Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Naujojo meninio akcento vizualizacija.Šilutės r. savivaldybėje magišku laiku paskelbtas meninio simbolio Šilutės 500 metų jubiliejui įprasminti konkurso laimėtojas. Geriausia idėja pripažintas kūrinys - prieškarinis elektros stulpas, unikalus Pamario krašto inžinerijos ir technikos paminklas.

Pagal autoriaus Romo Tarvydo sumanymą, jam suteikiama nauja erdvė, svarbesnė prasmė, paverčiant simboliu.

Konkurse - du dalyviai

Savivaldybė kvietimus kurti Šilutės 500 metų jubiliejų įprasminti meninį akcentą buvo išsiuntusi dešimčiai menininkų. Į juos atsiliepė tik du: grafikas Vaidotas Janulis iš Šiaulių ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos Kintų skyriaus mokytojas metodininkas, juvelyras, tarptautinio emalio miniatiūrų simpoziumo „Pamario ženklai“ sumanytojas Romas Tarvydas.

Nugalėtoją - R.Tarvydo pasiūlytą darbą - komisija vienbalsiai išrinko atsižvelgdama į kūrinio idėjos originalumą, aktualumą, meniškumą, temą atspindinčių elementų išskirtinumą ir preliminarią darbų sąmatą.

Būsimo meninio akcento kompiuterinis maketas.R.Tarvydas jau nebe pirmą kartą kuria Šilutės rajono reprezentacinius simbolius ir akcentus. Jis yra Šilutės - 2011-ųjų Lietuvos kultūros sostinės ženklo ir plakato autorius.Konkurso rezultatų Šilutės meninį akcentą komisijai teko rinkti iš dviejų pasiūlymų: šiauliečio V.Janulio saulės laikrodžio ir kintiškio R.Tarvydo obelisko.apskundimo terminas - 15 dienų. Jeigu procedūra baigsis be apskundimų, su R.Tarvydu bus sudaryta autorinė sutartis ir autoriui bus sumokėta 10 tūkst. litų (atskaičiavus mokesčius). Šiuos pinigus skiria Kultūros ministerija, finansuodama Lietuvos kultūros sostinės programą.

Komisijos narys, Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto Dizaino katedros dėstytojas prof. Petras Gintalas pastebėjo, kad darbas įdomus ne tiek forma, bet savo idėja. Profesoriaus manymu, visuomenėje bet koks kūrinys, nesvarbu, ar klasikinis, ar modernus, sulaukia prieštaravimų, todėl žmones prie meno reikia pratinti palaipsniui.

Forma primena obeliską

Pristatydamas savo kūrinį, R.Tarvydas pasakojo, kad rekonstruotas Šilutės miesto skveras Tilžės ir Vydūno gatvių sankryžoje yra pailgos, trikampės formos ir, žiūrint iš viršaus, primena bokštą, o pėsčiųjų takų išdėstymo schema - Šilutės krašte paplitusių metalinių tiltų, buvusių elektros stulpų konstrukciją.

Generuodamas idėją menininkas atkreipė dėmesį į autentiškus elektros stulpus, kurių dar vienas išlikęs - 10 metrų aukščio senasis stulpas stovi šalia buvusios bibliotekos pastato ir atlieka pritaikytą funkciją - laiko gatvės laikrodį.

R.Tarvydas pastebėjo, kad senoji metalinių stulpų grafika pranyksta pastatų fone, nes yra sumontuota labai arti pastatų ir neleidžia praeiviui pastebėti inžinerinio statinio išskirtinumo. Šį elektros stulpą perkėlus į naują erdvę išryškėtų metalo grafika, savo forma jis primintų lengvą besistiebiantį obeliską. Skverui statinys tiktų ir proporcijomis - matytųsi iš tolo.Komisija. / Simonos Pužaitės nuotr. Pasak autoriaus, tai suteiktų stiprumo archajinei senamiesčio vietovei, tarsi sandūra tarp senojo ir modernaus miesto.

R.Tarvydas primena, jog panašių formų obeliskus statydavo ir senosios civilizacijos: Egipte, Romoje, Vašingtone ar Paryžiuje.

„Ši metalinė konstrukcija yra unikali tuo, kad pagal laikotarpį ir dominavusį meno stilių primena legendinį Paryžiaus (Prancūzija) Eifelio bokštą. Kai jį statė, buvo labai daug priešiškai nusiteikusių žymių poetų, visuomenės veikėjų. Jį pastatė su mintimi, kad jį naudos tik vienai parodai, o po jos sunaikins. Bet dabar kas gali įsivaizduoti Paryžių be Eifelio bokšto?“, - kalbėjo autorius.

fotomontažasAkcentui pastatyti lėšų ieškos Savivaldybė

Bokšto - obelisko konstrukcijos kūrimui autorius numato du būdus - arba pagaminti naują, pagal išlikusį bokšto pavyzdį, arba restauruotą orginalą perkelti į naują vietą, o buvusią vietą paženklinti atminimo plokšte.

