Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Vagystės iš namų: skaudžiausios ir sunkiausiai tiriamos

Image - Vagystės iš namų:  skaudžiausios  ir sunkiausiai tiriamos

Vagystes iš namų išgyvenę žmonės sako, kad rasti sujauktus namus – išdaužtus langus, išverstus stalčius, daiktus, iškratytas žemes iš gėlių vazonų - yra šlykštus jausmas. Patyrus tokią psichologinę traumą, dar

Sekmadienis, 16 Vasaris Komentarai (1)

Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

Image - Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

  Išradingi lietuvaičiai stengiasi visais įmanomais būdais praturtėti. Pastaruoju metu stebina tendencija, kai netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Pinigus,

Trečiadienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Įvykiai

Ieškotas Pašyšių gyventojas rastas nuskendęs

Image - Ieškotas Pašyšių gyventojas rastas nuskendęs

Šiandien Pašyšiuose, Šyšos pakrante ties daugiabučiais vaikščiojęs gyventojas pastebėjo skenduolį. Netrukus pasklido kalbos, kad nuskendęs vyras beveik mėnesį buvo laikomas dingusiu be

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Šilutės centre užsiliepsnojo automobilis – nuslopinti ugnį padėjo ir kiti vairuotojai

Image - Šilutės centre užsiliepsnojo automobilis – nuslopinti ugnį padėjo ir kiti vairuotojai

  Daug streso vakar patyrė mergina, važiavusi Šilutės centre. Bevairuojant užsiliepsnojo jos automobilis „Opel Signum“, iš salono pasipylė dūmai. Merginai į pagalbą atskubėjo ne tik ugniagesiai, net ir neabejingi

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (6)

Keliuose ir gatvėse

Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

Image - Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

  Tik gatvės šviestuvas sustabdė, spėjama, girtą vairuotoją, kuris dideliu greičiu važiavo Šilutės Liepų gatvėje. Nesuvaldęs automobilio, vairuotojas užlėkė ant šaligatvio (Liepų ir P. Jakšto gatvių sankryžoje), kuriuo ką tik buvo

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Avarijų ir žuvusiųjų skaičiai auga, avaringiausiose vietose tyko „trikojai“

Image - Avarijų ir žuvusiųjų skaičiai auga, avaringiausiose  vietose tyko „trikojai“

„Trikojai“ – tikrą ažiotažą sukėlusi nauja policijos priemonė jau fiksuoja pažeidėjus ir Šilutėje. Vieni vairuotojai apie stovintį radarą įspėja kitus automobilio žibintų ,,mirktelėjimu”, kiti jau ieško antiradarų, o treti net

Pirmadienis, 3 Vasaris Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

vilkytiskiu karas pries jegaines 25Čiūtelių (Saugų sen.) vėjo jėgainių parkas toliau statomas, nepaisant aktyvių Vilkyčių bendruomenės protestų.

Šilutės r. apylinkės teismas atmetė vilkytiškių prašymą vėjo jėgainių statytojams taikyti laikinąsias apsaugos priemones - iki kol bus baigta nagrinėti byla, sustabdyti 40 MW parko statybos leidimo įgaliojimą, uždraudžiant statytojui vykdyti statybos darbus.

„Šilutės naujienos“ jau rašė, jog Vilkyčių bendruomenė kelia karą dėl vėjo jėgainių. Žmonės savo priešišką nuomonę išsakė susirinkime su „vėjininkų“ atstovais. Abi puses tenkinančio racionalaus sprendimo tuomet nerasta, nes diskusija buvo itin emocinga.

Gindamas viešąjį interesą, Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“ į teismą padavė jėgainių statytojus - UAB „Naujoji energija“.

Bendruomenės teigimu, poveikio aplinkai programoje (PAV) yra daug neatitikimų, keičiančių esmę. Todėl ieškinyje reikalaujama nutraukti galimai neteisėtas vėjų jėgainių parko statybas.

