Nuomonės ir komentarai

mariosDėl šylančio klimato Lietuvos upės sparčiai garina vandenį ir senka, sako hidrologas Aleksandras Kajutis. Ir tai toli gražu ne visos gąsdinančios naujienos. Taip pat intensyviai pelkėja ežerai, o Kuršių marios ateityje visai išnyks, perspėja specialistas.

PA056721Skalūnų dujų tema pastaruoju metu tapo neabejotinai vienu iš svarbiausių diskusijų objektu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Prognoziniai netradicinių angliavandenilių ištekliai tapo viena iš galimų alternatyvų, stiprinant visos Europos energetinę nepriklausomybę, o tokioms šalims kaip Lietuva atsiribojant nuo brangiai kainuojančių išteklių iš rytų.

Kita vertus, skalūnų dujų išgavimo technologija sukėlė gausybę pagrįstų ir nepagrįstų abejonių ir klausimų, o visa šia tema pateikiama informacija dažnai yra gana prieštaringa ir ne visuomet remiasi mokslininkų pateikiamais duomenimis.

kontraLietuva užsimojo pirmininkavimo ES Tarybai metu priimti Tabako gaminių direktyvą (TGD), uždrausiančią mėtų bei kitų skonių ir plonų, vadinamųjų slim, cigarečių prekybą.

azukaitiene jadvygaRajono Taryba minimaliausia balsų dauguma - 14 rajono politikų iš valdančiosios koalicijos - nusprendė šalių sutarimu nuo gegužės 31 dienos atleisti iš darbo Šilutės r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyr. gydytoją Jadvygą Ažukaitienę.

Du mėnesius valdančiosios koalicijos politikai ir rajono vadovai priekaištavo J.Ažukaitienei už tai, kad bankrutavusiame Ūkio banke liko apie 2 mln. Lt įstaigos lėšų. Neslėpta, kad valdžia sieks J.Ažukaitienės atstatydinimo iš pareigų.

Už J.Ažukaitienės atleidimą nebalsavo valdančiosios koalicijos TS-LKD frakcijos narė Albina Bumblauskienė. Valdančiųjų atstovas Sąjungos TAIP narys Arvydas Jakas posėdyje nedalyvavo. Visi opozicijos politikai nepritarė PSPC vadovės atleidimui iš darbo.

skalunai autorius Vadim VolovojVadim VOLOVOJ,
politologas, politikos mokslų daktaras,
Geopolitinių studijų centro vyriausiasis ekspertas

Šiandien skalūnų dujų žvalgymo ir gavybos klausimas yra vienas iš aktualiausių Lietuvos politinėje, informacinėje ir ekspertinėje darbotvarkėje. Pagrindinis klausimas - paprastas: „Ar reikia šių dujų mūsų šaliai?“

Atsakymas į jį turi keletą svarbių aspektų.