Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SodinaLaukuose jau galima pamatyti ariančius traktorius, tačiau dėl vėlai išėjusio įšalo ir susikaupusio vandens ne į visas teritorijas dar galima įvažiuoti. Dėl kaprizingų orų šiemet kvietrugių sėja vėluoja kone dviem savaitėmis. O iššalę ištisi plotai žieminių rapsų atnešė mūsų ūkininkams didelių finansinių nuostolių.

Vėliau derlių nuims ir ankstyvųjų bulvių augintojai. Pernai tokiu metu šių daržovių daigai jau žaliuodavo, o šiemet tik prieš savaitę - kitą kai kurie ūkininkai jas pradėjo sodinti.

Vis dėlto didžioji dalis Šilutės rajono ūkininkų yra nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad šie metai nebus blogesni už ankstesniuosius. „Turim vilčių, kad šiais metais viskas vyks, kaip buvom suplanavę“, - teigia Šilutės rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.

Žiemkenčiai atlaikė žiemą

Pasak K.Andrijausko, šiemet ūkininkams nerimą sukėlė žiemos pabaigoje nutirpęs sniegas ir staiga užėję dideli šalčiai. Baimintasi, kad spaudžiant šaltukui ir pučiant stipriam vėjui žus visas žiemkenčių derlius.

Tačiau atšilus orams pradėjo aiškėti, kad padėtis geresnė, nei manyta anksčiau. „Tikri stebuklai. Daug įtarimų kėlę nugeltę ir pajuodavę žieminiai rugiai sužaliavo“, - džiaugsmo neslėpė K.Andrijauskas.

Ankstesniais metais panašiu metu laukai būdavo sausesni, nes lietūs su perkūnija žemę įšildydavo, o saulė pradžiovindavo. Šiuo metu arti galima tik aukštesnėse vietose esančius laukus.

Šilutės rajono ūkininkai specializuojasi auginti rugius, kvietrugius. Dėl vėluojančios sėjos gali sumažėti derlingumas, vėluoti javapjūtė. Po Joninių prasideda lietūs, ilgos naktys, rūkai, tai irgi kenkia javams.

Pasak K.Andrijausko, nereikia skubinti tik miežių sėjos, nes ši kultūra - lepi, neatspari naktinėms šalnoms. Geriausia juos sėti apie gegužės 5 d., o štai avižas kad ir kovo gale galima berti į žemę, ant jų gali net ir užsnigti.

Netoli Laučių ūkininkaujantis Tomas augina kviečius, rugius, kvietrugius. 37 ha jo pasėlių peržiemojo normaliai, tačiau šalčiai ūkininką buvo labai nugąsdinę. „Žiemkenčiai buvo apgeltę, bet gavę šilumos visiškai atsigavo“, - atsargiai džiaugiasi jis, nes nerimo dėl gamtos kaprizų neatsikratė.Traktorius aria

„Dėl vėlesnės sėjos nusikels kūlimo darbai. O jei ruduo bus šlapias, tai paliksime derlių laukuose“, - kalba Tomas ir prisimena pernykščius orus. Jie buvo pasakiški - geras pavasaris, pusėtinas ruduo, o ir technika nepavedė.

Iššalo rapsų pasėliai

K.Andrijauskas apgailestavo, kad žieminių rapsų būklė - labai prasta: dideli plotai šios kultūros iššalo, teks juos užarti ir sėti iš naujo. Apsėti 1 ha rapsų kainuoja 1000 Lt, o grūdinių kultūrų - apie 700-800 Lt.

„Vargstam, vėluoja darbai, šalta“, - teigia Jonas Šakurskis iš Žemaičių Naumiesčio. Jam džiaugtis nėra kuo, nes iššalo 14 ha žieminių rapsų ir atnešė 14 000 Lt nuostolių. Dabar šį plotą reikia aparti ir apsėti iš naujo.
Gerai peržiemojo 55 ha kvietrugių.

Keiksnodamas šio pavasario šalčius, J.Šakurskis šiuo metu vis dėlto sėja vasarinius rapsus. „Ką darysi, reikia dirbti, nors šalta ir technika ne į visus laukus įvažiuoja“, - guodžiasi ūkininkas.

Ankstyvosios bulvės vėluos

„Bandom klibinti žemę, jei saulė pradžiovins, tai bandysime sodinti, bet dar visur drėgna, vanduo iš upės persisunkęs“, - kalbėjo ankstyvųjų bulvių augintojas iš Rusnės Sergėjus Lacko, anksčiausiai bulves sodindavęs apie balandžio 10 dieną. Anot jo, prieš sodinant bulves reikia žemę pakedenti ir pamatuoti temperatūrą - ji turi siekti 8-10 laipsnių. Šilutės meteorologų duomenimis, trečiadienį 10 cm gylyje dirvos temperatūra buvo 5,3-14,6 laipsnių.

Kitas mūsų kalbintas ankstyvųjų bulvių augintojas šilutiškis Artūras, jas auginantis Rusnėje, anksčiausiai bulves yra sodinęs balandžio 5 d., o ankstyvąsias į turgų jau veždavo birželio vidury. Anot jo, šiemet teko šlapiuose laukuose traktoriuką klampinti, dirva ilgai buvo šlapia, tačiau jis bulves šiemet pasodino balandžio 21 dieną. Natūralu, kad derliaus laukia gerokai vėliau, nei įprasta.

Anot K.Andrijausko, verslininkai stengiasi pasodinti bulves kuo anksčiau, tačiau tradiciškai bulvės sodinamos per Motinos dieną. Rizikuoti ir kišti gumbus į šaltą žemę nėra reikalo, nes augalas tik vargs.

Pamario krašte užaugintos bulvės šilutiškių stalą turėtų pasiekti kaip visada - liepos mėnesį.