Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Greicio virsytojaiDėl Lietuvoje įvesto karantino sumažėjo automobilių srautai keliuose, tačiau eismo nelaimių vis tiek įvyksta. Balandžio 6-ąją minima Saugaus eismo diena, tad policijos pareigūnai ragina gyventojus kelyje būti drausmingais, pakančiais, laikytis Kelių eismo taisyklių (KET) ir taip saugoti save bei kitus.
Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2019 m. Lietuvoje buvo 3289 eismo įvykiai, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės: žuvo 184 asmenys, iš jų 8 vaikai.
Šiemet Lietuvoje vien per sausį fiksuoti 264 eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo žmonės, iš jų 17 žuvo. Šilutės rajone sausio - kovo mėnesiais fiksuoti 6 eismo įvykiai, jų metu sužaloti 7 žmonės, tarp jų vienas vaikas. 

Policija akcentuoja, kad daugiausia eismo įvykių, kurių metu sužalojami ar žūva žmonės, įvyksta dėl saugaus greičio nepasirinkimo ar leistino greičio viršijimo.
Administracinių nusižengimų kodekso 416 str. „Nustatyto greičio viršijimas“, nurodyta, kad nustatyto greičio viršijimas iki 10 km užtraukia įspėjimą, daugiau kaip 10 km, bet ne daugiau kaip 20 km - baudą nuo 12 iki 30 eurų. Greičio viršijimas nuo 20 iki 30 km baudžiamas nuo 30 iki 90 eurų bauda, o nuo 30 iki 40 km - nuo 120 iki 170 eurų. Jei greitis viršytas 40 – 50 km, toks vairuotojas pelnys 170 – 230 eurų baudą, o akseleratorių paspaudęs taip, kad greitį viršijo daugiau kaip 50 km, bus „premijuotas“ 450 – 550 eurų suma. Neturintys teisės vairuoti asmenys – nuo 450 iki 700 eurų.

Už šio straipsnio 4 dalyje numatytą nusižengimą pradedantieji vairuotojai, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, motociklų vairuotojai teisės vairuoti netenka nuo 3 iki 6 mėnesių. Už šio straipsnio 5 dalyje numatytą administracinį nusižengimą pradedantiesiems vairuotojams, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, motociklų vairuotojams teisė vairuoti atimama nuo 6 mėnesių iki metų.

Policija ragina gyventojus laikytis KET ir primena, kad už pavojingą manevravimą numatyta bauda nuo 170 iki 230 eurų, galima netekti ir teisės vairuoti nuo 3 mėnesių iki pusmečio. Už chuliganišką vairavimą atsakomybė dar griežtesnė – bauda nuo 450 iki 550 eurų, teisę vairuoti galima prarasti nuo 1 iki 2 metų.
Policija ir karantino metu dirba ir fiksuoja pažeidimus iš tarnybinių automobilių, greičio viršijimą fiksuoja mobilūs greičio matuokliai, vaizdo kameros.

Tauragės apskrities policijos komisariato teritorijoje, į kurią įeina ir Šilutės r. policijos komisariatas, šiemet vasarį vadinamieji trikojai fiksavo 33 230 automobilius, iš jų 686 viršijo leistiną greitį.

Raginame visus laikytis KE taisyklių, nes policijos pareigūnai netoleruos pažeidimų, ir už netinkamą elgesį kelyje atsakomybės neišvengs niekas.