Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

Image - Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

  Ketvirtadienį Taikos gatvėje nuo liepsnų buvo išgelbėta

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Belovodchenko Anton (sxc.hu) nuotr. Vis daugiau šilutiškių norimo įsigyti automobilio ieško ne automobilių turguose, o internete – transporto skelbimų portaluose. Ten juos galima rinktis iš daug didesnio kiekio net neišeinant iš namų, be to, patogu palyginti kainas ir alternatyvius modelius.

Visgi retkarčiais tiek renkantis internete, tiek automobilių turguose pasitaiko apgavysčių ir nesąžiningų pardavėjų.

Kaip jų išvengti?

Tyrimai rodo, kad ne visi pirkėjai automobilio įsigijimo procesą vertina atsakingai – tai ir yra viena iš pagrindinių klaidų.

Nereikia būti pernelyg patikliems

Lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt šių metų rugpjūčio mėnesį atlikta vairuotojų apklausa, kurioje dalyvavo beveik 900 respondentų iš visos Lietuvos, atskleidė, kad net trečdalis (30 proc.) vyrų įsigijo automobilį be jokių konsultacijų. Tuo tarpu moterų – tik kas penkiasdešimta.

Tiek moterys, tiek vyrai pažymi, kad pasitaikė situacijų, kai automobilio pardavėjas nutylėjo tikrąją transporto priemonės būklę ir defektus.

Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo, manymu, jei lietuviai ne taip patikliai įsigytų automobilius, dažniau galėtų džiaugtis gerais pirkiniais.

„Moterys, mažiau išmanydamos apie automobilius, perka juos daug atsargiau ir, kaip parodė apklausos rezultatai, rečiau nusivilia pirkiniu“, - pastebi lengvųjų automobilių rinkos ekspertas.

Visos sumos vežtis nepataria

Vyrų pasitikėjimą turimomis žiniomis parodo ir kiti apklausos rezultatai: kas dešimtas vyras automobilį įsigijo be bandomojo važiavimo, o moterų – tik kas dvidešimta. Be to, su automobilius išmanančiais bičiuliais pirkdami automobilį vyrai konsultavosi rečiau nei moterys.

Neatsargūs automobilių pirkėjai vežasi pinigus didelėmis sumomis, palieka prašomą užstatą, nesibaimindami būti apvogti ar apgauti.

Apklausos duomenimis, beveik kas penktas apklausos dalyvis (18 proc.) nurodė, kad į susitikimą su automobilio pardavėju, kur bus apžiūrima transporto priemonė, vežasi reikalingą grynųjų pinigų sumą. Vyrai vėlgi mažiau atsargūs: 23 proc. apklausos dalyvių į apžiūrą pasiima reikalingą sumą, moterų – tik 14 proc.

Užstatui reikalingus pinigus vežasi beveik trečdalis (32 proc.) apklausos dalyvių, nors tai taip pat nėra būtina.

„Visos sumos neverta vežtis su savimi – tai nesaugu. Pakanka turėti pinigų užstatui, prireikus visos sumos galėsite nuvažiuoti ir pasiimti“, - pataria V. Daukšas. Jis taip pat pažymi, kad jei automobilis parduodamas 30 ar net 40 proc. pigiau už rinkoje vyraujančios kainos vidurkį, tai reiškia, kad transporto priemonė turi paslėptų problemų arba tai bandymas išvilioti pinigus iš patiklių pirkėjų.

Geriau investuoti ir pasitikrinti

Net 59 proc. apklausos dalyvių prieš pirkdami automobilį, servise neatlieka jo apžiūros. Taip pat beveik trečdalis net nežino, kaip patikrinti, ar automobilis buvo patekęs į avariją, t.y. ar jų planuojamas įsigyti automobilis daužtas.

„Geriausia investuoti šiek tiek pinigų ir nuvažiuoti į nepriklausomą autoservisą bei patikrinti perkamo automobilio būklę“, - pataria V. Daukšas, vertindamas tyrimo rezultatus.

Tikimasi, kad vairuotojai nuo šiol daugiau dėmesio skirs automobilio įsigijimo procesui ir įvertins galimas negandas.

Perkantiems automobilį ekspertai pataria:

* Patikimas pardavėjas parduodamo automobilio skelbime visada nurodo veikiantį stacionaraus ar mobilaus telefono numerį, kuriuo galite su juo susisiekti. Jis nereikalaujama jokio užstato (ypač prieš apžiūrint automobilį). Jis suteikia galimybę atlikti bandomąjį važiavimą ir apžiūrėti automobilį.

* Nemokėkite pinigų tol, kol nepasirašėte automobilio pirkimo-pardavimo sutarties, negavote visų dokumentų ir automobilio raktelių.

* Būtinai nuodugniai patikrinkite automobilio techninę būklę, geriausia tai atlikti šviesiu paros metu, pageidautina pasitikrinti patikimuose autoservisuose. Autoservisą pasirinkite patys - ne tą, kurį siūlo automobilio pardavėjas.

* Jei suradote tinkamą automobilį, jį apžiūrėjote ir atlikote bandomąjį važiavimą, automobilio pirkimo įteisinimui yra būtina pirkimo-pardavimo sutartis.

* Pasirašant sutartį paprašykite pardavėjo visų reikalingų dokumentų: automobilio registracijos dokumentų, techninės apžiūros talono, savininko asmens tapatybės kortelės ar paso. Jei savininkas ir pardavėjas yra ne tas pats asmuo – notaro patvirtinto įgaliojimo pardavėjui.

* Svarbu! Jeigu įsigyjate automobilį iš kitos šalies ir sudarote sandorį internetu, rekomenduojame sulaukti automobilio pristatymo ir jo dokumentų, o tik tada atlikti apmokėjimą.

* Jei automobilis registruotas Lietuvoje, duomenis apie jį visada galite patikrinti VĮ „Regitra“ tinklapyje (www.regitra.lt skiltyje „Transporto priemonių paieška“).

Komentarai  

 
-1 #2 2011-10-25 21:05
paskutini savo automobili nusipirkau jo net nemates ir nesigailiu
 
 
+1 #1 2011-10-24 16:00
"Tiek moterys, tiek vyrai pažymi, kad pasitaikė situacijų, kai automobilio pirkėjas nutylėjo tikrąją transporto priemonės būklę ir defektus."
nemanau jog pirkejas nutyli perkamos transporto priemones defektus