Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

mokinio kuprineArtėja kasmetinis iššūkis mokyklinio amžiaus vaikus auginančioms šeimoms - atžalų išleidimas mokyklon. Šeimos jau skaičiuoja, kiek ir kokių prekių reikės nupirkti savo vaikams ir kiek jos atsieis šeimos biudžetui.

Sunkiai besiverčiančioms šeimoms sunku tinkamai parengti vaikus mokyklai, bet jos turi pagalbininkų: 150 litų kiekvienam remtinam mokiniui skyrė savivaldybė, pasirinkti drabužių ir avalynės kviečia labdaros krautuvė, o  „Neribotų galimybių fondas“ kviečia ir mūsų mieste organizuoti labdaros akciją „Būk pirmūnas“.

Skurstantiesiems - 156 litų parama

Skaičiuojama, jog kuprinės, pratybų sąsiuviniai, sportinė apranga ir panašūs dalykai šiandien pareikalauja didelės dalies vidutinius atlyginimus gaunančios šeimos biudžeto.

Ką daryti, jei tam nepakanka pinigų?

Vienas iš būdų paruošti savo vaikus mokyklai - kreiptis socialinės paramos į Savivaldybę. Socialinės paramos skyriaus vedėją pavaduojanti Audra Barauskienė sako, kad vienkartinė 156 Lt išmoka kanceliarinėms prekėms skiriama toms šeimoms, kurių mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 525 Lt.

Yra ir kitų kriterijų, dėl kurių gali būti skirta piniginė parama: gal vienas iš tėvų (ar abu) yra registruotas Darbo biržoje, gal yra neįgalus ir kt. Visus šiuos niuansus teks patvirtinti dokumentais, o socialiniai darbuotojai juos patikrins.

Vieni pyksta, kiti džiaugiasi

Pernai į Šilutės rajono savivaldybę paramos mokinio reikmėms kreipėsi 2287 mokinių tėvai, o jiems padėti prireikė 356 778 litų sumos. Nemokamam maitinimui kompensuoti panaudota dar 1 871 548 litai.

Preliminari suma, kurios reikės šiemet paremti mokyklinius reikmenis įsigyjančius mokinius, yra 446 400 litų. Planuojama, kad jie bus išdalinti 2862 mokiniams. Dar kone 2 milijonų litų reikės nemokamam tų moksleivių maitinimui.

Norintieji paramos mokyklinėms prekėms įsigyti į Socialinės paramos skyrių ar į seniūnijų socialinius darbuotojus gali kreiptis iki spalio 20 dienos. Per liepą, pasak A.Barauskienės, jau kreipėsi 707 moksleivių tėvai ar globėjai, jiems išmokėta 110 292 litų suma.

„Nuomonių dėl paramos yra visokių“, - sako vedėjos pavaduotoja. Anot jos, vieni paramos prašytojai guodžiasi, kad 156 litai - labai menka paspirtis, kiti dėl to net kaltina skyriaus darbuotojas, o tretieji džiaugiasi bent tokia galimybe papildyti šeimos biudžetą ir dėkoja čia dirbančioms specialistėms.

Kviečia moterys katalikės

Visuomenės nuomonės tyrimai atskleidžia, jog vidutines pajamas gaunančiai šeimai išleisti vieną vaiką į mokyklą kainuoja nuo 200 iki 400 Lt, neskaičiuojant išlaidų uniformai ir specialioms priemonėms, pavyzdžiui, muzikos instrumentams, įsigyti.

Šilutėje visus skurstančiuosius - vaikus ir suaugusiuosius jau daug metų gelbsti Moterų katalikių draugijos narės. Moterys ir šiemet rinko moksleiviams tinkamus daiktus - drabužius, avalynę, kuprines, sportinę aprangą - ir kitą savaitę juos išdalins visiems, kam reikia.

Pasirinkti daiktų norintys moksleiviai ar jų tėvai rugpjūčio 19, 20 ir 21 dienomis, 10 - 14 valandomis kviečiami atvykti į Šilutėje, Tulpių g. 14, įsikūrusią labdaros krautuvę.  

Laukiami socialinės akcijos koordinatoriai

Rugpjūčio 23-25 dienomis visoje Lietuvoje jau penktus metus iš eilės vyks socialinė akcija „Būk pirmūnas“, kurią organizuoja asociacija „Neribotų galimybių fondas“ kartu su jaunimo organizacijomis. Akcijos koordinatorius Artūras Visockis sako, kad taip siekiama paraginti Lietuvos gyventojus paaukoti mokyklinių prekių, kurios bus skirtos vaikams iš nepasiturinčių šeimų pasiruošti mokslo metų pradžiai.

Deja, ši graži iniciatyva, kuri pagreitį įgauna jau 15-oje šalies miestų, Šilutėje dar nepajudėjo. Bet A.Visockis tiki, jog Šilutėje atsiras savanorių, kuriem imsis šios akcijos organizavimo - susitars su prekybininkais, kur žmonės galėtų aukoti mokyklines prekes.

Pasak A.Visockio, įvairiuose miestuose akciją koordinuoti imasi įvairūs žmonės: ir senjorai, ir nevyriausybinių organizacijų nariai, ir studentai ar moksleiviai.

Per praėjusius ketverius akcijos metus visoje Lietuvoje mokyklinių priemonių buvo paaukota daugiau nei už 200 tūkst. litų, o vien pernai - už daugiau nei 100 tūkst. litų. Visos prekės išdalintos socialiai remtinų šeimų vaikams, kuriuos rekomendavo seniūnijų socialiniai darbuotojai.

Visi, kas norėtų ir galėtų imtis organizuoti socialinę akciją „Būk pirmūnas“, prašomi paskambinti A.Visockiui tel. 8 638 82978.