Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Elektros nutrenkta karvė Pašyšiuose. / R.Žalgevičiaus nuotr.Prieš kelias dienas prognozuotas uraganas meteorologų „vilčių“ nepateisino ir planuotos galios - 33 metrų per sekundę greičio - neišvystė. Šilutėje iki uraganinio vėjo pritrūko 2 m/s.

Tačiau nuo to nelengviau buvo nei ypač daug darbo pirmadienio naktį turėjusiems ugniagesiams gelbėtojams, nei tiems, kam virtę medžiai ir lūžusios šakos gadino automobilius, daužė langus ir paliko be elektros, nei elektros tiekėjams, kuriems darbo patrigubėjo.

Bet didžiausius nuostolius - apie 20 tūkst. litų - patyrė Pašyšių ūkininkas, kuris dėl trumpo elektros laidų jungimosi neteko 5 karvių.

Nuotraukų galerija: audros padariniai Šilutės rajone

Sorry, you have not enough rights to view this image.

Be elektros - 1500 rajono gyventojų

Šilutėje vėjas pradėjo smarkėti sekmadienio vakare. Šilutės hidrometeorologijos stoties stebėtoja Nijolė Dulkienė sako, kad 18.06 val. jau užfiksuotas 20 m/s greičiu pučiantis vėjas. 22.40 val. vėjo greitis jau siekė 27 m/s, o netrukus - 23.16 val. - pasiekė ir 28 m/s ribą. Tokio stiprumo vėjas jau vadinamas stichiniu reiškiniu.

Didžiausias vėjo greitis Šilutėje užfiksuotas 0.13 val. - 31 m/s. Vėliau jis pradėjo silpti ir užfiksuoti tik atskiri galingi jo gūsiai.

Pirmadienio rytą be elektros pasitiko apie 60 000 Lietuvos vartotojų. Daugiausia tokių nelaimėlių buvo Klaipėdos (apie 15 000) ir Kauno (19 000) regionuose.

AB LESTO atstovė Edita Sirutienė informavo, kad mūsų rajone vakar rytą elektros neturėjo apie 1500 vartotojų. „Kaip Pamariui - skaičius nedidelis“, - nelinksmai pajuokavome. E.Sirutienė sutiko, kad palyginti su, pavyzdžiui, Šakiais, kur elektros neturėjo daugiau nei 7000 vartotojų, ar Palanga, kur be jos liko apie 3000 vartotojų, nesame labiausiai nuskriaustas regionas.

„Tačiau stengiamės dėl kiekvieno vartotojo“, - tikino specialistė.

Kaip greitai elektrikams pavyks atstatyti elektros tiekimą, vakar E.Sirutienė negalėjo atsakyti. Buvo sudarytos papildomos darbuotojų brigados, bet darbus labiausiai stabdė medžiais ir šakomis užversti keliai į atokesnius kaimus ar sodybas. Tad darbo sparta labai priklauso ir nuo galimybių pasiekti atkirstas vietoves.

Elektra nutrenkė pašyšiškio karves

Tikras šokas pirmadienio rytą ištiko Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaimo ūkininką 61-erių Albiną Maciką: atėjęs į savo tvartą vyras pamatė, kad penkios iš 10-ties jo karvių guli nebegyvos.

Ūkininkas netruko išsiaiškinti, kad audros metu įvyko trumpas elektros laidų jungimasis išorinėje sodybos oro linijoje. Tuomet srovė įžeminimo laidu pasiekė tvarte buvusias girdyklas ir paguldė pusę Maciko šeimos maitintojų.

Nuostolius ūkininkas vertina maždaug 20-čia tūkstančių litų, neskaičiuodamas to pelno, kurį būtų gavęs parduodamas pieną.

Laidų jungimasis įvyko toje vietoje, kur maždaug prieš pusmetį buvo nutrūkęs elektros laidas. Tuomet atvykęs LESTO elektrikas, šalindamas gedimą, laidą per mažai įtempė. Ūkininkas pasakoja, kad tuomet jo kieme būriavęsi vyrai apie tai sakė elektrikų atstovui, tačiau šis nekreipė dėmesio į „nespecialistų“ nuomonę.

Ūkininko šeimos nariai pirmadienio naktį matė kieme kibirkščiuojančius laidus. Kibirkštys kilo būtent toje laidų susilietimo vietoje, kur anksčiau buvo gedimas.

LESTO pasiūlė A.Macikui surašyti savo pretenziją, nurodant įvykio aplinkybes. Tikimasi, kad įmonė kompensuos ūkininkui patirtus nuostolius.

Medžiai gulė visame rajone

Žuvusių ar traumuotų žmonių rajone nebuvo, gaisrų taip pat nepadaugėjo. Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas informavo, kad per lapkričio 27-osios parą gauta 17 iškvietimų. Vienas jų buvo melagingas (nesusipratėliai lietuviai „juokauja“ net ir stichiniais atvejais), 1 kartą ugniagesiai kviesti gesinti dūmtraukyje užsidegusių suodžių.

15 atvejų rajono ugniagesių komandos kviestos šalinti ant kelių užvirtusių medžių. Medžiai gulė Šilutės Parko, Pievų, Žalgirio, Taikos gatvėse, kelyje Juknaičiai - Pašyšiai, Žagirių ir Sakūčių kaimuose, Verdainėje, Vilkyčiuose, Macikuose, Juknaičiuose, Ramučiuose, Alkoje, Kintuose...

Gal žinodami meteorologų prognozes, gelbėtojai padvigubino stichijos naktį dirbusių žmonių skaičių? A.Ališauskas sakė, kad vienodai etatų skiriama kiekvienam budėjimui ir išimčių, laukiant uraganinio vėjo, nedaroma.

Uraganas nuplėšė Švėkšnos sinagogos stogą. Vienoje pusėje jo jau nebebuvo, nuo kitos pusės jis nuplėštas pirmadienio naktį. Viena skardinė stogo dalis nukrito ant važiuojamosios Siaurosios gatvės dalies, kita nukrito šalia sinagogos. Apie tai pranešė „Šilutės naujienų“ skaitytoja p.Asta.

Švėkšnos sinagoga yra architektūros paminklas, bet jau avarinės būklės.

Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.
Mūsų skaitytojai informavo ir apie vėjo padarytas eibes kitose vietovėse. Gabrielė Rakašytė užfiksavo išlaužytą mišką, nuo negyvenamo pastato nuplėštą stogo dangą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog naktį Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje buvo užfiksuotas iki 33 metrų per sekundę vėjo greitis, atitinkantis katastrofinio reiškinio kriterijus. Vanduo Danės upėje pakilęs apie 1,5 metro. Stipriai nuniokotas paplūdimys, Palangoje jo beveik neliko, bangos skalauja kopas.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
+3 #1 2011-11-28 18:49
Gaila ūkininko...