Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

ENDZINOSpaudos konferenciją surengęs Seimo narys šilutiškis Audrius Endzinas tikino, kad yra optimistas. Pokalbyje, skirtame šalies parlamento pirmojo pusmečio sesijos aptarimui, jis, komentuodamas ekonominę šalies situaciją, priminė pasakėčią apie varlę, išsigelbėjusią iš, atrodytų, beviltiškos padėties. Įkritusi į grietinės puodynę, ji besispardydama sumušė sviestą ir taip išsigelbėjo. A.Endzinas mano, kad ir mes, kryptingai veikdami, sumuštume tą „sviestą“ ir situacija keistųsi į gera.

A.Endzinas gyrė naująją rajono vadovybę už norą bendradarbiauti su savo krašto Seimo nariais. Jis sakė, kad jau įvyko pirmas susitikimas su rajono vadovais Vilniuje. Seimo narių organizuotuose susitikimuose su kai kuriais ministrais jis girdėjęs aiškiai suformuluotus ir argumentuotus mūsų rajono merės Daivos Žebelienės, Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio pageidavimus dėl švietimo įstaigų renovacijos, kelių remonto finansavimo ir t.t.

Spaudos konferenciją organizavo naujoji A.Endzino padėjėja Daiva Plikšnienė, joje svečiavosi rajono politikai: merė Daiva Žebelienė, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.

Perspektyvą pagerins atominė elektrinė

Kalbėdamas apie svarbiausius Parlamento pirmojo pusmečio sesijos sprendimus, A.Endzinas minėjo Seimo apsisprendimą dėl naujosios atominės statybos. Jo nuomone, nauja atominė elektrinė Lietuvai užtikrins ekonominę perspektyvą mažiausiai 60 metų. Elektrinė duos naudos šalies ūkiui, leis gaminti pigesnę, nei kitais būdais gaunamą, elektros energiją, mažiau terš aplinką.

„Šalys, kurios turės savus energetinius išteklius, švarų vandenį ir maistą, turės didžiausias ekonomines perspektyvas“, - kalbėjo A.Endzinas.

Dabartinę Lietuvos ekonomiką A.Endzinas pavadino labai atvira. Jo duomenimis, Lietuvoje sparčiai auga gamyba, daug gaminama eksportui. Jis pasidžiaugė, kad Lietuva gauna išties didelę Europos Sąjungos  finansinę paramą, tačiau apgailestavo, kad dabar tose valstybėse, kurios atiduoda dalį savo kapitalo, kad Lietuva pasivytų jų pragyvenimo lygį, ekonomika stoja. Tai neišvengiamai pajusime ir mes.

Pasak A.Endzino, reikia susitaikyti su faktu, jog Lietuva negaus papildomų lėšų dujų terminalui statyti, Visagino atominės elektrinės uždarymo pabaigai.

Reikėtų auginti po 6 vaikus

A.Endzinas pripažįsta, kad Lietuvos žmonių emigracija į užsienį ir mažas gimstamumas tapo grėsme tautos išlikimui. Gyventojų skaičiaus ir gimstamumo pokyčiai rodo, kad norint susigrąžinti tai, kas prarasta, po 20-30 metų kiekvienai dabartinei mergaitei reiktų gimdyti vidutiniškai po 6 vaikus.

Todėl, pasak A.Endzino, jau nueinančių Parlamento politikų, ir naujų ateisiančiųjų parlamentarų vienas iš pagrindinių rūpesčių yra sudaryti kiek įmanoma geresnes ekonomines ir psichologines sąlygas tiems žmonėms, kurie šiandien gali auginti vaikus.

Per praėjusią Seimo sesiją priimta nemažai įstatymų, sudarančių palankias sąlygas lietuviams grįžti iš užsienio. Jie jau išvengs pajamų pakartotino apmokestinimo, supaprastintas turto deklaravimas, pagerintos kapitalo judėjimo, verslo kūrimo sąlygos - šie įstatymų pakeitimai turėtų duoti rezultatų.

Estakada bus!

„Šilutės naujienos“ klausė, kam kadenciją baigiantis ir į Seimo mandatą nebepretenduojantis A.Endzinas perduos estakados statybos vėliavą.

Jau keturias kadencijas mūsų kraštui atstovaujantys parlamentarai (po dvi kadencijas dirbo Virgilijus Martišauskas ir Audrius Endzinas) žadėjo pradėti šio rusniškiams būtiniausio objekto statybas.

A.Endzinas atsakė, kad estakados į Rusnę projektas dar šią Seimo kadenciją bus perduotas tai statybų bendrovei, kuri laimės statybos darbų konkursą.

Pasak Seimo nario, šių metų valstybės biudžete atskira eilute numatytas 5 milijonų litų finansavimas estakados statybai, ir tai yra įstatymas. Išlieka tik klausimas, ar šiemet bus suspėta organizuoti statybų konkursą, ar niekas nesutrukdys pradėti darbus.

A.Endzinas sakė, kad susitikime su naujaisiais rajono vadovais ir su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu jau nagrinėjo estakados statybos klausimą. Jo žiniomis, yra parengtas estakados techninis projektas, gali būti, kad jis dabar koreguojamas.

Naujoji koalicija pavojuje?

„Šilutės naujienos“ klausė, ar nesugrius naujoji rajono valdančioji koalicija, nes ir ši koalicija neskuba Salos etnokultūros ir informacijos centrui išnuomoti vadinamąjį „Endzino pastatą“ Rusnėje.

A.Endzinas prisipažino būtų buvęs nustebintas, jeigu spaudos konferencijoje niekas nebūtų paklausęs apie pastato, kuris priklauso UAB „Energetinių objektų statyba“ (šios bendrovės nuosavybė susieta su A.Endzino šeima), nuomą. Jis patikino, kad tikrai nesiekia trūks plyš tą pastatą įpiršti Savivaldybei, anot jo, Savivaldybės administracija pati užklausė minėtos bendrovės, kiek kainuotų pastato nuoma, ir gavo atsakymą.

A.Endzinas patikino, kad pastato Rusnėje nuomos klausimas neturės jokios įtakos naujajai valdančiąjai koalicijai.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai