Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

INKAKLIAIŠilutės rajono merė Daiva Žebelienė, apžiūrėjusi baigiamas rekonstruoti Inkaklių bendruomenės patalpas, sakė: „Dar neįžengusi į objektą galėjau pasakyti, kokius trūkumus išvysiu, nes ten, kur dirba daugelio statybų darbų rangovai - UAB „Statybų valdymo sprendimai“ - trūkumai kartojasi. Ir Inkakliuose šios įmonės statybininkai dirbo tokiu pat stiliumi kaip Vainute, Juknaičiuose ar Žemaičių Naumiestyje“.

Įrengdami Inkaklių bendruomenės namus, statybininkai atmestinai prijungė prausyklas, signalizacijų laidai ir vamzdynai išvedžioti sienų ir lubų paviršiumi, lauko laiptų plytelės slidžios, su pavojingais kraštais.

Atrodo, kad dirbama nieko nederinant su seniūnijos administracija ar bendruomenės atstovais, nes net sienos visose statybvietėse nudažytos ta pačia spalva.

Ypatingas dosnumas - mero gyvenvietei

Tokių priekaištų ir prielaidų kilo D.Žebelienei, jos pavaduotojui Algirdui Balčyčiui ir rajono Tarybos nariui Vytautui Laurinaičiui, atvykusiems apžiūrėti Švėkšnos seniūnijos Inkaklių bendruomenės „Ašva“ patalpų. Sovietmečio statybos gigantiškame pastate bendruomeninės organizacijos poreikiams rengiama daugybė kabinetų, nors tokiai organizacijai jų nereikėtų nei pusės.

Apie užmojų neracionalumą liudija ir tas faktas, kad to paties gigantiško pastato antrame aukšte, šalia kaimo bibliotekos, suplanuota įrengti dar vienas patalpas bendruomenei - daugiafunkcinį centrą, kuriame turėtų būti dar keli erdvūs, nežinia kokios paskirties kabinetai.

Iš kur toks Savivaldybės dosnumas? Ar tikrai Inkaklių gyvenvietei, turinčiai tik 600 gyventojų, vienu metu būtina padovanoti naujus bendruomenės namus ir dar atskirą daugiafunkcinį centrą? Apie visų šių patalpų naudojimo planus paklaustas seniūnijos specialistas Bronius Oželis negalėjo patvirtinti, kad Inkaklių gyvenvietėje yra tiek daug aktyvių žmonių, kad jiems prireiktų visų rekonstruotų patalpų.

Paskaičiavę investicijas į jau užbaigtus, tik nepriduotus Savivaldybės komisijai bendruomenės „Ašva“ namus (560 tūkst. Lt) ir dar planuojamą rengti daugiafunkcinį centrą (180 tūkst. Lt), apžvalgos dalyviai svarstė, kaip galėjo atsitikti, kad tokios investicijos suplaukė į vieną nedidelę gyvenvietę.

V.Laurinaičio nuomone, taip galėjo atsitikti tik dėl buvusio rajono mero Virgilijaus Pozingio įtakos - Inkakliuose gyvena jo šeima.

Seniūniją baugina šildymo kaštai

Bendruomenės patalpose statybininkai jau, ko gero, mėnuo nieko nebedaro.INKKAKLIAI 2

Keista, bet tą dieną, kai apsilankė rajono vadovai, bendruomenės namai buvo neužrakinti, o viename iš dar nenaudojamų tualetų kaito elektrinis radiatorius.

Mero pavaduotojui A.Balčyčiui paklausus, kas apmokės šių namų elektros sąskaitą, B.Oželis, gūžtelėjęs pečiais, sakė, kad tikriausiai Švėkšnos seniūnija.

B.Oželis neabejoja, kad ne tik elektros, bet ir kitos bendruomenės namų bei būsimo daugiafunkcinio centro patalpų komunalinės išlaidos atiteks seniūnijai. Ją jau dabar baugina būsimas kelių šimtų kvadratinių metrų šildomas plotas, nes šildyti reikės vien tam, kad išsaugotų tiek daug rekonstruotų patalpų.

Remontavo, nors neturėjo užsakymo

Rajono vadovai aplankė ir būsimo daugiafunkcinio centro patalpas ir buvo priblokšti. Pasirodo, čia jau yra pradėti paruošiamieji rekonstrukcijos darbai: sienos paruoštos glaistymui ir dažymui, sudėti nauji langai, pasiruošta dėti naujas duris. Bet juk dar net nebuvo skelbtas konkursas šiems darbams atlikti!

B.Oželis patvirtino, kad ta pati bendrovė „Statybų valdymo sprendimai“, kuri rekonstravo bendruomenės namus, buvo pradėjusi darbus ir būsimame daugiafunkciniame centre, tačiau vasario ar kovo mėnesį darbus nutraukė.

Merė stebėjosi, kaip galėjo būti pradėtas daugiafunkcinio centro patalpų remontas be jokio Savivaldybės užsakymo ar sutarties. Negi jau iš anksto buvo užsitikrinta, kas laimės darbų viešąjį konkursą?

Statybininkų versija: sutartis buvo, bet pražuvo...

UAB „Statybų valdymo sprendimai“ direktorius Darius Soščeka „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad bendruomenės „Ašva“ namų patalpos dar nepriduotos Savivaldybės komisijai, todėl dėl galimų pretenzijų bus aiškinamasi.

O apie pradėtus Inkaklių daugiafunkcinio centro įrengimo darbus D.Soščeka aiškino kitaip nei naujieji rajono vadovai. Statybų bendrovės direktorius tikino, kad „Statybų valdymo sprendimai“ buvo laimėję konkursą tam centrui įrengti ir yra padarę darbų už kelis tūkstančius litų.

Pasak D.Soščekos, dabar jo vadovaujamos bendrovės darbininkai ten nedirba, nes dėl jam nežinomų priežasčių Savivaldybė daugiafunkcinio centro patalpų įrengimo sutartį su UAB „Statybų valdymo sprendimai“ nutraukė ir perdavė kitai jam nežinomai įmonei. Todėl jis daugiau nieko negali paaiškinti.

Kantrybė trūko

D.Žebelienė sakė, kad pradėjusi eiti merės pareigas ir nusprendusi aplankyti visus Savivaldybės įgyvendinamus statybos projektus nesitikėjo rasti tiek daug broko ir statybininkų savivalės.

Apibendrindama kelionių po statybų objektus įspūdžius, „Šilutės naujienoms“ D.Žebelienė sakė, kad kantrybė jau baigėsi ir ji nusprendusi kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Raimundu Ambrozaičiu sudaryti darbo grupes, kurios stebėtų remontų kokybę visose statybvietėse. Merė įsitikinusi, kad reikia išsamiai patikrinti visų Savivaldybės užsakytų darbų sąmatas, įvertinti, ar atlikti darbai, naudotos statybinės medžiagos atitinka tas sąmatas, ar gera darbų kokybė.

D.Žebelienė pastebėjo, kad daugiausia priekaištų yra tuose objektuose, kur dirbo UAB „Statybų valdymo sprendimai“.

Tai bendrovė, kurios vadovas ir savininkas politiniais saitais buvo susietas su savivaldybės buvusios administracijos direktore Ida Vasiljeviene.

D.Žebelienė primygtinai sieks, jog brokas statybvietėse būtų ištaisytas.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai