Kūryba

silutes kulturos ir pramogu centras2080Diegti ir plėtoti kūrybos inovacijas Lietuvoje - nelengva, nes ir pati sąvoka „inovacijos“ kultūros srityje daugelio vis dar suprantama siaurai. VšĮ Ateities visuomenės institutas 2015 metais inicijavo savivaldybių kultūros įstaigų inovatyvumo tyrimą. Jo duomenimis, didžioji dalis respondentų nėra susipažinusi su „inovacijų“ sąvoka ir galimomis jos reikšmėmis.

Atsižvelgdamas į inovacijų būtinybę šalies kultūros įstaigose, Ateities visuomenės institutas kartu su VšĮ Lietuvos inovacijų centru, integruodami partnerių norvegų rekomenduotą ir Norvegijoje populiarų kūrybinio mąstymo metodą, sukūrė naują mokymų programą Lietuvos kultūros įstaigoms. Mokymai vyko 10-yje šalies savivaldybių, tarp jų - ir Šilutėje, kur susirinko ne tik Šilutės apylinkių kultūros įstaigų atstovai, tačiau ir dalyviai iš kitų šalies vietų.

 KulikauskasKaip suderinti iš pažiūros sunkiai tarpusavyje derančius klasikinę violončelę ir populiariosios muzikos, ritmenbliuzo ar hiphopo žanrus? Tą, regis, geriausiai žino jaunosios kartos Lietuvos violončelininkas Justas Kulikauskas. Būtent savitumas šiam garsios violončelininkų dinastijos atstovui pelnė pripažinimą. Jo vardą žino net ir tie, kuriems klasika nė motais.

mazoji skulptura IMG 6235Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėje veikusi skulptorių Aušros Jasiukevičiūtės ir Daumanto Kučo jungtinė paroda „Mažoji skulptūra“ nuo liepos 5 dienos perkeliama į Žemaičių Naumiesčio biblioteką.

Mantas ir Emilija 2Laikina tamsa („Temporary darkness“) - taip vadinasi trumpametražis filmukas, kurio pagrindiniai herojai - šilutiškis Mantas Ežerinskis ir juknaitiškė Emilija Arnašiūtė. Jų ir dar dviejų draugų sukurtas filmukas dalyvavo Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK) drauge su partneriais iš Portugalijos, Nyderlandų ir Turkijos organizuotame prevencinio video konkurse, skirtame visų Lietuvos universitetų ir profesinių mokyklų 15-25 metų amžiaus studentams.

Iš pirmo žvilgsnio „Laikinos tamsos“ siužetas atrodo bauginantis - nufilmuotas gyvenimo džiaugsmą ir brangiausius dalykus praradęs narkomanas. Tačiau filmuko pabaigoje  sužimba viltis: „Nesvarbu, kaip tamsu yra... Šviesa visada ten... Pasikalbėkime. Tu ne vienas“.

Būtent tokią žinutę nešęs filmukas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje, o europiniame konkurse laimėjo trečiąją vietą. Jį sukūrusių keturių pirmakursių komanda išsidalijo 2000 eurų piniginį prizą.
„Jaučiamės įvertinti“, - šypsosi Kaune studijuojantys jaunuoliai.

Ramuciu bibliotekaPenktadienio popietę, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su literate, tautodailininke Terese Leciūte- Lorenčiene. Autorė pristatė naujausią, penktą knygą  „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“.

Daujotaite 2015 Rusne posterRusnės turizmo informacijos centre gegužės 19 d. 17:00 val. atidaroma Ilonos Daujotaitės tapybos paroda “Budėjimas“, skirta mūsų laisvės dvidešimtpenkmečiui.

Savo gyvenimą pašvęsti nuolatiniam budėjimui prie svarbių, šventų, neįkainojamų mūsų protėvių paliktų dabarčiai ir ateičiai vertybių - toks yra darbas, gyvenimas ir kūryba miške prie Kernavės  įsikūrusios dailininkės tapytojos Ilonos Daujotaitės Janulienės credo. Tai svarbiausioji autorės kūrybos tema, kuria pasitinkama mūsų laisvės dvidešimt penktąjį gimtadienį.

2 gardamo biblioteka susitikimas su knygaBalandžio 28 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su pedagoge, poete ir prozininke Vilma Isevičiūte-Grigoniene, pristačiusia savo knygą „Aš norėjau sesutės“. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kuri šiemet Lietuvoje minima jau šešioliktą kartą. Šios savaitės šūkis – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

10Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė.

7 dailininkaiSpalvinga ir linksma paveikslų paroda džiugina visus H.Šojaus muziejaus lankytojus. Prieš savaitę į parodos „Penkių sąjunga. Spalvotieji. Plius vienas“ atidarymą pakvietę penki krašto dailininkai, sugriovė visus nusistovėjusius standartus bei dvare vyravusį ramių spalvų koloritą. H.Šojaus dvaro - muziejaus sienos, trykštančios iš paveikslų sklindančiomis ryškiomis spalvomis, irgi tapo pavasariškai linksmesnės.

Parodos lankytojus sutikusios muziejininkės sakė, kad ši paroda - galimybė pamatyti penkių dailininkų darbus vienoje vietoje, pažvelgti į subtilią pasaulio ir saviraiškos formą kūrybingų žmonių akimis.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt