Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

in memoriamŠiandien, lapkričio 20-ąją, minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena.

Jos tikslas - dar kartą paskatinti vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas visame pasaulyje atkreipti kuo didesnį visuomenės dėmesį į kelių eismo įvykius, jų pasekmes bei su jomis susijusias  išlaidomis. Taip pat raginama imtis priemonių, kurios padėtų išvengti šių nelaimių.

Ši diena minima siekiant įamžinti kelių eismo žuvusiųjų įvykiuose atminimą bei užjausti jų giminaičius, kuriems po artimųjų netekties tenka susidoroti su sunkiomis pasekmėmis.

Pasaulyje kasmet eismo įvykiuose žūsta 1,3 milijono žmonių ir dar 50 milijonų yra traumuojami ar tampa neįgalūs.

Kelių eismo įvykiai - viena dažniausių mirties priežasčių tarp jaunų 10-24 metų amžius žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija prognozuoja, kad iki 2020 m. kelių eismo aukų skaičius gali padidėti iki 1,9 mln.

Išsivysčiusiose šalyse traumos yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) informuoja, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje pavyko gerokai (60 proc.) sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių. Didžiausia pažanga pasiekta per pastaruosius trejus metus, kai Lietuvoje įsigaliojo griežtesni reikalavimai, pagerėjo taisyklių laikymosi kontrolė, suaktyvėjo saugaus eismo keliuose socialinė reklama, buvo skiriamas reikiamas finansavimas Valstybinės saugaus eismo automobilių keliais 2005-2010 metų programos priemonėms.

2010 m. Lietuvoje buvo 9,2 žuvusiųjų šimtui tūkstančių gyventojų.

2011 metų pradžia parodė, kad Lietuvoje išspręstos ne visos saugaus eismo problemos.  Pagal Lietuvos automobilių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos statistinius duomenis per dešimt šių metų mėnesių gedulo žvakeles teko uždegti 228 žmonėms, žuvusiems eismo įvykiuose, o medicinos pagalba dėl traumų eismo įvykių metu buvo suteikta 3 234 žmonėms.

Skaudžiausia, kai eismo įvykiuose sužalojami ar žūsta vaikai, jauni žmonės.

Pagrindinės mirčių bei sužalojimų priežastys per eismo įvykius buvo neatidus vairavimas ar vairavimas išgėrus, pėsčiųjų eismo taisyklių nesilaikymas, blaivių ir neblaivių dviratininkų kaltė ir pati skaudžiausia visuomenei priežastis - dėl neatsargumo žuvę pėstieji vaikai.

Pasaulio sveikatos organizacija šiais metais paskelbė Saugaus eismo dekadą (2011-2020 m.), kurios tikslas yra iki 2020 m. stabilizuoti ir sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių.

Pasak SMLPC direktoriaus Romualdo Sabaliausko, pasaulyje yra vartojamos efektyvios priemonės, mažinančios vaikų, nukentėjusių nuo netyčinių traumų, skaičių, pavyzdžiui:

* vaikų automobilio kėdutės laikymas prieš važiavimo kryptį - 90-95 proc. mažiau traumų,

transporto priemonių greičio apribojimas, ypač judriose eismo zonose -  70 proc. mažiau mirčių,

* pagal amžių pritaikytas dviratininko šalmas - nuo 63 iki 88 proc. mažiau galvos ir smegenų sužalojimų.

Lietuvos piliečiams reikia nuolat priminti, kaip saugiai elgtis keliuose: nešioti atšvaitus, segėti saugos diržus, dviratininkams dėvėti šalmus, pasirinkti saugų greitį bei nevairuoti apsvaigus. Būtina kalbėti apie alkoholio žalą vairuojant.

Ateityje reikėtų gerinti ir vairuotojų pažymėjimų išdavimo tvarkos ir mokymo sistemos kokybę, ypatingą dėmesį skirti jauniems, pradedantiesiems vairuotojams (kokybiškai mokant privalomojo pirmos pagalbos teikimo ir šių įgūdžių atnaujinimo kas kelerius metus).

Susiję straipsniai