Renginiai ir pramogos

Juknaiciai 15_sodina_1Šeštadienį unikalioji Juknaičių gyvenvietė pasipuošė dar viena giraite - septynių čia jau ošiančių giraičių skaičių papildė 8-oji - 15 metų veiklos jubiliejų švenčiančios Juknaičių bendruomenės giraitė, kurioje nuo šiol žaliuos ir vaisius ves 15 Rojaus obelaičių.

Ta prasminga proga juknaitiškiai padėkojo vieni kitiems už draugystę ir bendrystę įgyvendinant įvairius projektus, puošiant savąją gyvenvietę ir kartu rūpinantis, kad joje visiems būtų dar maloniau gyventi. Jie taip pat priėmė būrį garbių svečių, gėrėjosi vieni kitų sukurtų darbų parodėle, plojo vietiniams ir atvykusiems atlikėjams. 

 

Spindulys-esmi-600x845Spalio 17 d., trečiadienį, 17:15 val. Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) atidaroma vizualaus meno paroda „Spindulys esmi begalinės šviesos“, skirta vienam iškiliausių lietuvių filosofų, rašytojų ir kultūros veikėjų Vilhelmui Storostui-Vydūnui (1868-1953). Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

CHORO 3Pripildytos jausmų iš širdies gelmių, jaudinančios, paliečiančios sielą, pasakojančios mūsų krašto ir Lietuvos istoriją - taip klausytojai apibūdina Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių (LPKTS) mišraus choro „Pamario aidas“ dainas.

Simboliška, kad spalio 1-ąją - Tarptautinę pagyvenusių žmonių ir Pasaulinę muzikos dieną šis choras šventė 25-erių metų jubiliejų. Per šį laikotarpį choristai surengė 283 koncertus, dalyvavo Lietuvos dainų šventėse, įvairiuose festivaliuose, sąskrydžiuose, minėjimuose.

„Brangūs choro dainos mylėtojai, mūsų veiklos 25-metis prabėgo nejučia, su lietuviška daina. Tai mūsų sielos penas, gėris, grožis, džiaugsmas, paguoda, tai mūsų tautos šaknys. Šiandien iš visos širdies dėkoju visiems choro dainininkams - už meilę, pasišventinimą, kantrybę, už paaukotas laisvalaiko valandas repeticijoms ir koncertams“, - su veiklos sukaktimi choristus sveikino ilgametis choro vadovas maestro, Šilutės garbės pilietis Vytautas Jovaiša.

Sveikinimas, įrodantis, kad „Pamario aidas“ žinomas visoje šalyje, atskriejo iš LR kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson. Renginio dieną choristus sveikino LPKTS Šilutės skyriaus nariai, valdžios atstovai, choristų bendražygiai ir bičiuliai.

 

kelione i_macikus_lukosiusVokiečių kultūros dienos Šilutėje prasidėjo rašytojo Hermano Zudermano gimtadienio minėjimu ir pamaldomis evangelikų liuteronų bažnyčioje. Po pamaldų nuo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios Zudermano draugijos nariai bei grupė šilutiškių specialiai tam užsakytu autobusu nuvyko į Macikus. Viešėjo Hermano Zudermano name, kur gimė rašytojas (Macikų k., H. Zudermano g. 2 (H. Zudermano gimtasis namas).

Mykolines 1_pMykolinių šventės Žemaičių Naumiestyje metu, krašto ūkininkai paskelbė, kad jau dabar prasideda naujas ir... sveikas šių metų gyvenimas. Jų nuomone, naujo gyvenimo pradžia yra tada, kai visas derlius jau aruoduose, o šeimynykščiai maitinasi tik šviežiu maistu - tuomet galima švęsti ir šventės gėrybėmis pasidalinti su kitais. 

Šventėje organizuoti devyni bendruomenių ir ūkininkų kiemeliai, kuriuose kunkuliavo kopūstienės katilai. Skaniausios kopūstienės varžytuvės Mykolinėse rengiamos kasmet. Dalyvių kiemeliuose stalai linko nuo kitokių gardumynų, kuriais buvo vaišinami visi, kas tik užsukdavo. Taigi, praėję Grūdų gatvę, Pieno alėją ir Mėsos bei žuvies skverus, visi galėjo įsitikinti, kad metai bus sotūs ir laimingi, nes ir patys jau buvo sotūs.

Šventės metu pagerbti ir du Mykolai, kurie atsiėmė jiems skirtus prizus. Abiejų amžiaus skirtumas didžiulis - apie 60 metų: senolis Mykolas Kerinas jau tradicinis Žemaičių Naumiesčio Mykolinių dalyvis, o vienuolikmetis Mykolas Jucius dar tik pradeda jose lankytis.     

 

Untitled-2Šįvakar šilutiškius nustebinti ruošiasi valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir folkloro grupė „Žalvarinis“. Sekmadienį Žemaičių Naumiestyje įvyks viena gražiausių rudens švenčių Mykolinės. Savaitgalį taip pat vyks Turizmo dienos ir vokiečių kultūros dienų Šilutėje renginiai. Kviečiame pasižvalgyti po jų programas.

RUSNEDANCING.NEFPer metus Pamario krašte įvyksta keletas renginių, garsinančių Šilutės vardą visoje Lietuvoje. Neabejotinai vienas jų - didžiausioje šalies saloje rengiamas „Rusnės festivalis“. Renginio organizatoriai jau dabar galvoja apie kitus metus ir norėtų, kad jubiliejinis - 10-asis festivalis nuskambėtų su trenksmu. Tačiau norint tą pasiekti, reikalinga rėmėjų pagalba - idėjomis, darbais ar pinigais.

zuvieneKai viskas sugula į savo vietas, nurimsta aistros, išplaunami žuvienės katilai, o ugniakurų skardos sugula į Šilutės seniūnijos sandėlį. Atlaikius čempionato fanų komplimentus ir amžinųjų skeptikų kritiką, norisi iš visos širdies padėkoti.

 

Untitled-2 copySvarstote, kokiais drabužiais, aksesuarais, grožio priemonėmis, o galbūt interjero detalėmis papildyti savo rudens pirkinių sąrašą? Tuo pasirūpins rugsėjo 22 dieną į Klaipėdą atvyksianti didžiausia mados ir grožio mugė „Design for life“. Stulbinantį skaičių prekės ženklų po vienu stogu sutraukiantis nemokamas renginys taps tikra atgaiva rudeniškam šeštadieniui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos