Kūryba

DSC 0212Du gruzinai, vokietis bei septyni lietuviai tapytojai kūrybinės mūzos ieško Rusnėje, kur Salos etnokultūros ir informacijos centras surengė tarptautinį tapybos plenerą „Rusnė 2017“.

Centro direktorė Birutė Servienė nuo liepos 30-osios atvykusiems dailininkams kasdien organizuoja išvykas po Pamario kraštą, kad tapytojai pažintų salos ir jos apylinkų gamtos savitumą, čia gyvenančių žmonių buitį.

sveksnos lankytinu_vietu_zemelapisKultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengė moksleivių fotografijų konkursą „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Konkurse dalyvavo Lietuvos mokyklų 5-12 klasių moksleiviai - iš viso 106 dalyviai, atsiuntę 282 nuotraukas su įvairiais kultūros paveldo objektais iš visos Lietuvos.

4b203421Šilutiškis žurnalistas Dovydas Pancerovas, dirbantis interneto portale 15min.lt, pavasarį išleido pirmąją savo knygą „Kiborgų žemė“. Joje papasakojo savo įspūdžius apie Maidano revoliuciją ir Rusijos sukeltą karą Ukrainoje. Pasakojimas toks tikras ir įtaigus, kad, pasak skaitytojų, skaitant knygą galima ne tik išvysti aprašomus vaizdus, bet ir pajusti kvapus, visą atmosferą, tvyrojusią Kijevo Maidane ar karo zonoje.

Ši knyga - portalo 15min.lt inicijuoto socialinio projekto dalis. Karas Ukrainoje dramatiškai priminė, kad ir Lietuvos saugumas nėra nepajudinamas, todėl būtinos nuolatinės pastangos jį stiprinti. Stiprinti ne tik aukščiausiu valstybės lygiu. Todėl visas šios knygos pelnas skiriamas atokiuose Tauragės rajono Sakalinės miškuose įsikūrusiam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Portalas 15min.lt kartu su partneriais šio projekto lėšomis įsipareigojo batalione įrengti dvi šiuolaikiškas laisvalaikio - edukacines erdves. Jos užtikrins visavertį savo pilietinę pareigą garbingai atliekančių Lietuvos šauktinių ir šalies gynybai pasirengusių profesinės tarnybos karių laisvalaikį bei švietimą.

Įspūdžiais apie savo mokinio Dovydo knygą pasidalijo Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas - ekspertas Algirdas GEČAS.

 untitled 21_origDainų autorius ir atlikėjas, kolekcininkas, privataus bandonijų ir armonikų muziejaus įkūrėjas, pedagogas, „Jokubėlio“ nominantas, gyvenantis Vilkų Kampe (Švėkšnos seniūnija), nusifilmavo muzikiniame vaizdo klipe „Pamary“. Dainos autorius yra pats M. Nogaitis. Klipo autorius švėkšniškiams gerai pažįstamas operatorius Antanas Bružas. Kuriant klipą taip pat prisidėjo ir švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius, kuris filmavo pasitelkiant į pagalbą droną.

jonis auksine_dainaPrieš Velykas malonios staigmenos sulaukė šilutiškis renginių vedėjas, populiarių dainų tekstų autorius, poetas Marijus Budraitis. Muzikinio TV šou „Auksinė daina“ metu grupės „Jonis“ dainą „Baltas kelias į namus“, parašytą pagal M.Budraičio eiles, žiūrovai išrinko auksine šios grupės daina.

„Labai smagu ir netikėta. Tokius rinkimus vertinu kaip į smagų žaidimą, bet vis tiek malonu, kad ši daina nugalėjo. Mano kūryboje - tai viena svarbių pergalių“, - „Šilutės naujienoms“ sakė M.Budraitis.

17192046 1910114152559477_4835662943142927657_oEtninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene  2017 metais skelbia  konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Tai pernai mūsų vykdyto  konkurso „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“ tęsinys. Tik šiais metais kreipiamės į platesnę auditoriją – visus, kurie gyvena Lietuvoje ar toli už jos ribų. Laukiame įdomių istorijų apie savo ar savo artimųjų tautinį drabužį. Kviečiame konkurse dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis kostiumas yra svarbus  etninės, regioninės ar asmeninės  tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija.

1 gardamo_syliu_bibliotekos_zarambaites_knygos_pristatymasKovo 3-iosios popietę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo ir Šylių filialuose vyko kūrybiniai pašnekesiai „Sparnai, austi iš raidžių“, dalyvaujant jaunajai kūrėjai, knygų vaikams autorei, bibliotekininkei Ignei Zarambaitei.

4 juknaiciu_biblioteka_benetienes_paroda_vilnaŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko tautodailininkės Violetos Benetienės (Rusnė) parodos „Baltų mitologinės dievybės“ atidarymas ir pristatymas. Šioje parodoje eksponuojami veltinio technika sukurti delmonai su baltų mitologinių dievybių atvaizdais. Veltinio amato puoselėtoja, tautodailininkė Violeta Benetienė stengiasi pažinti, suvokti  mitologinį pasaulį ir perteikti jį savo darbuose.

8 tautodailininkai_raukciai___mokemes_gaminti_pauksteliJuknaičių biblioteka pakvietė bendruomenės moteris į susitikimą su lietuvių liaudies meno tradicijų puoselėtojais Angele ir Vytautu Raukčiais.