Kūryba

parodos-1Muziejai, parodų salės uždarytos, bet kūrėjai kūrė, kuria ir kurs, nepasiduodami jokioms negandoms. Šilutės rajono tautodailininkai grupinę savo darbų parodą planavo metų pradžioje, kai dar žinios apie atslenkančią grėsmę nebuvo.

Situacija pasikeitė greit, bet Šilutės H. Šojaus muziejininkai rado išeitį: pristato visuomenei parodą per saugų atstumą, kad neprarasti žiūrovo ir nenuvilti kūrėjų, sukūrė virtualią Šilutės rajono tautodailininkų darbų parodą.

tautodailininku paroda_biblioteka2Šv. Valentino vakarą į Šilutės F. Bajoraičio biblioteką rinkosi ne įsimylėjėliai ar romantikai, nešdami raudonas širdeles. Rinkosi tie, kam buvo smalsu pamatyti ką Šilutės krašto tautodailininkai nutapė, kokius vaizdus ir mintis į paveikslus perkėlė. Pakili nuotaika tvyrojo visą pavakarę ne tik žvelgiant į paveikslus, bet ir klausantis kalbėjusiųjų. Parodos atidarymą moderavo Tautodailininkų sąjungos, Žemaitijos skyriaus, Šilutės sekcijos pirmininkė Rūta Emigart Čiuželienė, muzikinį foną dovanojo Šilutės TAU vokalinis ansamblis.

Kuryba 3Žmogus kuriantis muziką, piešiantis, rašantis dainas ar poeziją – tikroji pasaulio įvairovę kurianti galia. Ar kuriantis žmogus laimingas? Be abejo, nes praturtina ir šalia esančius, nes jo mintys prasmingos, ramios, o pati kūryba teikia džiaugsmą jam ir aplinkiniams.

muziejus kulinarines_knygos_pristatymasGruodžio 14 dieną į Šilutės Hugo Šojaus muziejų rinkosi besidomintieji senąja kulinarija – čia pristatyta unikali, iš vokiško rankraščio atgimusi knyga „Klaipėdos krašto kulinarinio paveldo atradimai“, parengta pagal klaipėdiškės Hertos Gelžus receptų sąsiuvinį, rašytą daugiau kaip prieš 100 metų.

tapybos paroda_sveksnoje2Saulėtą rudens popietę Tradicinių amatų centre Švėkšnoje, buvo pristatyta kaunietės Janinos Audros Fiserienės Toleikytės tapybos darbų paroda. Autorei šis parodos pasirengimas buvo neeilinis, nes pirmą kartą jos paveikslų paroda atkeliavo į tėvelio, Jono Toleikio, gimtinę.

 

67523671 632657457238648_9161984348465922048_nAr esat kada panirę po vandeniu? Turbūt jautėte, kaip vanduo švelniai apglėbia jūsų kūną ir atveria naują pasaulį, su įstabiomis spalvomis, formomis ir nepatirtais pojūčiais. Menininkui Sergej Vasiljev povandenis pasaulis tapo įkvėpimo šaltiniu. Jis fotografuoja ir tapo vaizdus iš povandeninės erdvės. „Švelnus prisilietimas“ – taip vadinosi jo asmeninė tapybos paroda, atidaryta Švėkšnos bibliotekoje, miestelio šventės rytą.

Dovana Kauno_2Domas Kaunas – (g. 1949 m. balandžio 21 d. Šlepečiai, Plungės r.) – Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas, Švėkšnos paveldo tyrinėtojas ir įamžintojas monografijoje „Bibliotheca Georgii comitis de Plater. Jurgio Platerio biblioteka – Lietuvos kultūros ir mokslo paminklas“.

Baigė Klaipėdos r. Agluonėnų aštuonmetę ir Priekulės vidurinę mokyklas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultete įgijo bibliotekininkystės ir bibliografijos specialisto diplomą. Stažavosi Maskvos kultūros institute, Humboldtų universitete Berlyne, Jogailos universitete Krokuvoje, Vokietijos bibliotekininkystės institute Berlyne, Stokholmo universitete, Švedijos humanitarinėje mokslų akademijoje ir Stokholmo mokslo institucijose.

Svarbiausios mokslinės veiklos kryptys: knygotyros teorija ir metodika, knygos istorija, knygos kultūra, rankraštinis ir spausdintinis paveldas, Mažosios Lietuvos kultūros istorija.

gardamo biblioteka_parodaBirželio  27- tą dieną Gardamo bibliotekoje vyko gardamiškės, Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino studentės, Ugnės Lidžiūtės iliustracijų parodos „Paukščiai ir gėlės pristatymas, dainavo Gardamo moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ (vadovė Lina Balčiauskienė), renginys skirtas, miestelio šventei.

Budraitis 4Kartais atrodo, kad visas gyvenimas – vien šventės... Vienos pralekia, žiūrėk jau kitų sulaukiame. Dar nenuvytusios Tėvo dienos gėlės ir šventės jaudulys širdyje, gamtos žydėjime, kvapų ir žodžių siautulyje tik ką nuvilnijęs Poezijos pavasaris, o švėkšniškiai ir svečiai susitinka šventės išvakarėse. Organizatoriai kviečia švęsti gimnazijos 100-metį.

Švėkšnos bibliotekininkė Danutė Litvinienė, susitikimo su teisininku, kino, televizijos ir teatro aktoriumi, režisieriumi, diplomatu, fotografu, tapytoju, filosofu – legendiniu Juozu Budraičiu, pasidžiaugė, kad susitikime dalyvauja ir J. Budraičio klasės draugai, buvę Švėkšnos mokyklos 31-osios laidos abiturientai, atvykę iš įvairių Lietuvos vietų. Renginio vairą bibliotekininkė patikėjo švėkšniškei poetei ir prozininkei, Kaimo rašytojų sąjungos narei Violetai Astrauskienei, kuri kartu su svečiu leidosi į literatūrinių improvizacijų jūrą. Juozo pasakojimą keitė klausimai, Violetos skaitomi poezijos posmai.

Kartu su svečiu leiskimės į literatūrines improvizacijas su prisiminimais, poezija, klausimais ir atsakymais.