Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

© silutesnaujienos.ltPAPILDYTA 2011 10 20
09:22 - Šilutės r. savivaldybės komentaras

Miesto gatvėse tai vienur, tai kitur vėl virsta medžiai. Šį kartą medžių gynėjų tai nepiktina. Gal jau supratome, kad medžių tvirtumą patikrina kiekviena smarkesnė vėtra? Patikrino ir rugsėjo 14-ąją, savo šėlsmą paženklinusi tragiška mirtimi - miesto centre virstantis klevas pražudė moterį.


Kasmet - po 10-15 medžių

Kaip ir kasmet, rudenį miesto gatvėse pjaunami papuvę ir nudžiūvę medžiai. Seniūnijos užsakymu darbus atlieka „Šilutės komunalininkas“.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sako, kad medžių gelbėtojų pasipiktinimo nesulaukta, nė vieno medžio apsauginėmis juostomis jie kol kas neaprišo.© silutesnaujienos.lt

Vienas nudžiūvęs, kitas jau išverstas beržas pašalinti iš skverelio šalia Šilutės muziejaus. Savo amžių atgyvenę medžiai griuvo Ramučių, Liepų gatvėse, senutėlė eglė - prie H.Šojaus dvaro.

Pasak A.Ivanausko, eilės dar laukia gal 6 medžiai įvairiose miesto vietose. Toks darbas - ne naujiena: apie 10-15 senų medžių pašalinama kasmet. Kuriuos medžius pjauti, sprendžia specialistų komisija. Vieno tokio medžio pašalinimas atsieina nuo 260 iki 500 litų. Brangiausiai - tų, kurie stori ir dideli, juos nupjauti tenka į pagalbą kviesti kraną.

Pažvelkime kritiškiau

Įvykus rugsėjo tragedijai, ietis vėl surėmė neprižiūrimais želdiniais besipiktinantys šilutiškiai, žiniasklaida, aplinkosaugininkai ir... tų pačių medžių gynėjai. Du paskutinieji - ypač aršiai. Kai kurie žurnalistai kaltina aplinkosaugininkus, nesirūpinančius išpjauti papuvusius ir todėl grėsmę keliančius medžius. „Tik ar pagrįstai?“ - klausia aplinkosaugininkai.

Jie nepamiršo 10-mečio senumo įvykių Šilutėje, kai šilutiškiai itin aktyviai stojo ginti medžių, numatytų nupjauti darant Lietuvininkų gatvės remontą.

Šaligatvių grožio - nė kvapo

„Verkia medžiai visoje Šilutėj šį pavasarį skausmu, tik todėl, kad šaukti jie negali, valdžiai pasiskųst“, - 2001-ųjų pavasarį rašė vienas šilutiškis viename iš Šilutės laikraščių. Tos eilės - apie tuometinės Želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos darbą. Komisija tuomet paženklino apie 30 medžių, numatytų nupjauti.

Skubiai susibūrusi medžių gelbėtojų grupelė apraišiojo pasmerktus medžius juostomis su užrašais „Neleisime nupjauti“ ir pan. Kirtimas laikinai buvo sustabdytas, mat atsižvelgti į gyventojų nuomonę prašė ir Pamario krašto gamtosaugos draugija.

Dar kartą posėdžiavo komisijos, dar kartą apžiūrinėjo kiekvieną medį. Dalis medžių tą patį pavasarį vis dėlto buvo nupjauti. Netrukus - birželio pradžioje - medžių gelbėtojai bibliotekoje surengė viešą diskusiją, kurioje įtikinėjo, jog už iškirstus medžius Šilutės valdininkus reikia teisti.
Miesto valdžia daugiau kirsti nebesiryžo.

Vėliau buvo gražiai sutvarkyta centrinė miesto gatvė, trinkelėmis iškloti ir šaligatviai. Kaip tie šaligatviai atrodo šiandien, matome kiekvienas.

Trumpai sakant, su aukštakulniais pasivaikščioti mūsų gatvėmis jau sunku, mat trinkeles, kurios miestą turėjo puošti bent kelis dešimtmečius, senų medžių šaknys dabar taip iškilnojo ir išklaipė, jog belieka itin atidžiai kojas dėlioti.
© silutesnaujienos.lt
Seniūno pavaduotojas A.Ivanauskas irgi prisimena, jog tuomet, kai buvo pradėta rekonstruoti centrinė gatvė, buvo numatyta nupjauti ne vieną medį abipus jos. Gyventojams sukilus, medžiai liko. Tačiau dalis jų padarė miestiečiams meškos paslaugą - šaknimis iškilnojo renovuoto šaligatvio trinkeles.

Prie Šyšos liko šabakštynai

Medžių gelbėjimo akcija vos prieš porą metų vyko ir palei Šyšą. Čia aktyvūs piliečiai juostomis irgi apraišiojo dešimtis medžių, augančių upę gožiančiuose sąžalynuose.

Europinius milijonus gavę Šyšos vagos ir senvagės tvarkymo projekto vykdytojai pasipriešinti medžių gelbėtojams neišdrįso.

Ką šiandien turime? Matome visi: tose vietose, kur „medžių išgelbėti“ nespėta (palei senvagę), gėrimės erdve, tam tikrose vietose paliktais tvarkingai augančiais medžiais, šviežiais žolynais, sutvarkytomis upės pakrantėmis. Mielai tose vietose vaikštinėja dešimtys šeimų.

