Kūryba

tapybos paroda_sveksnoje2Saulėtą rudens popietę Tradicinių amatų centre Švėkšnoje, buvo pristatyta kaunietės Janinos Audros Fiserienės Toleikytės tapybos darbų paroda. Autorei šis parodos pasirengimas buvo neeilinis, nes pirmą kartą jos paveikslų paroda atkeliavo į tėvelio, Jono Toleikio, gimtinę.

 

67523671 632657457238648_9161984348465922048_nAr esat kada panirę po vandeniu? Turbūt jautėte, kaip vanduo švelniai apglėbia jūsų kūną ir atveria naują pasaulį, su įstabiomis spalvomis, formomis ir nepatirtais pojūčiais. Menininkui Sergej Vasiljev povandenis pasaulis tapo įkvėpimo šaltiniu. Jis fotografuoja ir tapo vaizdus iš povandeninės erdvės. „Švelnus prisilietimas“ – taip vadinosi jo asmeninė tapybos paroda, atidaryta Švėkšnos bibliotekoje, miestelio šventės rytą.

Dovana Kauno_2Domas Kaunas – (g. 1949 m. balandžio 21 d. Šlepečiai, Plungės r.) – Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas, Švėkšnos paveldo tyrinėtojas ir įamžintojas monografijoje „Bibliotheca Georgii comitis de Plater. Jurgio Platerio biblioteka – Lietuvos kultūros ir mokslo paminklas“.

Baigė Klaipėdos r. Agluonėnų aštuonmetę ir Priekulės vidurinę mokyklas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultete įgijo bibliotekininkystės ir bibliografijos specialisto diplomą. Stažavosi Maskvos kultūros institute, Humboldtų universitete Berlyne, Jogailos universitete Krokuvoje, Vokietijos bibliotekininkystės institute Berlyne, Stokholmo universitete, Švedijos humanitarinėje mokslų akademijoje ir Stokholmo mokslo institucijose.

Svarbiausios mokslinės veiklos kryptys: knygotyros teorija ir metodika, knygos istorija, knygos kultūra, rankraštinis ir spausdintinis paveldas, Mažosios Lietuvos kultūros istorija.

gardamo biblioteka_parodaBirželio  27- tą dieną Gardamo bibliotekoje vyko gardamiškės, Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino studentės, Ugnės Lidžiūtės iliustracijų parodos „Paukščiai ir gėlės pristatymas, dainavo Gardamo moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Lina Balčiauskienė), renginys skirtas, miestelio šventei.

Budraitis 4Kartais atrodo, kad visas gyvenimas – vien šventės... Vienos pralekia, žiūrėk jau kitų sulaukiame. Dar nenuvytusios Tėvo dienos gėlės ir šventės jaudulys širdyje, gamtos žydėjime, kvapų ir žodžių siautulyje tik ką nuvilnijęs Poezijos pavasaris, o švėkšniškiai ir svečiai susitinka šventės išvakarėse. Organizatoriai kviečia švęsti gimnazijos 100-metį.

Švėkšnos bibliotekininkė Danutė Litvinienė, susitikimo su teisininku, kino, televizijos ir teatro aktoriumi, režisieriumi, diplomatu, fotografu, tapytoju, filosofu – legendiniu Juozu Budraičiu, pasidžiaugė, kad susitikime dalyvauja ir J. Budraičio klasės draugai, buvę Švėkšnos mokyklos 31-osios laidos abiturientai, atvykę iš įvairių Lietuvos vietų. Renginio vairą bibliotekininkė patikėjo švėkšniškei poetei ir prozininkei, Kaimo rašytojų sąjungos narei Violetai Astrauskienei, kuri kartu su svečiu leidosi į literatūrinių improvizacijų jūrą. Juozo pasakojimą keitė klausimai, Violetos skaitomi poezijos posmai.

Kartu su svečiu leiskimės į literatūrines improvizacijas su prisiminimais, poezija, klausimais ir atsakymais.

 

vasarvidzio svente_biblioteka3Birželio 19 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos vasaros kiemelyje organizuotas renginys „Pažadink knygą... “, kuriame vyko garsiniai skaitymai, tekstų improvizacijos kartu su Šilutės socialinių paslaugų centro socialinės globos padalinio lankytojais. Jie buvo pakviesti ateiti, susipažint, pažaisti, paskaityti, atsinešti žolynų, kartu apipinti kupolę, pasipuošti savo pintais vainikais ir taip pasitikti spalvingiausią vasaros šventę, artėjančias Jonines.

 

emales dirbtuves_biblioteka1Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale gegužės – birželio mėnesiais vykė edukacinės emalės dirbtuvės, kurias vedė dailininkė-edukatorė, juvelyrė Aušra Mačiulaitienė.

 

romanu autore_biblioteka1F. Bajoraičio bibliotekoje vyko susiutimas – „Keliauti laiku“, kartu su rašytoja, prozininke, penkių istorinių romanų : „Karūna be karaliaus“ (2012), „Vilniaus Madona“ (2014), „Magdalė, smuklės merga“ (2016), „Imperatoriaus meilužė“, ir „Anos lobis“ (2018) autore, vilniete, Gina Viliūne.

 

silutes kulturos_centras_projektai_verdeneLR kultūros ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino Regioninės kultūros tarybos sprendimą dėl projektų, įtrauktų į „Tolygios kultūrinės raidos projektų regionuose“, sąrašą. Jame pasakyta, kuriems pateiktiems projektams, kokią skirti valstybės paramą. Tarp gavusių finansavimą yra ir du Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) parengti projektai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt