prie šiltos jūros, tačiau teko tokias pramogas atidėti ir palaukti geresnių laikų.

Manau, kad Savivaldybės tarybos posėdis turėtų būti atidėtas. Juolab, kad planuojami svarstyti klausimai - apie biudžeto pajamas ir lėšų panaudojimą - gali būti koreguojami. Kaip ten bebūtų, karantino sąlygomis nereikia tikėtis Savivaldybės biudžete per daug didelių pajamų.

Krašto gyventojams linkiu kuo mažiau „kišti nosį“ į vietas, kur būriuojasi daugiau žmonių. Dabar pats geriausias laikas būti su savo šeimomis. O jei einate, kad ir į maisto prekių parduotuvę - pirkite protingai, bent kelioms dienoms į priekį.

K PUPSYS_1Arūnas PUPŠYS, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, verslininkas:


- Stebiuosi mūsų tautiečių lengvabūdiškumu rizikuojant keliauti po pasaulį. Juk apie koronaviruso pavojų yra žinoma daugiau nei mėnesį, o tūkstančiai keliautojų dabar prašosi namo. Mūsų valdžia galėjo dar anksčiau užsidaryti sienas.


Aš su šeima gal prieš pusmetį pirkome bilietus poilsiui užsienyje ir dabar turėjome keliauti. Tačiau tik sužinojus apie virusą visus planus atšaukėme. Bilietus buvome pirkę brangiau, su teise kelias dienas iki kelionės ją atšaukti. Turėtume atgauti 80 proc. sumokėtų pinigų, bet jų dar nėra. Jeigu jie ir prapuls – nieko tokio, esame savo namuose ir bent taip saugūs.


Iš namų važinėju rečiau, juk yra telefonas, interneto ryšys, skaipas. Taigi visiems yra galimybė bendrauti bent taip ir minimalizuoti kontaktus. Linkiu visiems kiek įmanoma saugotis, vykdyti karantino reikalavimus.


K TOMAS_BUDRIKISTomas BUDRIKIS, Lietuvos socialdemokratų partija, verslininkas:

- Akivaizdu, kad mūsų valstybėje imtasi būtinų priemonių, reikia tikėtis, kad po pirmųjų sergančiųjų sugrįžimo nekils naujų susirgimo bangų.
Kartais pamąstau, ar viskas teisingai padaryta su prekyba maisto prekių parduotuvėse. Linkėčiau visiems, kurie vaikšto į tokias parduotuves, iš anksto apgalvoti ką pirks, rinktis fasuotas prekes. Jeigu reikia pirkti nefasuotas, tai bent naudoti apsaugines pirštines.

Mano šeima ir artimieji šiuo metu niekur nekeliavo, taigi jokio nerimo dėl atsivežto viruso, neturime.
Linkiu visiems teisingai suprasti iškilusią grėsmę, saugotis ir jokiu būdu nepanikuoti.
K MERLIUNAS_ZIGMANTASZigmantas MERLIŪNAS, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, vadybininkas:


- Visi trys šeimoje sloguojame, tad tikime, kad tai ne koronovirusas. Jau antrą savaitę stengiuosi darbus atlikti, kiek įmanoma, neišvykdamas iš namų – telefonu ir internetu.

Palankiai sutikau žinią, kad ir Šilutės savivaldybės taryba nuo pirmadienio atideda darbą mėnesiui. Reikia manyti, kad per šį laiką viskas normalizuosis ir žinosime ar virusas tik pas tuos keliauninkus, ar jau pasklido ir tarp niekur nekeliavusiųjų.

 

 


Blogai vertinu informaciją, kurios ir pats Sveikatos ministras nepaneigė, jog Lietuva turi tik 1200 testų koronovirusui nustatyti. Norėtųsi, kad informacija, kurią praneša valdžia, nebūtų melaginga.

Karantinas paskelbtas ir žmonėms būtina jo laikytis. Jeigu geranoriškai stengsimės, virusas bus sutramdytas anksčiau ar vėliau.

Edgaras PADIMANSKAS, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, medikas:

- Džiugu bent tiek, kad visi užsikrėtę naujuoju virusu yra sugrįžę iš užsienio. 

Dabar svarbu, kad per tas dvi karantino savaites atsirastų kuo 

PADIMANSKAS KAIREJE

mažiau, o gal ir visai neatsirastų tokių ligonių, kuriuos užkrėtė sugrįžusieji. Kovo mėnesį turėjau keliauti į Olandiją, kur Amsterdame, kasmet tokiu laiku organizuojamas Europos urologų suvažiavimas. Dėl viruso atsisakiau važiuoti. Dabar gavau pranešimą, kad suvažiavimas nukeltas į liepos mėnesį.

Šilutės ligoninėje uždraustos planinės operacijos, gal tai kam nors ir nepatogu, bet tai svarbu dėl saugumo. Šeimoje keliautojų neturėjome, naudojame dezinfekcines priemones, stengiamės lankytis tik būtiniausiose vietose.

Palinkėčiau žmonėms būti kantriems, nepykti dėl karantino priemonių – uždarinėtų įstaigų ir įmonių. Pabūkime kiek galima daugiau šeimose, pabendraukime. O lankantis maisto prekių parduotuvėse vertėtų vengti grūsčių, eilėse stovėti didesniais atstumais. Jeigu kas pajaučia kokias nors negandas, tuoj pat reikėtų naudoti apsaugines kaukes, saviizoliuotis ir kviesti medikus tyrimui.