Kūryba

Mantas ir Emilija 2Laikina tamsa („Temporary darkness“) - taip vadinasi trumpametražis filmukas, kurio pagrindiniai herojai - šilutiškis Mantas Ežerinskis ir juknaitiškė Emilija Arnašiūtė. Jų ir dar dviejų draugų sukurtas filmukas dalyvavo Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK) drauge su partneriais iš Portugalijos, Nyderlandų ir Turkijos organizuotame prevencinio video konkurse, skirtame visų Lietuvos universitetų ir profesinių mokyklų 15-25 metų amžiaus studentams.

Iš pirmo žvilgsnio „Laikinos tamsos“ siužetas atrodo bauginantis - nufilmuotas gyvenimo džiaugsmą ir brangiausius dalykus praradęs narkomanas. Tačiau filmuko pabaigoje  sužimba viltis: „Nesvarbu, kaip tamsu yra... Šviesa visada ten... Pasikalbėkime. Tu ne vienas“.

Būtent tokią žinutę nešęs filmukas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje, o europiniame konkurse laimėjo trečiąją vietą. Jį sukūrusių keturių pirmakursių komanda išsidalijo 2000 eurų piniginį prizą.
„Jaučiamės įvertinti“, - šypsosi Kaune studijuojantys jaunuoliai.

Ramuciu bibliotekaPenktadienio popietę, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su literate, tautodailininke Terese Leciūte- Lorenčiene. Autorė pristatė naujausią, penktą knygą  „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“.

Daujotaite 2015 Rusne posterRusnės turizmo informacijos centre gegužės 19 d. 17:00 val. atidaroma Ilonos Daujotaitės tapybos paroda “Budėjimas“, skirta mūsų laisvės dvidešimtpenkmečiui.

Savo gyvenimą pašvęsti nuolatiniam budėjimui prie svarbių, šventų, neįkainojamų mūsų protėvių paliktų dabarčiai ir ateičiai vertybių - toks yra darbas, gyvenimas ir kūryba miške prie Kernavės  įsikūrusios dailininkės tapytojos Ilonos Daujotaitės Janulienės credo. Tai svarbiausioji autorės kūrybos tema, kuria pasitinkama mūsų laisvės dvidešimt penktąjį gimtadienį.

2 gardamo biblioteka susitikimas su knygaBalandžio 28 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su pedagoge, poete ir prozininke Vilma Isevičiūte-Grigoniene, pristačiusia savo knygą „Aš norėjau sesutės“. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kuri šiemet Lietuvoje minima jau šešioliktą kartą. Šios savaitės šūkis – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

10Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė.

7 dailininkaiSpalvinga ir linksma paveikslų paroda džiugina visus H.Šojaus muziejaus lankytojus. Prieš savaitę į parodos „Penkių sąjunga. Spalvotieji. Plius vienas“ atidarymą pakvietę penki krašto dailininkai, sugriovė visus nusistovėjusius standartus bei dvare vyravusį ramių spalvų koloritą. H.Šojaus dvaro - muziejaus sienos, trykštančios iš paveikslų sklindančiomis ryškiomis spalvomis, irgi tapo pavasariškai linksmesnės.

Parodos lankytojus sutikusios muziejininkės sakė, kad ši paroda - galimybė pamatyti penkių dailininkų darbus vienoje vietoje, pažvelgti į subtilią pasaulio ir saviraiškos formą kūrybingų žmonių akimis.

 kuryba bibliotekoje IMG 2762Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko popietė „Dialogas tarp meno ir poezijos“, kurioje savo kūrybą pristatė menininkai iš Kauno: poetas, tapytojas ir juvelyras, Lietuvos dalininkų sąjungos narys Gvidas Latakas, fotomenininkas Petras Vaičiulis bei bardas Vincas Bundza. Kartu atvykęs Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus muziejininkas, medžio drožėjas - skulptorius Arūnas Sniečkus dūdmaišio melodija pradėjo renginį.

 pasaulio lietuviu karunaBalandžio 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre šią idėją pristatys
skulptorius Gediminas Radzevičius ir dainininkai Aistė Pilvelytė bei Romas Bubnelis.

Šilutės miestui bus įteikta ąžuolinė Krivulė.

2018 metų vasario 16 dieną bus minimas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 100-metis. Šia proga „Lietos“ labdaros fondas sumanė sukurti paminklinį simbolį - Pasaulio lietuvių vienybės karūną, kuris išreikštų visų lietuvių vienybę ir susitelkimą savo protėvių žemės labui.

Jau šeštus metus skulptoriui G.Radzevičiui neduoda ramybės mintis suburti Lietuvą ir be valstybės lėšų pastatyti monumentą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Su projektą garsinančiais koncertais jis jau apvažiavo daug miestų, dabar laukia jų paramos. Skulptorius ir šilutiškiams pristato savo idėją.

GJC tapyba1Rusnės turizmo informacijos centre šių metų balandžio 14 d. 16:00 val. atidaroma kauniečio dailininko ir profesoriaus, tapytojo ir skulptoriaus tapybos paroda “Spalva”.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt