Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SienapjuteYpač lietingi šios vasaros orai pristabdė šienapjūtės darbus, ir nedaug trūko, kad mūsų šalies žemdirbiai dėl to būtų netekę Europos Sąjungos išmokų už deklaruojamas pievas ir ganyklas. Trumpiau sakant, savo pinigines jie būtų palengvinę maždaug 400 litų už hektarą pievų ar ganyklų.

Bet šis perkūnas praslinko prošal, nes mūsų rajono ūkininkai dėl tos problemos kreipėsi į žemės ūkio ministrą, o šis jų prašymą išgirdo: šieną ar žaliąją pievų masę sutvarkyti leido iki rugpjūčio 15 dienos, t.y. terminą pratęsė 15 dienų.

Šienapjūtę sutrukdė lietūs

Pirmosios žolės sutvarkymo pabaiga šiemet vėluoja ir mūsų rajone, ir visoje Lietuvoje. „Mūsų krašte - ypatingai, nes mes esame žemiau jūros lygio, pievos labai įmirkusios“, - sako Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda.

Meteorologai teigia, kad šiemet per pusmetį buvo tik 2 mėnesiai, kuomet kritulių iškrito mažiau už vidutinę daugiametę normą. Pavyzdžiui, birželį kritulių buvo 74 mm, kai vidutinė daugiametė norma yra 65 mm. Birželį buvo 16 lietingų dienų, o nuo liepos 1-osios iki 18-osios lijo dar 16 dienų.

Tad jau liepos antroje pusėje rajono ūkininkams tapo aišku, kad iki nurodyto termino jie nesuspės sutvarkyti visų pašarų - nupjauti ir išvežti.

Liepos viduryje penkiose užliejamose rajono seniūnijose - Rusnės, Juknaičių, Saugų, Kintų ir Šilutės - žemes turintys ūkininkai buvo pasiruošę tik apie 40 proc. reikalingo pašarų kiekio. Kitose seniūnijose, pasak A.Nausėdos, kiek daugiau.

Dar liūdniau buvo Užliekniuose ūkininkaujančiam Algimantui Leščinskui: vienas stambiausių rajono galvijų augintojų dar neturėjo ir trečdalio jam reikalingo šieno. O jo tvartuose stovi apie 300 mėsinių galvijų ir prieauglio.

Šilutiškiai pasitarnavo visai šaliai

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyriaus pirmininas Kęstutis Andrijauskas sako, jog kaimo žmonės kaip buvo, taip ir liko kantrūs. Ir šiemet vis laukę ir nesulaukę liūčių pabaigos, kai kurie vis tiek bandė su technika įvažiuoti į savo pievas. Bet rezultatas buvo liūdnas, - technika išmaurojo žemę, o sudoroti žolės vis tiek nepavyko. O jei nupjauti ir pavyko, tai po to kelias dienas pliaupę lietūs ją galutinai supūdė.

O sutvarkyti ir deklaruoti pievų ir ganyklų plotus žemdirbiams privalu iki rugpjūčio 1-osios.    Ūkininkai, anot K.Andrijausko, kentėjo tol, kol jis pats nepradėjo jų judinti ir klausti, kaip vyksta šienapjūtė. Tuomet ir paaiškėjo, kad reikia skubiai ieškoti išeities, antraip pamariškiai liks visai be šieno ir dar baudas turės mokėti.

Todėl K.Andrijauskas pagalbos kreipėsi į rajono merę Daivą Žebelienę. Jis prašė tarpininkauti derybose su Žemės ūkio ministerija, kad šioji bent kiek pavėlintų mūsų rajono deklaruojamų žemių patikros laiką.

Priminsime, kad pievų ir ganyklų patikrą atlieka Nacionalinė mokėjimo agentūra - bet kuris iš 10-ties Lietuvoje esančių teritorinių jos skyrių. Pasirinktinai apvažiuojama ir patikrinama 5 proc. deklaruotų žemių.

Kreipęsi į žemės ūkio ministrą LŪS Šilutės skyriaus nariai, ko gero, pasitarnavo visos šalies ūkininkams: pasikalbėjęs su kitų regionų žemdirbiais, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius deklaruojamų žemių patikros laiką šiemet pavėlino visai Lietuvai.

Terminą pratęsė 15 dienų

Merei tarpininkaujant, antradienį gautas ministro K.Starkevičiaus raštas. Jame teigiama, kad šienas ar žalioji masė ganyklose ar pievose turi būti sutvarkyta iki rugpjūčio 15 dienos. Žalioji masė turi būti susmulkinta ir tolygiai paskleista ganyklų arba pievų plotuose, šienas - sudėtas į kūgius arba supresuotas.

ŽŪM informacijoje taip pat teigiama, kad iki rugpjūčio 15-osios šiuos darbus atlikusiems ūkininkams nebus fiksuojamas Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimų aprašo pažeidimas, nebus taikomos ir sankcijos.

Žolės mūsų rajono pievose dar yra apsčiai, tad, A.Nausėdos nuomone, šiemet ūkininkai pašaro prisiruoš pakankamai.

Jie ir suskubo. Praėjusią savaitę, kai lietūs kiek aprimo, laukuose, anot K.Andrijausko, krutėjo visa, kas gyva. Galėjai pamatyti ne tik traktoriais, bet ir arkliais traukiamais vežimais šieną gabenančius žmones. „Kai jau rugius laikas pjauti, mes dar tik šieną dorojame. Ir su arkliukais - lyg senovės laikais“, - liūdnai konstatavo K.Andrijauskas.

Visgi pievos dar tiek įmirkusios, kad technika ir praėjusią savaitę įvažiavo ne į visas. O ten, kur įvažiavo, ne vieną plotą ir sugadino.

Vėluoja ir javapjūtė

Praėjusią savaitę į laukus jau išvažiavo ir pirmieji kombainai. Javapjūtė pradėta usėniškio Petro Vičkaus, tarvydiškio Algimanto Elijošiaus ūkiuose.

Javapjūtė mūsų rajone įprastai prasidėdavo liepos 25-ąją. Bet praėjusią savaitę žieminiai javai, pasak K.Andrijausko, dar nebuvo visai pribrendę. O kada bus galima kulti vasarinius, LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas išvis nenorėjo prognozuoti: anot jo, ne anksčiau kaip rugpjūčio 25-ąją. Jei, žinoma, gamta vėl neiškrės žemdirbiams kokių kiaulysčių.