Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

ekstremalio situacijos imoniu vadovaiNors orai vis dar lepina, šilumos tiekėjų, kelininkų, vandentiekininkų, ugniagesių, policijos, aplinkosaugininkų vadovai, seniūnai sukviesti į Savivaldybę raportuoti apie pasirengimą šaltajam metų periodui.

Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovas Romualdas Renčeliauskas priminė, kad visų specialiųjų tarnybų pagrindinis uždavinys - laiku atvykti ir suteikti pagalbą žmonėms, laiku pasirūpinti kelių priežiūra, tinkamu šilumos ir vandens tiekimu.

Kelininkai ne visada barami pagrįstai

Niekas nepaneigs, kad atėjus šalčiams pirmieji, kurie sulaukia replikų dėl darbo kokybės, yra kelininkai. Klaipėdos regiono Šilutės kelių tarnybos inžinierius Kęstutis Daugalas pastebėjo, jog neretai replikuojama neįsigilinus į situaciją.
Pavyzdžiui, ne visi kritikai pagalvoja, kad šaltukas įprastai spusteli paryčiui, kuomet kaip tik į darbus ir mokyklas išsiruošia dauguma žmonių. Tuomet slidūs tampa keliai, ypač - tiltai, tad pasipila nepatenkintųjų skambučiai, jog keliai nenuvalyti ir nepabarstyti. Ir nors kelininkų technika parengta būna kelios valandos iki judėjimo piko, bet, pasak K.Daugalo, juk nebarstysi kelių tuomet, kai jie nėra slidūs?..
Be to, technika negali akimirksniu atsidurti nurodytoje vietoje, sunkiasvoriams traktoriams nuvažiuoti kartais prireikia kelių valandų, o ir temperatūra kartais nuo pliusinės iki minusinės svyruoja net po kelis kartus per parą.
Dėl visų šių priežasčių kelininkai kartais jaučiasi nepagrįstai barami.

Visa sniego valymo technika yra aprūpinta palydovine aparatūra, todėl visi vairuotojai gali internete pasitikrinti, kokie kelių priežiūros darbai kokiame ruože ir kada buvo atliekami.
Neretai, kai gaunama pranešimų, kad iš vienos ar kitos vietovės į mokyklas negali išvykti mokiniai ar mokytojai, siunčiami papildomi kelių valymo mechanizmai. Aišku, jei sąlygos dar nėra išskirtinai ekstremalios ir nekyla pavojus patiems tų mechanizmų vairuotojams.

Šilutės kelių tarnyba jau pasiruošė 600 tonų druskos, o jei žiema bus rimta, atsiveš ir daugiau.
Ir smėlio - druskos mišinio, ir 17 įvairaus galingumo technikos vienetų ekstremaliajam metų sezonui jau pasiruošė ir Šilutės komunalininkai, prižiūrintys miesto gatves. Kaimiškojoje seniūnijos dalyje kelius valyti talkon, reikalui esant, pagal sutartis bus kviečiami ir ūkininkai.

Šilumos tiekėjai šalti neleis

„Šilutės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mačiulis priminė, kad visa šios įmonės veikla yra skirta ne kam kitam - tik šaltajam metų periodui, taigi tam ir ruošiamasi visą šiltąjį periodą.
Šiemet šilumos tiekėjai irgi jau atliko trasų remontus ir hidraulinius bandymus, kuro katilų sistemos remontą, pastatė 10 megavatų galios biokuro katilą, įrengė ir naują biokuro sandėlį, kuriame telpa kuro rezervas kelioms paroms. Tai tam atvejui, jei netikėtai sustotų biokuro tiekimas. Tam pačiam tikslui - ir kelios aikštelės, tad pasak pavaduotojo, įmonė kurį laiką dirbtų, net jei biokuro tiekimas sustotų. Be to, dar nuo pernai liko 600 tonų mazuto.

„Šilutės vandenys“ irgi žiemai pasirengė, paruošė ir traktorines cisternas, kuriomis, reikalui esant, gabentų geriamąjį vandenį tiems, kas jo nebeturės.
Apie pasirengimą informavo ir Šilutės r. policijos atstovas Audrius Lukošius, kuriam, be kita ko, teko klausimas ir apie tai, kaip į Šilutės bankus bus atvežami eurai. Anot pareigūno, kol kas žinoma tik tiek, kad Šilutės r. PK įsijungs tik į III naujosios valiutos gabenimo etapą, bet kuriais keliais ji bus gabenama, nežinoma - tai slapta informacija.

Ugniagesiai niekaip nepriverčia susitvarkyti

Ugniagesiai, cituojant jų vadovo Rimanto Mačijausko žodžius, irgi yra „pasiruošę visada“. Bėda tik ta, kad neretai žiemą jiems sudėtinga privažiuoti iki užpustytų vienkiemių, tenka kviesti ir kitas specialiąsias tarnybas.
Seniūnų ir šiemet prašyta pasirūpinti privažiavimais iki hidrantų ir vandens telkinių, lede iškirsti 50x50 cm eketes ir jas uždengti šienu - kad greit neužšaltų. Kaip teigiamas pavyzdys paminėta Švėkšna.
Tiesa, šiemet gaisrų sumažėjo, nes buvo mažiau žolės deginimo atvejų. Mat šioje srityje, anot R.Mačijausko, vykdoma intensyvi prevencija.

Šiuo metu ugniagesiai tikrina, kaip kūrenimo sezonui žmonės paruošė krosnis ir kaminus, ir randama daug apgriuvusių krosnių, nevalytų kaminų. „Neįmanoma priversti žmonių susitvarkyti“, - apgailestavo ugniagesių viršininkas.

Apie ledo kelią dar išgirsime

Diskutuota ir dėl žiemą jau įprastu tampančio rusniškių važinėjimo per užšalusias pievas ledo keliu, ir akivaizdu, kad šioje srityje diskusijų dar bus. Mat, anot aplinkosaugininkų atstovo Prano Sirtauto, uždrausti važiuoti pievomis gali tik jų savininkas. O pasak R.Renčeliausko, įstatymai yra aiškūs ir jie draudžia tokią „atrakciją“.

Rusnės seniūnijos atstovas Aleksas Dulskas priminė, kad per parą šiuo keliu į Rusnę ir atgal pravažiuoja apie 1000 automobilių. „Tai negi visus stabdysime ir baudas skirsime?“ - stebėjosi rusniškis.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Raimundui Ambrozaičiui beliko tik patikinti, jog Savivaldybė ir toliau daro viską, kad būtų užbaigtas... estakados projektas.