Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

neigaliuju pirmininkeSusitikimą su Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininku Zigmantu Jančauskiu suorganizavęs rajono meras Virgilijus Pozingis bandė padėti tašką jau kuris laikas besitęsiančioms mūsų rajono neįgaliųjų rietenoms. Į Savivaldybę pakviestai Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkei Laimai Dulkytei teko aiškintis, kodėl „Maisto banko“ paramos negauna kaimiškieji draugijos skyriai, kodėl draugijos tarybos nariai skundžiasi informacijos trūkumu ir kitais negerais dalykais.

Į skundus sureagavo

„Šilutės naujienos“ jau rašė apie Socialinės paramos skyriaus vedėjo A.Šimelionio ir kitų skyriaus specialistų išvyką į Neįgaliųjų draugijos Švėkšnoje suorganizuotą susitikimą. Švėkšnoje paaiškėjo, kad daugelis švėkšniškių yra nepatenkinti ir savo skyriaus pirmininkės Elvyros Milmantienės veikla. Neilgai trukus ji iš skyriaus pirmininkės pareigų pasitraukė.

„Pagaliau išsisklaidė audros debesys Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinyje. Tie draugijos nariai, kuriems buvo aktuali veikla, susijusi su komercija, kartu su buvusia pirmininke savo noru iš draugijos pasitraukė“, - šią savaitę „Šilutės naujienoms“ pasakojo švėkšniškė Marytė Kalėdienė.

Nauja Švėkšnos skyriaus pirmininke išrinkta Ingrida Riterienė, kuri, pasak skyriuje likusių 30 narių, yra tikra draugijos siela ir visų numylėtinė.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Šilutės neįgaliųjų draugija. Mus visiškai tenkina jos veikla, maloniai bendraujame su pirmininke L.Dulkyte“, - pasikeitus Švėkšnos skyriaus pirmininkei pasakojo žmonės.

Tačiau buvusios pirmininkės E.Milmantienės išsakyti skundai Savivaldybės atstovams pro ausis nepraslydo. Dar Švėkšnoje vykusio susirinkimo metu neįgalieji domėjosi, kodėl ir jie kiekvieną savaitę negali gauti „Maisto banko“ dalijamos paramos. Kad situacija taptų aiškesnė, L.Dulkytė į Šilutę pakvietė „Maisto banko“ savanorių Vakarų Lietuvos regionui koordinatorę Loretą Danupienę.

Ji paaiškino, kad sudarydamas sutartį su Šilutės neįgaliųjų draugija, apie kaimiškuosius draugijos skyrius „Maisto bankas“ nebuvo girdėjęs, todėl tiekti paramą maisto produktais įsipareigojo tik miesto gyventojams.

Susitikime švėkšniškiai stebėjosi, kodėl, būdama visos Šilutės draugijos pirmininke, L.Dulkytė negalėjo į sutartį įtraukti ir paramos kaimiškųjų draugijos skyrių neįgaliesiems.

Parama maisto produktais pasirūpins

Tas pats klausimas antradienio rytą iškilo ir rajono merui V.Pozingiui, administracijos direktoriaus pavaduotojai Dainorai Butvydienei, Socialinės paramos skyriaus vedėjui A.Šimelioniui bei svečiams iš Vilniaus - Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkui Z.Jančauskiui ir draugijos vyriausiajai finansininkei Ž.Lapinskajai.

„Jūs esate viso Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė. Sudariusi sutartį su „Maisto banku“, turite laisvę paramą dalinti visiems draugijoms nariams, kurie atitinka paramos reikalavimus ir juos pagrindžia dokumentais“, - stebėjosi A.Šimelionis.

L.Dulkytė paaiškino, kad sudarant sutartį, draugija tiksliai nežinojo, kaip vyksta visas paramos gavimo ir dalinimo procesas, ar seksis bendradarbiauti, todėl pirmiausia pradėta dirbti nuo miesto.

Išklausiusi pastabas, Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė sutiko, kad paramos maisto produktais klausimą galima išspręsti įtraukiant ir kaimus, ir pažadėjo tuo pasirūpinti.

Pasiūlė išeitį

Susitikimo dalyviai domėjosi ir tuo, kodėl draugijos tarybos nariai skundžiasi negaunantys informacijos ir kodėl ji, pasak jų, yra slepiama.

„Galiu pasakyti tiek, kad viskas jiems yra pasakoma, tačiau tie žmonės, kurie nenori klausytis, ir negirdi. Jau ir dabar, pasibaigus rudeninei „Maisto banko“ akcijai, sulaukiu nemažai skambučių ir kaltinimų, kad neva kažin kur daliname gautą paramą, nors aiškiai buvo pasakyta, kad produktai bus išdalinti vėliau“, - pasakojo L.Dulkytė.

Atsižvelgdamas į susidariusią situaciją ir nuolatinius konfliktus bei skundus, apie kuriuos buvo informuotas, Z.Jančauskis Šilutės skyriaus pirmininkei pasiūlė prieš priimant konkrečius sprendimus, sprendžiant įvairius klausimus, dažniau tartis su draugijos tarybos nariais, dalintis visa įmanoma informacija, o vėliau, balandžio mėnesį, kada privaloma surengti ataskaitinį susirinkimą, tarybos sprendimu inicijuoti ir pirmalaikius pirmininko rinkimus.

„Galėsite ir pati pasitikrinti, ar dar turite pasitikėjimą, o gal žmonės nuspręs, kad reikia kito pirmininko“, - sakė Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas.

L.Dulkytės kadencija turi baigtis 2013 metų pavasarį.

L.Dulkytė su pasiūlymais sutiko, tad jeigu konfliktinė situacija rajono Neįgaliųjų draugijoje nenurims ir nebus išspręsta taikiai, gali atsitikti ir taip, kad L.Dulkytė pirmininkės pareigų neteks anksčiau, nei numato reglamentas.

Susiję straipsniai