Kūryba

4 pasysiu_biblioteka_zibaitienes_knygaPedagogė Dalia Žibaitienė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė naujausią savo kūrybos knygą „Tarp dienos ir nakties”.

Andrius BialobzeskisSpalio 8 d. 16 val. Šilutės Hugo Šojaus dvare - muziejuje
pirmoji ciklo MENAI IR DVARAI popietė
su teatro ir kino aktoriumi, skaitovu, atlikėju
ANDRIUMI BIALOBŽESKIU.
 Bilietus galima įsigyti Šilutės Hugo Šojaus muziejuje.
Bilietų kaina - 7 Eur.
Senjorams ir moksleiviams taikomos nuolaidos.
Informacija tel. (8 441) 62 207,
el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai


VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ pradeda naują renginių ciklą „MENAI IR DVARAI“. Tai Lietuvos istorijos, meno ir architektūros paveldo pažinimo, jaukių ir jausmingų kamerinių koncertų bei įdomių susitikimų popietės, skirtos Lietuvos regionų publikai.

vaivora1Šilutės kultūros ir pramogų centras ir moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“ skelbia naujų narių atranką ir priėmimą. Toms, kurių širdys ir akys dainuoja - nevalia sėdėti namuose!

parodos RusnejeDvi kaunietės, bendrakursės iš Vilniaus dailės akademijos interjero ir dizaino studijų Kauno dailės fakultete ir draugės Ina Adomaitienė ir Dina Jankauskienė viena kitą palaikydamos ir skatindamos kuria, tapo ir kartu rengia parodas. Dinos Jankauskienės paroda „Labas“, o Inos Adomaitienės - „Kvėpavimas“.

Rytoj 17.30 val. abi šios parodos bus pristatytos Rusnėje (Salos etnokultūros ir informacijos centre, Neringos g. 7).

silutes kulturos ir pramogu centras2080Diegti ir plėtoti kūrybos inovacijas Lietuvoje - nelengva, nes ir pati sąvoka „inovacijos“ kultūros srityje daugelio vis dar suprantama siaurai. VšĮ Ateities visuomenės institutas 2015 metais inicijavo savivaldybių kultūros įstaigų inovatyvumo tyrimą. Jo duomenimis, didžioji dalis respondentų nėra susipažinusi su „inovacijų“ sąvoka ir galimomis jos reikšmėmis.

Atsižvelgdamas į inovacijų būtinybę šalies kultūros įstaigose, Ateities visuomenės institutas kartu su VšĮ Lietuvos inovacijų centru, integruodami partnerių norvegų rekomenduotą ir Norvegijoje populiarų kūrybinio mąstymo metodą, sukūrė naują mokymų programą Lietuvos kultūros įstaigoms. Mokymai vyko 10-yje šalies savivaldybių, tarp jų - ir Šilutėje, kur susirinko ne tik Šilutės apylinkių kultūros įstaigų atstovai, tačiau ir dalyviai iš kitų šalies vietų.

 KulikauskasKaip suderinti iš pažiūros sunkiai tarpusavyje derančius klasikinę violončelę ir populiariosios muzikos, ritmenbliuzo ar hiphopo žanrus? Tą, regis, geriausiai žino jaunosios kartos Lietuvos violončelininkas Justas Kulikauskas. Būtent savitumas šiam garsios violončelininkų dinastijos atstovui pelnė pripažinimą. Jo vardą žino net ir tie, kuriems klasika nė motais.

mazoji skulptura IMG 6235Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėje veikusi skulptorių Aušros Jasiukevičiūtės ir Daumanto Kučo jungtinė paroda „Mažoji skulptūra“ nuo liepos 5 dienos perkeliama į Žemaičių Naumiesčio biblioteką.

Mantas ir Emilija 2Laikina tamsa („Temporary darkness“) - taip vadinasi trumpametražis filmukas, kurio pagrindiniai herojai - šilutiškis Mantas Ežerinskis ir juknaitiškė Emilija Arnašiūtė. Jų ir dar dviejų draugų sukurtas filmukas dalyvavo Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK) drauge su partneriais iš Portugalijos, Nyderlandų ir Turkijos organizuotame prevencinio video konkurse, skirtame visų Lietuvos universitetų ir profesinių mokyklų 15-25 metų amžiaus studentams.

Iš pirmo žvilgsnio „Laikinos tamsos“ siužetas atrodo bauginantis - nufilmuotas gyvenimo džiaugsmą ir brangiausius dalykus praradęs narkomanas. Tačiau filmuko pabaigoje  sužimba viltis: „Nesvarbu, kaip tamsu yra... Šviesa visada ten... Pasikalbėkime. Tu ne vienas“.

Būtent tokią žinutę nešęs filmukas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje, o europiniame konkurse laimėjo trečiąją vietą. Jį sukūrusių keturių pirmakursių komanda išsidalijo 2000 eurų piniginį prizą.
„Jaučiamės įvertinti“, - šypsosi Kaune studijuojantys jaunuoliai.

Ramuciu bibliotekaPenktadienio popietę, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su literate, tautodailininke Terese Leciūte- Lorenčiene. Autorė pristatė naujausią, penktą knygą  „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“.