Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

DSC 0405Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ jau galėjo pasakyti tikslesnę sumą, kuri įstrigo bankrutavusiame „Snoro“ banke - Savivaldybės įstaigos ten buvo priverstos įšaldyti 1,6 mln. litų.

Pirmą dieną po „Snoro“ uždarymo V.Pozingis vis dar tikėjosi, kad ši suma bus mažesnė. Tuomet jis vylėsi, kad ministerijos žinos, į kurio banko sąskaitą siųsti savivaldybės biudžetui skirtus pinigus.

„Negi ministrų kabinetas apie „Snoro“ problemas sužinojo paskutinę minutę, kaip ir savivaldybių vadovai“, - tuomet stebėjosi meras V.Pozingis, prognozuodamas, kad žlungančiame banke nusės tik keli šimtai tūkstančių litų biudžetinių lėšų. Deja, optimistinės prognozės nepasitvirtino - įstaigos negali disponuoti keliskart didesne suma.

„Įkliuvo“ projektinės lėšos

Pasak V.Pozingio, nemažą sumą savivaldybės biudžetui skirtų lėšų „Snoro“ banke įklampino Žemės ūkio ir Finansų ministerijos.

„Snoro“ banko uždarymo išvakarėse į šiame banke esančią sąskaitą Žemės ūkio ministerija įvedė 109 261 Lt už rekonstruojamus Vainuto bendruomenės namus, 322 793 Lt buvo atsiųsta už Savivaldybės administracijos įgyvendinamą europinį projektą „Viešojo administravimo valdymas“, 1 125 Lt dviračių tako rekonstrukcijos projektui, 22 088 litų Bikavėnų bendruomenės namų rekonstrukcijos projekto lėšų, 252 030 litų Juknaičių kultūros namų sutvarkymui skirtų pinigų ir 42 350 litų Degučių kaimo bendruomenės namų rekonstrukcijos projektui.

Centralizuotos buhalterijos skyriaus vedėja Danutė Baikauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracijos ir visų seniūnijų darbuotojai su nekantrumu laukia, kada banko „Snoras“ administratorius leis panaudoti iš Finansų ministerijos paskirtus 568,72 tūkst. Lt, skirtus darbuotojų atlyginimams ir kitoms išlaidoms apmokėti.

Administracijos direktorė Ida Vasiljevienė tikino, kad visi darbuotojai atlyginimus gaus laiku, nes Savivaldybės administracija turi planą, kaip tą problemą išspręsti.

D.Baikauskienė džiaugėsi bent tuo, jog Socialinių reikalų ir darbo ministerija šiame banke užstrigino tik 10,21 tūkst. litų, kurie buvo skirti pašalpoms mokėti. Taip pat nepasiekiami 29 152 litai, skirti vaikų išmokoms.

Biudžeto ir finansų skyrius „Snoro“ banke turėjo sąskaitą rinkliavai už komunalinių atliekų tvarkymą. Šioje sąskaitoje liko nepasiekiami 66 300 litų. Gyventojai ir įstaigos paraginti šios rinkliavos įmokas mokėti į DNB banke esančią Savivaldybės sąskaitą.

Uždarytame banke laikinai užklimpo ir Savivaldybės aplinkosaugininko Remigijaus Rimkaus įgyvendinamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos - 23,7 tūkst. Lt. Ūkio skyrius negali pasinaudoti 120 885 litais, likusiais „Snore“, taip pat banke guli 146 694 Lt Savivaldybei skirta valstybės dotacija.

Sąskaitas „Snoro“ banke taip pat turėjo Šilutės senelių globos namai (įšaldyta 43 875 Lt), Martyno Jankaus pagrindinė mokykla (įšaldyta 100 Lt), Žemaičių Naumiesčio mokykla -  darželis (įšaldyta 6 627,36 Lt), Žemaičių Naumiesčio gimnazija (įšaldyta 20 228,28 Lt).

Už nuomą sąskaitas siųs

Šilutėje bankas „Snoras“ nuo gegužės mėnesio buvo įsikūręs Savivaldybei priklausančiose patalpose.

„Ar nekilo problemų dėl nuomos mokesčio?“, - klausėme mero.

V.Pozingis sakė, kad Savivaldybė nėra gavusi jokio oficialaus dokumento iš dabartinės bankrutuojančio banko vadovybės dėl nuomos sutarties nutraukimo, tad Savivaldybė ir toliau siųs sąskaitas bankui už patalpų nuomą.

Kai nuomos sutartis bus nutraukta, tuomet Savivaldybė skelbs naują patalpų nuomos konkursą.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
+5 #1 2011-12-07 22:24
kas dabar bus, tarybos nariai negaus kanceliariniu pajamu