Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Stintų žvejai Rusnėje. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Uostamiesčio ir kitose pajūrio prekyvietėse jau galima įsigyti tikrų lietuviškų stintų. Kituose krašto miestuose pardavinėjamos iš Latvijos atvežtos žuvelės, kurių mūsų žvejai net nevadina stintomis, rašo portalas lzinios.lt.

Klaipėdietis Alfonsas LŽ sakė pirmųjų stintų iš žvejų nusipirkęs dar praėjusį savaitgalį.

"Net nustebau jas pamatęs. Iš pradžių pamaniau, kad ir mūsiškiai pardavinėja latviškas. Tačiau jos buvo tikrai didelės, gerokai didesnės, nei paprastai būna latviškos. Parsinešęs namo net pamatavau - kai kurios siekė 17-18 centimetrų", - gyrėsi vyriškis.

Jis teigė už stintų kilogramą nusiderėjęs iki 13 litų.

Stintos ir stintaitės

Klaipėdietis žvejys Virginijus Jurkus uostamiestyje ketina parduoti keliasdešimt kilogramų agurkais kvepiančių sidabražvynių.

"Patys jas gaudome, tai ir kaina bus mažesnė - po 12 litų už kilogramą. O turguje perpardavėjai už jas prašo net po 16 litų", - sakė žvejys.

Jis juokėsi iš kituose krašto miestuose pardavinėjamų žuvelių, kurių kilmės šalis nurodoma Europa.

"Tai latviškos stintaitės. Jų stintomis net nevadinu, nes jos neturi jokio kvapo", - šaipėsi žvejys. 

Jis sakė šią savaitę tinklų mesti į priekrantę plaukęs kiekvieną dieną. Tačiau ar plauks savaitgalį, priklausys nuo oro.

"Prognozuojamas iki 30 metrų per sekundę stiprumo vėjas. Per tokią audrą tikrai neplauksime. Palauksime, kol vėtra aprims, o trečiadienį ar ketvirtadienį - žiūrėsime", - svarstė žvejys.

V.Jurkus teigė matęs, kad stintas meškerėmis nuo šiaurinio molo gaudo ir mėgėjai: "Tik kol kas jų dar nedaug, nes ir stintų kol kas nėra daug."

Kaltina latvius

Žiemą stintos iš Baltijos jūros pro Kuršių marias migruoja iš šiaurės į Nemuno deltą, kur yra jų nerštavietės. Prasidėjus tikrajam stintų sezonui, jos iš pradžių būriuojasi jūroje ties Melnrage, netoli Klaipėdos uosto vartų. Vėliau šios žuvelės plaukia į Kuršių marias, iš ten pasiekia Juodkrantės, Preilos, o galiausiai ir Nidos krantus bei Nemuno žemupį.

Praėjusį sezoną pirmosios stintos atplaukė tik po Naujųjų metų. Rusniškis ichtiologijos mokslų daktaras Arvydas Švagždys teigia, kad tai galėjo lemti kenkėjiška kaimyninės Latvijos žvejų veikla.

A.Švagždys tvirtina surinkęs pakankamai duomenų, kad galėtų pagrįsti šį savo teiginį.

"Sugaunamų stintų kiekiai Baltijos jūroje, Latvijos teritoriniuose vandenyse, nuo 2007 metų ėmė sparčiai augti. Prieš penkerius metus, 2006-aisiais, latviai sugavo apie 700 tonų stintų, 2007-aisiais - 1 600 tonų, o 2009 metais - beveik 2000 tonų", - įrodinėjo A.Švagždys.

Sugauna vis mažiau

Tuo metu lietuvių sužvejoti laimikiai net dešimtkart sumenko. Mūsų krašto žvejai Baltijos priekrantėje 1999-aisiais sugavo per 200 tonų, 2007 metais apie 100 tonų, o pernai - tik 17 tonų stintų. Mažiau sugauna ir Kuršių mariose bei Nemuno žemupyje tinklus traukiančios įmonės. Aplinkos ministerijos duomenimis, šiemet Kuršių mariose sugautos tik 2 tonos, Nemuno žemupyje - 109 tonos.

lzinios logo 2011 09

Susiję straipsniai