Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

 

SPORTOKas ir kodėl nusprendė pakeisti Sporto ir pramogų komplekso statybos vietą iš 8 metus planuotos vietos Rusnės gatvėje į kitą vietą Stadiono gatvėje, šalia Šilutės stadiono?

Tokie klausimai įnešė sumaištį į darbo grupės dėl sporto ir pramogų komplekso statybos ir rajono Sporto tarybos bendrą posėdį.

Posėdyje svečio teisėmis dalyvavęs verslininkas Rimgaudas Višinskas kaltino rajono politikus Arvydą Jaką ir Algirdą Balčytį, kad jie abu, neturėdami oficialaus rajono Tarybos sprendimo, pakeitė 8 metus puoselėtą viziją Sporto ir pramogų kompleksą įrengti Rusnės gatvėje, buvusios Baldų sporto salės pastate. Verslininkui tai aktualu, nes dalis pastato yra jo nuosavybė ir galėjo būti panaudota planuojamam kompleksui įrengti.Pasiūlymai neįtiko

Sporto ir pramogų komplekso statybos vieta Rusnės gatvėje buvo pasirinkta neatsitiktinai. Savivaldybė išleido kelias dešimtis tūkstančių litų galimybių studijai, kuri įrodė, jog ta vieta planuojamam statyti kompleksui - tinkama.

A.Višinskas piktinosi minėtų politikų viešais pareiškimais, kad Savivaldybei nepavyksta su juo susitarti dėl jam priklausančio pastato Rusnės gatvėje dalies panaudos. Verslininkas sakė Savivaldybei pateikęs net keturis pasiūlymus, kokiomis sąlygomis jis sutiktų perleisti jam priklausančią pastato dalį. Tačiau negavo jokio oficialaus atsakymo, kodėl nė vienas pasiūlymas neįtinka rajono vadovybei.

Yra manančių, kad Rusnės gatvėje statyti tokį kompeksą - patogiausia: čia jau yra visa reikiama komunalinė infrastruktūra - vandentiekio, šilumos ir elektros tinklai.

Svarstys įvairius variantus

A.Jakas ir A.Balčytis paneigė verslininko priekaištus. Jie sakė niekada negavę iš verslininko tikslios kainos, kiek jis vertina savo valdomą turtą. O verslininko pasiūlymai Savivaldybei nėra priimtini ir naudingi. Jis norėtų, kad Savivaldybė įsipareigotų tarpininkauti, jog su verslininku už jo valdomą pastato dalį atsiskaitytų būsimas Sporto ir pramogų komplekso operatorius (vėlgi - kaina neaiški), arba norėtų, kad Savivaldybė sutvarkytų verslininko valdomo sklypo infrastruktūrą.

A.Balčytis, nors ir tvirtindamas, kad Stadiono gatvėje siūloma komplekso statybos vieta yra gera, tačiau pripažino, kad galutinį sprendimą turės priimti rajono Taryba. Tiesa, teks atlikti dar vieną galimybių studiją.

Dėl galimybių studijos būtinumo neabejoja ir Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas. Jis mano, kad galimybių studija galėtų palyginti abi galimas statybos vietas (ir Rusnės, ir Stadiono gatvėse) arba panagrinėti atskirų komplekso dalių statybas abiejose gatvėse (pvz., baseiną statyti vienoje vietoje, sporto ir koncertų salę - kitoje).

A.Balčyčio ir A.Jako nuomone, kompleksas verslumo prasme bus naudingas tik tuo atveju, jeigu bus pastatytas vienoje vietoje.

Sportas + menas + SPA + nakvynė...

A.Jakas susirinkime pristatė būsimo sporto komplekso sudėtines dalis. Jo nuomone, tai turėtų būti universalus sporto ir pramogų centras, kuriame tilptų ne tik rajone vystomų sporto šakų salės, bet ir būtų sąlygos krepšinio, futbolo, plaukimo ir kitų sporto šakų respublikinėms ar netgi nedidelėms tarptautinėms varžyboms organizuoti, sportininkų vasaros stovykloms rengti.
Jis mano, kad šiame komplekse galės rodytis mėgėjų ir profesionalų meno kolektyvai, šou atlikėjai. Didelę komplekso dalį užimtų teikiamos sveikatos gerinimo procedūros ir paslaugos (baseinas, masažai, aerobika, įvairios terapijos ir kt.).

Turėtų būti ir erdvi šiuolaikiška konferencijų salė bei teikiamos viešbučio paslaugos.

Yra daugiau abejoniųSPORTO KOMPL

Sporto tarybos pirmininkas A.Gečas pareiškė susirūpinimą, kad planuojamas Sporto ir pramogų centras savo apimtimis bus per didelis gigantas, ir niekas nežino, ar jis sugebės konkuruoti su kitų miestų panašiais kompleksais.

A.Gečo nuomone, vertėtų planuoti mažesnės apimties, labiau rajono poreikiams pritaikytą kompleksą.

Abejones neigė A.Jakas, sakydamas, kad Savivaldybė niekad nepajėgs savo lėšomis pastatyti ir juolab išlaikyti tokį kompleksą. Todėl planuojant jį reikia atsižvelgti ne tik į rajono sporto ar švietimo įstaigų poreikį, bet ir žiūrėti verslumo galimybių.

Jam pritarė sunkiaatlečių treneris Liudas Čičirka, sakydamas, kad Sporto komplekse negali būti nestandartinių matmenų baseino ar kitų sporto šakų aikštelių. Tuomet kompleksas tikrai praras verslumo prasmę ir jokios sporto varžybos, stovyklos nevyks.

Žino galimus statytojus

A.Jakas priminė, kad žino danų įmonę, kuri norėtų kartu su Savivaldybe tapti būsimos viešosios įstaigos steigėja ir partnerė. Danai turi idėjų, kaip tokį kompleksą padaryti rentabilų, kaip gauti jo statybai ES paramos lėšų.

Statyti Sporto ir pramogų centrą Stadiono gatvėje, pasak A.Jako, yra paranku todėl, kad aplink yra erdvės įvairioms lauko žaidimų aikštelėms, be to, galima numatyti jo šildymą atsinaujinančia energija - saulės, geotermine.

Susirinkimo pabaigoje dauguma jo dalyvių sutarė, kad siūloma nauja vieta Sporto ir pramogų kompleksui yra gera.

Susiję straipsniai