Lietuvos Aukščiausiasis teismas bylą parsiuntė nagrinėti Šilutės r. apylinkės teismui. Lapkričio 18 d. teisėja Nijolė Bagdonienė susirinkusiems bendruomenės atstovams paskelbė teismo sprendimą. Nutarta atmesti prašymą stabdyti vėjo jėgainių statybas. Sprendimas grindžiamas paaiškinimu, kad sustabdžius statybos darbus didesnius nuostolius patirs  UAB „Naujoji energija“, nei Vilkyčių gyventojai. Ieškinys dėl galimų pažeidimų PAV tebenagrinėjamas.

Lapkričio 23 d. visuotiniame Vilkyčių bendruomenės susirinkime išrinktas naujas bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkas ir valdyba. Senąjį pirmininką Kęstutį Sadauską pakeitė vilkytiškis kalvis Darius Vilius.

Naujasis pirmininkas sakė, jog teismo sprendimas bendruomenę nustebino. Vilkytiškiai neabejoja, jog pažeidimai akivaizdūs: pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, statant jėgaines padaryta žala gamtai, rengiant detalųjį planą padaryta nemažai teisės aktų pažeidimų.

Pasak D.Viliaus, pažeistos ir gyventojų teisės. Jis priminė, jog daugelis gyventojų apie parko statybas sužinojo post factum - kai buvo pradėti tiesti keliai, ruošiamos statybų aikštelės.

„Žmonės sukyla dideliu frontu“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkas. Jis pastebėjo, jog dabar niekaip neįmanoma gauti plano ir susipažinti, kur konkrečiai bus pastatyti vėjo „malūnai“.

„Aš - ne prieš jėgaines, bet už tai, kad jos būtų statomos saugiu žmogaus sveikatai atstumu“, - pabrėžė D.Vilius.

Pažeidimus PAV išanalizavo patys bendruomenės atstovai, tačiau dabar bendruomenė ieško ir kitų kompetentingų atstovų, kurie dar kartą įvertintų programą.

Šilutės teismo sprendimą Vilkyčių bendruomenė skųs Klaipėdos apygardos teismui.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
-4 #5 2011-12-02 18:47
Nepasiduokite mielieji visi parsidavėliai vėliau ar ankščiau už viską atsakys. Žmogaus sveikatą pardadvę politikai bus nubausti. Stiprybės ir ištvermės. Klaipėdos rajonas Jus palaiko.

Sambūris "Būkime vieningi"
 
 
-5 #4 2011-12-02 11:31
Cituoja Karcema:
kur buvo bendruomene tada kai buvo rengiamas rajono bendrasis planas


Bendruomenė nebuvo informuota taip kaip turejo but informuota. Buves bendruomenės pirmininkas pasirase uz bendruomene nesusaukes susirinkimo ir neapsvarscius sio klausimo bendruomenes viduje. Dar pasirase keli pilieciai iš kurių buvo nupirkta žemė. Tų parašų yra nedaugiau 15 vnt. o kaimo gyventoju apie 800 vnt.
Apgavystė buvo vykdoma nuo pat pradzios ir nieko neitariantys žmonės tiesiog nežinojo kas vyksta.

O VYKSTA VISAME PASAULYJE
 
 
+1 #3 2011-12-02 08:18
kur buvo bendruomene tada kai buvo rengiamas rajono bendrasis planas
 
 
-2 #2 2011-12-01 09:32
TIKRAI LAIMĖSIM (Vilkyčių bendruomenė). Nes pažeidimai akivaizdūs ir viskas daroma tik didelių pinigų dėka. Bet už betkokius pinigus stipresnė yra vieninga bendruomenė.
O pralaimi tas kas nelošia.
Ir tiem kas nieko neišmano siūlyčiau pirmiau pasidomėti o tik po to reikšti nuomonę.
www.nepavejui.lt
 
 
#1 2011-11-30 17:57
Nieko jie (Saugų bendruomenė) nelaimės, tuščias reikalas. Prašymas atmestas kaip neturintis jokio pagrindo, nėra ko gaišti laiko tuščiais postringavimais , viskas teisėta ir legalu, nes viename straipsnyje buvo rašyta, kad buvo išduoti visi leidimai ir visos normos atitinka, jėgainių statybai.