Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

r714605 5622140„Tikėtis tokio pat gausaus bulvių derliaus, koks buvo pernai - neverta“, - sako Lietuvos daržovių augintojų asociacijos atstovai.

Bulves auginantys ūkininkai sunerimę: šiemet jiems tenka ne tik gelbėti derlių iš šlapių dirvų, bet ir konkuruoti prekyboje su pigiomis neva „lietuviškomis bulvėmis“, kurios vežamos iš Lenkijos.

Nebeįvažiuoja į laukus

Palendrių kaime ūkininkaujantis Virginijus Stasiulis į savo laukus įvažiuoti nebegali - bulvių vagose stovi vanduo. Jei tokia situacija išliks ilgiau, gali atsitikti, kad dalis ūkininkų neteks pusės derliaus.

„Jeigu liūtys liautųsi, daug bėdos neturėčiau, nes mano dirvos lengvesnės. Tik viename lauke daugiau problemų, nes jis blogai nusausintas. Daugiau bėdų turės kaimynai, kurie bulves į žemiau esančias, drėgnesnes dirvas sodino, tikėdami, kad vasara bus sausa“, - pasakojo V.Stasiulis.

Ūkininkas sako pastebėjęs, kad kai kur laiku nenupurškus bulves jau puola maras, kitos ligos, o vagose stovintis vanduo bulves tiesiog pūdo. Kad bulvės supūtų, vandenyje joms užtenka pastovėti 3-4 paras.

Į bulvių laukus jau kuris laikas neįvažiuoja ir ūkininkas Alvydas Degutis iš Laučių. Negana to, kad ir jo laukuose bulvės skęsta vandenyje, bulvienojus dar aplaužė ir praūžęs škvalas.

„Nieko prognozuoti nenoriu, nes neaišku, kada į laukus įeisim - kiekvieną vakarą lietus merkia. Nemažai bulvių, ko gero, jau supuvo“, - nedaugžodžiavo šiek tiek bulvių jau spėjęs nusikasti ūkininkas.

Rusnėje - geresnė situacija

Kiek geriau nei pernai sekasi Rusnėje ūkininkaujančiam Alvydui Daukinčiui. Pasak jo, praėjusieji metai bulvėms buvo kur kas prastesni nei šie. Tačiau liepos pradžioje bulviakasio ūkininkas nepradėjo - jau turėjusios užaugti bulvės šiek tiek susivėlino.

„Bent jau neskęstam šiuo metu, kaip būdavo ankstesniais metais, galime įvažiuoti į prie vandens kanalo esančius smėlingus laukus. Rusnėje ūkininkaudami esame priklausomi nuo melioracijos sistemos. Jei pavasarį laiku nenutraukdavo vandens - skęsdavom. Šiemet situacija geresnė“, -  kalbėjo A.Daukintis.

Superka nedidelėmis kainomis

Lietuvos daržovių augintojų asociacija skelbia, kad didmenininkai ankstyvąsias bulves iš ūkių superka už 70 ct/kg. V.Stasiulis sako, kad apie tokias kainas gali tik pasvajoti. Galbūt ūkininkams tiek moka tiesiogiai iš jų bulves perkantys prekybos centrai, tačiau realizuojant jas per supirkimo bazes geriausiu atveju pasiūloma po 50-55 centus už kilogramą.

„Lenkai veža pigias bulves, kurias siūlo po 40-45 centus. Taip ir mūsų kainas numuša. Taigi esame priklausomi ne tik nuo oro, bet ir nuo prekybininkų, kurie iš mūsų darbo atsiriekia didžiausią dalį“, - kalbėjo V.Stasiulis.

Jam antrino ir A.Daukintis. „Ne ūkininkai mes esam, o daržininkai - sodininkai. Dirbame, nes verstis vis tiek kažkaip reikia, vogti juk neisi. O šiaip pelno, galima sakyti, net nebūna, nes brangstant kurui ir trąšoms, supirkimo kaina nekyla“, - sakė ūkininkas.

Nors ūkininkai prekybininkams bulves parduoda už centus, parduotuvėje bulvių kilogramo kaina, kaip jau tapo įprasta, smarkiai šokteli.

Susiję straipsniai