Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

saskaita uz_siuksles-w1000-h2000Beveik 20 tūkstančių šilutiškių šiomis dienomis sulaukia laiškų, kurie vienus nuteikia maloniai, kitus ne juokais papiktina. Šiuose laiškuose - sąskaitos už 2020 metų atliekų tvarkymą. Tik šiemet vieniems jos mažesnės nei įprastai, kitiems priešingai – paslauga pabrango.

Gyventojai suskubo dalintis savo pastebėjimais, ir komentuoti, jog „su ataskaitomis per seniūnijas važinėjusi valdžia žadėjo, kad buitinių atliekų tvarkymas atpigs, o dabar aiškėja, kad nutiko priešingai – pabrango“.

Žmonėms labiausiai keista, kad dabar vienodai turės mokėti gyvenantys ir erdvioje sodyboje, ir vieno kambario bute.
Vieniems didėjo, kitiems mažėjo

Šilutiškė Rima kaip ir kasmet kovo mėnesį savo pašto dėžutėje radusi sąskaitą už komunalinių atliekų tvarkymą per daug nenustebo. 51,33 Eur suma buvo panaši, kaip ir pernai, tačiau gerokai mažesnė negu už 2018 metus. 2019 metais už komunalinių atliekų tvarkymą moteris mokėjo 51,60 Eur, 2018 m. - 59,64 Eur. Rimai buvo keista, kad kone dvigubai mažesniame bute gyvenantis jos draugas turės sumokėti netgi daugiau už ją - 55 Eur.

„Iš tiesų buvau nusiteikusi gauti bent 10 Eur

didesnę sąskaitą. Nedarau tragedijos jei sąskaita būna šiek tiek didesnė ar mažesnė, apmoku ir pamirštu iki kitų metų pavasario“, - sakė Rima.

Tuo tarpu Melioratorių alėjoje gyvenantį Edmundą sąskaita už buitinių atliekų tvarkymą papiktino.

„Jūs citavote pasisakymus Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo Remigijaus Rimkaus, kad atliekų tvarkymas pigs. O dabar duokite atkirtį, kad paslauga brango apie 35 proc.“, - „Šilutės naujienų“ redakcijai rašė vyras. 47,09 kv. m bute gyvenančiam neįgaliajam Edmundui komunalinių atliekų tvarkymas pabrango nuo 37,44 Eur iki 51,33 Eur.

Sąskaitos suvienodėjo

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms” sakė, kad šiemetinės sąskaitos už buitinių atliekų tvarkymą iš tiesų yra mažesnės daugeliui namų ir butų savininkų. Pasak mero, Savivaldybės administracija surinko duomenis apie atliekų surinkimo ir tvarkymo kaštus rajone.

Ir buvo apsispręsta, kad lig šiol galioję mokesčiai buvo šiek tiek per dideli daugeliui kaimo žmonių, kurių didesnė dalis gyvena individualiuose namuose.

Atlikus tikslesnius skaičiavimus buvo nuspręsta bent šiems metams nustatyti vienodą atliekų surinkimo ir tvarkymo mokestį visiems butų ir vienbučių namų savininkams, neatsižvelgiant į valdomo gyvenamojo būsto plotą. Todėl Savivaldybės politikai priėmė sprendimą, kad 2020 metų atliekų tvarkymo mokestis be nuolaidų bus 51,33 Eur. Taigi, dabar ši metinė mokesčio suma yra bemaž 24 Eur mažesnė individualių sodybų šeimininkams, mažiau mokės ir daugiau nei trijų kambarių butų šeimininkai.

Mokestis nebepriklauso nuo kvadratųATLIEKOS LOSIUS_1-w1000-h2000

Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas Artūras Losius sako, kad yra labai sudėtinga apskaičiuoti ir įdiegti teisingą mokestį, kuris būtų visiems priimtinas. „Taip yra ir dabar: gaunama išties nemažai skambučių ir laiškų, kuriuose šilutiškiai aiškina, jog buvo girdėję apie atliekų tvarkymo mokesčio mažėjimą. Tačiau dabar tas mokestis jiems yra bemaž toks pat, o kartais net didesnis”, - neslepia specialistas.

Pasak A. Losiaus, Savivaldybės taryba kiekvienais metais ieško tobulesnio buitinių atliekų tvarkymo mokesčio nustatymo sistemos. Todėl šiemet visiems butų ir vienbučių namų savininkams buvo išsiuntinėtos sąskaitos - kuriose nurodyta šių metų paslaugos suma 51,33 Eur. Ji nebepriklauso nuo buto ar namo ploto. Šis mokestis mažesnis tik pensininkams, kurie dėl amžiaus gauna 30 proc. nuolaidą. Jeigu bute gyvena tik vienas senjoras, jam skiriama 50 proc. nuolaida.

Jeigu sąskaitoje yra nurodyta didesnė suma nei 51,33 Eur, vadinasi asmuo buvo nesumokėjęs mokesčio ar jo dalies ankstesniais metais, arba jis nepristatė reikalingų dokumentų.

Beje, net ir neįgaliesiems jokios kompensacijos nėra pritaikomos. Todėl ir Edmundui iš Melioratorių alėjos sąskaita išties smarkiai išaugo.

Turime įprasti rūšiuoti

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sako, kad buitinių atliekų surinkimo ir tvarkymo mokesčiai bus peržiūrimi kiekvienais metais. Šiemet pavyko sumažinti mokesčio dydį dėl kelių priežasčių. Pirmiausia todėl, kad Šilutėje mažėja nerūšiuotų atliekų kiekiai, nes vis daugiau žmonių, ypač kaimo gyventojų, rūšiuoja atliekas.

Suvienodinus visiems mokesčio dydį turėtų pasibaigti iki šiol girdimi gyventojų priekaištai, kad atliekų kiekiai mūsų rajone didėja priklausomai nuo būsto kvadratūros. Pasak R. Rimkaus, dabar visi atliekų turėtojai, norintys, kad mokestis būtų mažesnis, privalo suprasti, jog jie moka tik už nerūšiuotų atliekų kiekius. Todėl visi - nuo mažiausio iki vyriausio – jau turime priprasti ir antrines žaliavas atskirti nuo nerūšiuotų atliekų. Tuomet ir mokesčiai už atliekas nuolat mažės.

Komentarai  

 
#2 klausimas, 2020-05-04 19:44
Kas yra "Pasyvoji rinkliava", kurią reikia mokėti net ir už negyvenamą namą ar butą. Pvz. paveldėtas nekilnojamas turtas. Pasirodo, tai nėra rinkliava už šiukšles, nes ten ir konteinerių nėra. Savivaldybės šiukšlių specialisto paaiškinimas nuskambėjo šitaip: tai Tarybos patvirtintas mokestis už nieką, tam, kad mes galėtume nusipirkti popieriaus, rašymo reikmenis, na dar ten kažką.....
 
 
#1 ... 2020-04-28 22:20
Mokėti už šiukšles nuo kvadratūros didžiausia nesąmonė. Žmonės šiukšlių pridaro o plotas tik pridulkėti gali.