Palei Šyšą, kur tebestovi „išgelbėtieji“ medžiai, liko... šabakštynas.

Savivaldybė dabar planuoja antrąjį projekto „Šyšos upės vagos ir senvagės valymo darbai“ etapą. Ar jį įgyvendinant irgi bus šalinami upės pakrantėse vešintys krūmai ir seni medžiai, Plėtros ir planavimo skyrius pasakyti dar negali: kol kas tik rengiamas techninis projektas.

Tikėkimės, kad jį įgyvendinus, šilutiškiams ir miesto svečiams atsivers galimybė vaikščiojant paupiu „grožėtis“ ne neįžengiamais sąžalynais, o bent kai kur tarp medžių pamatyti atsiveriančią Šyšos tėkmę.

Šilutės rajono savivaldybės komentaras:

"Šiuo metu planuojamas ir rengiamas techninis projektas "Šyšos upės vagos ir senvagės valymo darbai" II etapas. Įgyvendinant šį projektą bus kertami medžiai ir šalinami krūmai (pomiškis). Todėl jau dabar Saugotinų želdinių priežiūros komisija, vadovaujama Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, apžiūrėjo Šyšos vagos ir senvagės teritorijoje augančius medžius bei krūmus ir nutarė leisti pašalinti:

ties Senvagės gatve - 258 vnt. medžių ir 0,2 ha krūmų;

nuo geležinkelio tilto iki Šilutės miesto ribos - 500 vnt. medžių ir 2180 vnt. krūmų.

Daugiausia siūloma iškirsti gluosnių, baltalksnių, juodalksnių, ievų ir klevų. Taip pat siūloma pašalinti ir 2 ąžuolus, kurių skersmenys yra 24 ir 42 cm." 

  - Šilutės r. savivaldybės Komunikacijos skyrius

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#10 2011-10-25 13:05
Verkiam, nes akivaizdi yra Gudobelių alėjos nepriežiūra. Žurnalistai ir tvarkytojai jau antrą dieną nepastebi nulūžusio medžio, nes, atsiprašau, ne ant automobilio, pastato ar praeivio užkrito, nėra sensacijos.
 
 
#9 2011-10-25 12:28
Cituoja žalias:
Na koks gražus kelmas pirmoje straipsnelio nuotraukoje, prisėsti, pailsėti galima. Gražu, jei komisija taip apie žmones pagalvojo, bus kur pašyšy prisėsti.

o jei to medzio prie muziejaus butu nenupjove, gal jis butu dar ka uzvirtes? tada visi verktu, kad niekas nepriziuri miesto.
 
 
#8 2011-10-25 12:11
Na koks gražus kelmas pirmoje straipsnelio nuotraukoje, prisėsti, pailsėti galima. Gražu, jei komisija taip apie žmones pagalvojo, bus kur pašyšy prisėsti.
 
 
#7 2011-10-25 11:53
Cituoja žalias:
Pagal savivaldybės "saugotinų želdinių priežiūros komisijos" leidimą, sužymėtas plynas upės pakrančių medžių ir krūmų išpjovimas nuo geležinkelio "akmeninio" tilto, palei melioracijos tvorą, prie spiritinės ir t.t. - Minijos upės scenarijus.

O man Minija dabar atrodo graziai, tai jau as jau nebezalia ir gamtos nemyliu?
 
 
#6 2011-10-25 11:16
Pagal savivaldybės "saugotinų želdinių priežiūros komisijos" leidimą, sužymėtas plynas upės pakrančių medžių ir krūmų išpjovimas nuo geležinkelio "akmeninio" tilto, palei melioracijos tvorą, prie spiritinės ir t.t. - Minijos upės scenarijus.
 
 
#5 2011-10-24 14:43
nuotraukoje matoma "sabakstyna" gal but galima patvarkyti pomiskio saskaita,bet sutvarkyti taip kaip atrodo desineje atleiskit gerbiama Vilija tai butu nepagarba GAMTAI
 
 
#4 2011-10-21 07:36
Ar turėjote omenyje tokius medžius, kuriuos galima "Maximoje", vazonuose įsigyti?
 
 
#3 2011-10-20 14:42
Atsakymas Žaliajam:
Jūs išrtikrųjų esate žalias to žodžio tiesiogine prasme. Miesto sąlygomis, medžiai turi būti ne miško medžiai, kurių šaknų vainikas lygus vainiko plotui, o medžiai pritaikyti augti miesto sąlygomis.
 
 
-1 #2 2011-10-20 13:49
Dėkojame korospondentei Vilijai Budrikienei už objektyvią ir nešališką straipsnį. Jei bus komentarų, kad užsakomasis straipsnis, tai supraskite, kad tai užsakomasis komentaras.
Medžiai turi augti ten kur tur jiems vieta augti. Medžiai turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.
 
 
#1 2011-10-19 13:58
Medžių šaknys paprasčiausiai ieško maisto medžiagų, nes "tvarkytojai" pamiršo jais pasirūpinti, t.y. sukloti po medžiais vandeniui laidžias trinkeles. Turim tai, ką turim.