Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

traktorius i briuseli 4Mūsų rajono ūkininkai vieningai prisijungė prie Baltijos valstybių akcijos išlydėti į Briuselį beveik 30-ies metų senumo traktorių „Belarus“ ir taip parodyti tenykščiams biurokratams, su kokia technika XXI amžiuje dirba Lietuvos ūkininkai.

Tokio kraštutinumo griebtasi dėl to, kad mūsų šalies žemdirbiai jaučiasi diskriminuojami dėl Europos Sąjungos išmokų: jos skiriamos kelis kartus mažesnės nei kitų ES šalių žemdirbiams.

Kartu su Latvijos, Estijos bei Lietuvos rajonų atstovais sovietinės gamybos traktorių išlydėjo ir mūsų rajono, Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaime ūkininkaujantis Petras Tamavičius.

Tarp 100 atstovų - ir šilutiškis

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyriui priklausantys nariai bendrame susirinkime nusprendė, kad ir jie privalo solidarizuotis su kitų Baltijos valstybių žemdirbiais ir juos palaikyti. Todėl prieš savaitę 9 iš jų kartu su skyriaus pirmininku Kęstučiu Andrijausku išvažiavo į Kėdainių rajoną ir čia pasitiko per tris Baltijos valstybes važiuojantį senutėlį „Belarus“ MTZ-82.

Protesto akcijos „Tarybinis traktorius Talinas - Briuselis“ simboliu tapusį traktorių iki Briuselio trijų Baltijos valstybių žemdirbiai nuvairavo pasikeisdami. Ūkininkų nuomone, jis bus bene geriausias įrodymas, kokiomis sąlygomis iki šiol ūkininkauja lietuvaičiai, latviai ir estai.

Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija prasidėjo lapkričio 12-ąją Estijos sostinėje Taline. Briuselį traktorius turėjo pasiekti vakar arba šiandien, mat kaip tik šiomis dienomis ten vyksta nepaprastasis ES aukščiausio lygio susitikimas. Įvairių valstybių Vadovų taryba tarsis dėl ilgalaikio ES biudžeto bei ilgametės finansinės programos.

Protesto akcijoje iš viso turėtų dalyvauti apie 100 atstovų iš visų Baltijos šalių.

Lydėti senutėlį eksponatą kaip šilutiškių atstovas pasisiūlė P.Tamavičius. Kad ūkininkui nereikėtų pačiam mokėti už kelionę, apie pusantro tūkstančio litų suaukojo kiti mūsų krašto ūkininkai, susirinkę į LŪS Šilutės skyriaus posėdį.

Į Šilutę P.Tamavičius turėtų grįžti sekmadienį. Pasak K.Andrijausko, jis ir parveš žinių apie pavykusias arba nepavykusias derybas dėl didesnių išmokų.

Reikalauja baigti diskriminaciją

Visos šalies ūkininkai surinko apie 12 tūkst. parašų, reikalaudami baigti diskriminaciją tiesioginėmis išmokomis. Palyginti su kitomis ES narėmis, lietuviams skiriamos išmokos yra kone 4 kartus mažesnės.

„Supratome, kad tik susivieniję galime pasiekti norimą tikslą. Kadangi mūsų visų trijų Baltijos šalių ūkininkai gauna vienas mažiausių išmokų Europos Sąjungoje, tai nutarėme ne tik žodžiais, bet ir įtikinančia akcija pakovoti už savo gerovę. Mes prašome tokių išmokų, kokias šiandien vidutiniškai gauna ES senbuvių šalių žemdirbiai - 268 eurų“, - traktoriaus palydų į Briuselį akcijoje sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Mūsų šalies ir Latvijos bei Estijos žemdirbiai jau nebe pirmą kartą beldžiasi į ES biurokratų duris. Visų trijų Baltijos valstybių ūkininkai jau 2 kartus protestavo Briuselyje dėl diskriminacinių normų taikymo naujoms ES narėms.

Stojant į ES, žemdirbiams buvo žadama, kad išmokos visų šalių ūkininkams bus sulygintos 2014 metais. Bet, anot Žemės ūkio rūmų vicepirmininko Broniaus Markausko, jokių vilčių nematyti ir artėjant 2014-2020 metų laikotarpiui. Ir tuomet Baltijos šalių ūkininkams numatoma mokėti tuos pačius 143 eurus, o tai yra vos 65 proc. išmokų nuo ES vidurkio.

„Kodėl diskriminuojami mūsų žemdirbiai? Ar jie prasčiau dirba? Ar augina ir gamina kitaip nei kitų šalių ūkininkai? Taip iškreipiamos konkurencinės sąlygos, sėjama nepasitikėjimo ir neteisingumo sėkla“, - sako B.Markauskas.

Mūsų šalies žemdirbiai dabar jaučiasi apmokestinami du kartus. Pirmiausia jie brangiai sumoka investuodami į gamybą, o produkciją priversti parduoti ypač žemomis kainomis. Be to, jiems tenkančias išmokas vadina varganomis, iškraipančiomis konkurencijos aplinką.