Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

PIENAS PAMARIOŽemės ūkio kooperatinė bendrovė „Pamario pienas“ kuria naują verslo perspektyvą - Laučiuose steigia perpylimo stotį. Pasak kooperatyvo direktorės Editos Katutienės, šio sumanymo tikslas - gauti didesnę kainą už pieną, kurį pristato kooperatyvo nariai.

Pieno perpylimo stoties įrengimui „Pamario pienas“ palankiausiomis sąlygomis Laučiuose įsigijo 1000 kv. metrų ploto dviejų aukštų pastatą ir 0,5 ha žemės.

Kooperacijos idėja pasiteisino

E.Katutienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad ŽŪKB „Pamario pienas“ buvo įsteigtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo steigėjai - 7 ūkininkai iš Rusnės. Pirmieji pieną į kooperatyvo pienovežį supylė 17 kooperatyvo narių iš Rusnės ir 6 nariai iš Vainuto.

Kooperatyvas, veiklą pradėjęs dviejuose pieno surinkimo punktuose, per dešimtmetį darbo barus labai išplėtė. Dabar pieno surenka 47 kartus daugiau nei veiklos pradžioje: du  kooperatyvo pienovežiai aplanko ūkininkus ir mažųjų pieno tiekėjų pieno surinkimo punktus keturiuose rajonuose. Bemaž pusė kooperatyvo narių jau tapo vidutiniais ūkininkais. Jie savo karves skaičiuoja dešimtimis, turi įsigiję savo pieno šaldymo įrangas.

Kooperatyvas geriausiu laikotarpiu per dieną surenka apie 38 tonas pieno ir jau yra įdomus ne tik didžiausiems Lietuvos pieno perdirbėjams, bet ir užsienio klientams.

Dešimties metų kooperatyvo veiklos rezultatas, pasak E.Katutienės, įrodė, kad pirmieji kooperatyvo steigėjai buvo teisūs, kad tik susivienijus jie tapo neįveikiama jėga. Daugelis prisimena, kaip iš pavienių ūkininkų pieno perdirbėjai ir privatūs pieno supirkėjai tiesiog pasityčiodavo, siūlydami už pieno litrą tik po 20-30 centų, kaip dažnai pateiktas pienas būdavo vertinamas nekokybišku ir nukainojamas iki kelių centų.

Šiuo metu kooperatyvo nariai,   pieno tiekėjai už litrą natūralaus pieno gauna nuo 0,80 iki 1,05 lt., priklauso nuo tiekiamo pieno kiekio . Tikimasi, kad žiemos laikotarpiu pieno kainos už pristatytą pieną dar ūgtelės.

Esame pageidaujami ir vertinami

ŽŪKB „Pamario pienas“ nėra uždara organizacija, visuomet laukiami nauji nariai. Didesnis narių skaičius, didesni surenkamo pieno kiekiai didina kooperatyvo galimybes parduoti pieną kuo geresnėmis kainomis.

„Pamario pienas“ jau dabar yra didžiausias pieno gamintojų kooperatyvas Klaipėdos apskrityje.

Kooperatyvas prieš 8 metus įstojo į Lietuvos pienininkų asociaciją „Karvutė“, 2011 metais jis buvo pripažintas geriausiu pieno supirkėju. Kooperatyvo administracija  ūkininkų interesams atstovauja Lietuvos ir ES valdžios institucijose, aktyviai dalyvaudami Žemės ūkio kooperatyvų asociacijoje „Kooperacijos kelias“.

Tiki sėkme

E.Katutienė neabejoja kooperatyvo verslo sėkme, kai bus įrengta pieno perpylimo stotis Laučiuose.

Sėkmę pranašauja preliminarūs skaičiavimai ir pieno supirkimo kainų stebėsena. 2011 ir 2012 metais Lietuvos pieno perdirbėjai pieno gamintojams mokėjo vidutiniškai 0,08 Lt mažiau už bazinį pieną nei Latvijos ar Lenkijos verslininkai.

„Pamario pienas“ turi tiek pieno, kad gali savo produkciją siūlyti užsienio supirkėjams. Pasak E.Katutienės, užsienio įmonei pardavus  pieną, kooperatyvas gautų  didesnę kainą, nei  siūlo Lietuvos pieno perdirbėjai. Čia ir išlošia kooperatyvo nariai - jie taip pat gautų daugiau už pieną.

Kalbėdama apie įsigytas naujas patalpas, E.Katutienė sakė, kad jos pirktos iš Savivaldybės administracijos. Anksčiau čia buvo Laučių vaikų darželis. Pastatas neseniai renovuotas, sudėti nauji sandarūs langai.

Kooperatyvas planuoja per dvejus metus jį rekonstruoti ir pritaikyti ne tik pieno perpylimo stočiai. Čia jau įsikūrė kooperatyvo administracija, kelias patalpas ketinama panaudoti ūkininkų prekėms sandėliuoti. Kooperatyvas, pirkdamas didesnius kiekius įvairių pašarų priedų, papildų ir priemonių ūkinei veiklai, savo kooperatyvo nariams gali suteikti palankesnes sąlygas tokioms prekėms įsigyti.

Susiję straipsniai