Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

teismas guntarskisAntrajame baudžiamosios bylos posėdyje prieš matininką Aidą Guntarskį, kuris įtariamas tuo, kad rengdamas Rusnės kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projektą piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir padarė didelės žalos valstybei bei šešiems ūkininkams, nuskambėję bendrovės „GGF“ vadovo parodymai kaip čaižus botago kirtis pliekė Šilutės žemėtvarkos skyrių: „Žemėtvarkoje vyrauja didžiulė netvarka ir tai yra sisteminė problema“.

Painiava dėl sutarties

Teisme parodymus davęs bendrovės „Goldengrass“ (buvusi „GGF“) vadovas Valdas Balčiūnas, kaip ir anksčiau parodymus davęs bendrovės agronomas, tvirtino, kad nuomos sutartis su žemėtvarkos skyriumi dėl 110 ha žemės Rusnės kadastrinėje vietovėje 2003 m. buvo sudaryta.

„Trumpalaikę sutartį parengė buvęs Rusnės žemėtvarkininkas Petras Lengvinas. Ją pasirašiau asmeniškai pats. Kai žemėtvarkininkas ją nuvežė į Žemėtvarkos skyrių, kad pasirašytų vedėjas A.Juočas, sutartis dingo ir jos daugiau nebematėme“, - teigė V.Balčiūnas.

Panašius parodymus yra davęs ir P.Lengvinas, kuris dar teigė, kad Žemėtvarkos skyriaus vedėjas A.Juočas pasiėmė sutartį „pasaugoti“ iki tol, kol Rusnės ūkininkė S.Radvinskienė nustos rašyti skundus.

Vėliau, pasak V.Balčiūno, prašymai pratęsti žemės nuomos sutartį ar ją sudaryti iš naujo, buvo rašomi kiekvienais metais.

Žemėtvarkos skyrius, liudininko teigimu, klausimais apie situaciją buvo atakuotas ir žodžiu. Nė karto negavusi atsakymo, kad žemės nuomotis negalima, tylą bendrovė suprato kaip leidimą. Tačiau spręsti klausimo teisiniu būdu ir viską išsiaiškinti iki galo nesiėmė, nors ir žinojo, kad į Žemėtvarkos skyriaus trumpalaikių žemės nuomos sutarčių registrą įmonė įtraukta nebuvo.

Prieš kelerius metus duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo metu V.Balčiūnas pasakojo, kad nuomos sutarties nebuvo. Vakar teismo posėdyje paprašytas patikslinti parodymus ir teisėjai D.Jazbutienei priminus, kad už melagingus parodymus taikoma baudžiamoji atsakomybė, liudytojas teigė, kad ikiteisminio tyrimo metu atliktoje apklausoje galėjo įsivelti klaida dėl ne taip suprasto klausimo ar teiginio.

V.Balčiūnas sakė galėjęs teigti, kad sutarties nebuvo, nes turėjęs omenyje faktą, kad iš Žemėtvarkos skyriaus jos atgal neatgavo, nors pats ją ir pasirašė.

Bendrovė „Goldengrass“ jau buvo kreipusis į teismą su prašymu nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad žemė buvo dirbama pagal faktinius nuomos santykius.

Žemėtvarkos skyriaus vedėjas A.Juočas „Šilutės naujienas“ informavo, kad teismas prašymą atmetė.

Liudys dar kartą

Palyginus vakar teisme duotus ir 2008 m. pateiktus V.Balčiūno parodymus bei kitą oficialią medžiagą, kilo neaiškumų dėl žemės deklaracijų ir mokesčių už nuomą bei tikslios datos, nuo kada bendrovė Rusnėje ėmė naudotis laisvais valstybinės žemės sklypais, ir kieno sutikimu tai padaryta. Visoms šalims sutikus, V.Balčiūnas bus apklaustas dar kartą.

Liudininkas antros apklausos metu pažadėjo teismui pateikti ir pristatyti oficialias deklaracijų ir kitų dokumentų kopijas, kurios galės patvirtinti jo žodžius.

Vasario 1 d. duoti parodymus turėtų ir UAB „Geosala“ vadovas, matininkas Aidas Guntarskis.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
+4 #4 2011-12-01 18:32
kur buvo tie nukentejusieji kai ggf krumais apzelusias pievas vale jiems tada tupievu nereikejo vieni kiaules augino kiti vazinejo i tilze dar kiti samagona pardavinejo o dabar yra nukenteje
 
 
+1 #3 2011-11-29 12:11
pažystu daugiau žmonių, kurie Guntarski užjaučia ir palaiko, vertina jo žmogiškumą.
 
 
+2 #2 2011-11-29 10:39
Goldengras šauni bendrovė. Lietuvą garsina puikiais pašarais visoje europoje, moka valstybei, mokesčius.
 
 
+3 #1 2011-11-25 18:11
suka uodegas su tom sutartim visi kaip reikalas nu idomu ka teismas nuspres