Archajišką statinį norima ir patobulinti. Kad ši konstrukcija virstų simboliu ir įgautų obeliskui būdingą prasmę, siūloma bokšto apačioje kiekvienoje iš keturių pusių surašyti Šilutės kūrimosi istoriją. Svarstoma apačioje montuoti grūdintą skaidrų stiklą, ant kurio matine pilka spalva būtų išrašytas istorinis tekstas.

Kitas būdas - apačią išryškinti bronzinėmis plokštėmis su istorinių įvykių tekstais ir reljefais. Bokšto viršų R.Tarvydas siūlo puošti apšvietimo sistemomis. Viršuje būtų sumontuotas šviestuvas, primenantis Ventės rago švyturio šviesos mirksėjimą su jam būdingais signaliniais intervalais. Simboliška, kad miesto pradžioje pastatytas simbolis tarsi palydi ir pasitinka.


Preliminariais R.Tarvydo skaičiavimais, meninio akcento įrengimas gali atsieiti apie 43 tūkst. litų.

Pasiūlymų vertinimo komisijos pirmininkė, administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė informavo, jog paminklui bus ieškoma Savivaldybės lėšų.

Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė vylėsi, kad 2011 metų 11 mėnesio 11 dienos 11 valandos 11-ąją minutę išrinktas meninis akcentas bus paveiktas skaičių magijos mistinės galios.

vizualizacija

Komentarai  

 
-2 #33 2011-12-11 23:27
baisu net pagalvot , kad stulpas stoves metalinis, geriau butu rotary paminkla pastate, o dabar gaunasi pinigu ismetimas i bala
 
 
-1 #32 2011-12-11 21:42
tragedija
 
 
+2 #31 2011-12-05 16:43
Šauni idėja. Nekreipkit dėmesio į niurzgas. Šis miesto akcentas mūsų kartai primintu vaikystės metus, kai Šilutės krašte tokių atramų buvo apstu.
 
 
#30 2011-11-18 14:26
idomu kokia bus Kulturos paveldo darbuotoju reakcija kai reikes stulpa perkelti i kita vieta
 
 
-1 #29 2011-11-18 08:20
ELEKTROS STULPAS NIEKADA NEBUVO IR NIEKADA NETAPS "MENINIU AKCENTU". NETAPS JIS IR VIETINES REIKSMES "EIFELIO BOKSTU". O AUTENTISKO, TIKRO, PRIE BIBLIOTEKOS STOVEJUSIO IR DABAR SAVO VIETOJE, AUTENTISKOJE APLINKOJE TEBESTOVINCIO, SAVAME URBANISTINIAME KONTEKSTE INZINERINIO STATINIO PERKELIMAS I KITA VIETA UZ KELIU DESIMCIU METRU... TAI VISISKA NEPAGARBA SAVAM MIESTUI, JO ISTORIJAI IR JO INZINERINIAM PAVELDUI. SIOS IDEJOS KAINA -10000 LITU. NA, O ELEKTROS STULPUI PAVIRSTI "MENINIU AKCENTU" PRIREIKS DAR 42000 LITU.
 
 
+2 #28 2011-11-16 23:46
Visi komentarai gana gerai atspindi dėsnį, kad visuomenė vis dėl to yra išsisluoksniavu si pagal savo sugebėjimą spręsti ir mąstyti, ir daugumos tokie sugebėjimai - labai vidutiniški. Reiktų priprasti, kad didesnės dalies skonis ir supratimas toks... Principas: atėjau, pamačiau, pakomentavau, net neskaitęs, kad "čia šūdas". Čia ne "visuomenės nuomonė", o anoniminės minios rėkimas. Pabaigai - aš už modernizmą Šilutėje. Go!
 
 
+1 #27 2011-11-16 10:03
SIAUBINGA! Atrodo lyg Omnitel antena
 
 
#26 2011-11-16 10:01
Cia Siluteje buvo toks durnelis kur lipdavo i kamina zudytis jai negaus isgerti tai jam cia bus gerai lipti
 
 
+1 #25 2011-11-16 09:59
nu paskutine nesamone . geriau tuos pinigus isleistu radijo antenos stiprintuvams nes Siluteje radija FM neimanoma suras ir klausytis
 
 
#24 2011-11-15 22:11
Stai kaip atrode kazkada tikroveje dabar miestui siulomas "meno kurinys".
Siulau visiems paziureti, ka miestas jau turejo.

http://www.panoramio.com/photo/7914976
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt