Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Skirvytės upėje žvejoję žvejai pliaupiant baisiam lietui iš viso pagavo 220,350 kg žuvies. / VSAT nuotr.Pagėgių rinktinėje surengtose tradicinėse VSAT pareigūnų ir darbuotojų sportinės žūklės plūdine meškere varžybose nugalėjo Lazdijų rinktinės pasieniečių komanda. Šį savaitgalį Rusnėje vykęs renginys prie Skirvytės upės Pagėgių rinktinės pasieniečių suorganizuotas jau penkioliktą kartą.

Šį kartą sportinės žūklės plūdine meškere varžybose varžėsi 20 žvejų komandų. 8 Pagėgių rinktinės (Operatyvinės veiklos skyriaus, Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Kudirkos Naumiesčio, Specialiosios paskirties užkardų), 2 Lazdijų rinktinės, po vieną VSAT Štabo, Pakrančių apsaugos rinktinės,  Užsieniečių registracijos centro, Aviacijos rinktinės, Vilniaus rinktinės, Tauragės apskrities policijos komisariato,  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono komanda bei trys rėmėjų komandos - „Klevas“, „Giluvė“ ir „Gramzdas“.

Taip pat atskirai rungėsi trys jauniai: Martynas Sauspreikšis,  Ugnius Dambrauskas ir Donatas Bruškis.

Sektoriai komandoms buvo paskirstyti burtų keliu.

Varžybos vyko nuo ankstyvo ryto ir  truko 4 val. Kol teisėjai skaičiavo rezultatus ir svėrė žuvį, visi susirinkusieji galėjo ragauti pasienietiškos košės bei gardžios žuvienės, kurią kaip visada virė ir visiems dosniai dalijo Vileikių užkardos darbuotojai.
Skirvytės upėje žvejoję žvejai pliaupiant baisiam lietui iš viso pagavo 220,350 kg žuvies (pernai jos buvo sugauta 95,79 kg).     

Komandinėje įskaitoje  šiemet nugalėjo Lazdijų rinktinės komanda. Šioje komandoje žvejoję Egidijus Dobiliauskas, Vytautas Sabašinskas ir Rimas Kantautas sugavo net 28,89 kilogramus žuvies. Antrąja vieta, ištraukusi 18,73 kg ir gavusi mažiau baudos taškų, džiaugėsi  VSAT žvejų komanda, kurioje žvejojo Ričardas  Balkevičius,  Marius Drūtys ir Vytautas Ulevičius.

Trečia vieta atiteko Lazdijų rinktinės veteranų komandai, sugavusiai nors ir daugiau nei VSAT komanda - 21,24 kg  žuvies, tačiau gavusi daugiau baudos taškų.  Lazdijų rinktinės veteranų žvejų garbę  šiemet gynė Rimas Čijauskas, Antanas Nevulis ir Audrius Brazauskas.

zvejyba3zvejyba4zvelyba2

Bendroje įskaitoje  žvejais čempionais tapo  Lazdijų rinktinės vyrai, II vieta atiteko „Giluvei“, III vieta VSAT komandai.

Tarp jaunių geriausiai pasirodė 1,8 kg žuvies pagavęs Donatas Bruškis, antra vieta atiteko Martynui Sauspreikšiui, trečias – Ugnius Dambrauskas. Jie visi kartu pagavo beveik keturis kilogramus žuvies.

Asmeninėjė įskaitoje tarp Pagėgių rinktinės padalinių ir svečių komandų nepralenkiamas buvo Lazdijų rinktinės komandos narys  R. Kantautas. Jis ištraukė 13,71  kg žuvies.

Didžiausią žuvį varžybose sugavo Vilniaus rinktinės komandos narys Rimantas Jazerskas - jam pavyko ištraukti 1,300 kg  šapalą.

Komandinių ir asmeninių varžybų prizininkus Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis  apdovanojo  Pagėgių rinktinės diplomais, suvenyrais ir  rėmėjų  įsteigtais prizais.

Šiemet žvejų varžybas parėmė ir vertingus prizus įsteigė „Telekonta“, „Romada“, „Gramzdas“, Šiaulių sporto mokykla „Klevas“, „Giluvė“.

Šiemet oras nelepino žvejų, jiems teko atlaikyti visus gamtos siunčiamus išbandymus.  Tačiau varžybų dalyviai nepaisant visko, rado kuo džiaugtis, džiugino ne tik pagauta žuvis, bet ir turiningas laisvalaikis, šiltas bendravimas su žvejybą pamilusiais kolegomis.