Kūryba

 Sveksnos geliu kilimas viadukas„Pati auginu daug gėlių ir širdį suspaudžia pagalvojus, kad rudeninė šalna per vieną naktį gali jas visas pasiglemžti. Norėdami aplenkti šalčius, nutarėme visus žiedus nuskinti ir iš jų kažką gražaus miesteliui sukurti“, - atvirauja Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkė Ingrita Riterienė.

Neįgaliųjų draugijos nariai jau ketvirtus metus tęsia gražią tradiciją ir prasidėjus rudeniui švėkšniškių kasdienybę praskaidrina margaspalvių gėlių kompozicijomis prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Kasmet stengiamasi atkreipti dėmesį į svarbiausias Švėkšnos miestelio datas.

Siksnelio parodaFridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta rašytojo, skulptoriaus, bibliotekininko, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio mažosios plastikos paroda „Baibokai ir jų lazdos“. Parodos autorius skaitytojams žinomas kaip romanų, novelių, pjesių, detektyvų autorius.

 20150910 135706Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka vėl pradžiugino knygų bičiulius ir skaitytojus tradicinio tarptautinio Literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ renginiais, kuriuose pakviesti dalyvauti kraštiečiai knygininkai. Su renginio svečiais – rašytojais – turėjo galimybę pabendrauti ir bibliotekos filialų skaitytojų bendruomenės.

Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“, kurį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, neaplenkė ir Saugų. Mažoje, bet jaukumu alsuojančioje Saugų bibliotekoje, susitikti su knygų bičiuliais atvyko Teresė Leciūtė-Lorenčienė, Ramutė Šveikauskienė, Kristina Stasė Mažukaitienė bei Angelė ir Vytautas Raukčiai.

1 Bikavenu biblioteka popieteŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo skaitytojus sukvietė penktasis literatūrinis ruduo „Prisijaukink žodį, paukštį, debesį...“. Jaukiuose Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro patalpose įvyko Audriaus Šikšniaus kūrybinis benefisas. Jo poeziją skaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, o dainas atliko bardai iš Raseinių Darius Leveckas ir Rytis Germanavičius.

Shortcut Nida-116Tarptautinis kūrybinių dirbtuvių ciklas "Scanorama Shortcut" pradeda kelionę po Lietuvos menų inkubatorius Anykščiuose, Telšiuose, Šilutėje ir Kintuose. Jauniesiems Lietuvos ir Islandijos kino kūrėjams skirtas projektas, siekiantis tobulinti jų profesinius ir socialinius įgūdžius, šiomis kelionėmis įgyvendins dar vieną projekto tikslą - mažinti kultūrinę atskirtį regionuose ir skatinti mažų miestelių kūrybinį potencialą.

P1210419...mums privalu papasakoti apie būtąjį laiką, kad vaikai suvoktų, jog dar jų negyventas laikas nėra tuščias, kad jie - tąsa tos būties, kurioje taip arti buvo ir tikra žemė, laukų ir namų dvasios... Tai ne didaktika, ne pamokymai, tik viltis, jog, truputėlį žvilgterėję atgal, pasidairę aplink, vaikai pasiims į ateitį nors kokį niekutį, už kurio laikydamiesi tvirčiau įaugs į savo žemę“, - tokiais pamąstymais dalijasi Irena Arlauskienė, daugeliui šilutiškių gerai žinoma lietuvių kalbos mokytoja.

Neseniai F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ji pristatė naujausią savo kūrinį - „Pirmyn per aplink“.

Renginio metu autorė atskleidė nesiilginti mokyklos, neplanuojanti pamokų, tačiau visada džiaugiasi, kai šalia jos yra kas nors iš ypatingų mokinių. Tą įrodė ir knygos sutiktuvės - ištraukas skaitė aktorius Vygantas Paldauskas, renginį vedė Indrė Skablauskaitė, dainavo Kornelija Čepytė. Visi jie - I.Arlauskienės mokiniai, kuriuos mokytoja šiltai prisimena ir apie kiekvieno jų gabumus galėtų nesustodama pasakoti. Mokytoja neslepia, kad dabar toks laikas, kai pati jau mokosi iš savo mokinių.

emalis grintalis su vetrungeTryliktą vasarą Pamario ženklai sustingsta juvelyriniuose ir kitokiuose menininkų darbuose, kuriuos jie sukuria Kintuose.

Kintų Vydūno kultūros centro kasmet organizuojamoje tradicinėje emalio meno laboratorijoje „Pamario ženklai“ šiemet kūrybinių minčių sėmėsi ir į emalio meno kūrybos ypatumus gilinosi aštuoni menininkai ir dvi jų atžalos.

„Čia sukurta tokia erdvė atitrūkti nuo buities, pažinti Pamario gamtą ir istoriją, prisikaupti idėjų ir kurti, kurti...“, - džiaugėsi dailininkai, šiemet kūrę tema „Kodas - vėtrungė“.

Emalio darbų kolekcija, jau 13 metų kaupiama Vydūno kultūros centre, šiemet vėl pasipildė naujais įdomiais kūriniais - jų jau priskaičiuojama gerokai daugiau nei 100.

geliu pasaulis neringa„Tapant man reikia ne ypatingos nuotaikos, net ne įkvėpimo, o absoliutaus atsipalaidavimo“, - apie savo pomėgį kalba jau 10 metų Anglijos Lydso mieste gyvenanti kraštietė Neringa Petrošiūtė - Elazouny.

Liepos pabaigoje gimtajame mieste ji pristatė savo pirmąją tapybos darbų parodą „Neringos gėlių pasaulis“. Paroda veiks iki rugpjūčio pabaigos, tad užlipę į viešosios bibliotekos pastogėlę pateksite į gėlių oazę, kur galėsite pasigrožėti saulėgrąžų, bijūnų, kalijų, orchidėjų, lotoso žiedais.

Žydinti ir išskirtinė ne tik paroda, bet ir pati autorė. Neringa nutolusi nuo lietuviškų tradicijų, išpažįsta islamo religiją. Tai atspindi ir jos išvaizda: galvą ji apsigobusi skara, plazdena kone žemę siekiančiu sijonu. Tačiau tai jai netrukdo spinduliuoti moteriškumą, gerą nuotaiką, optimizmą. Dar daugiau - šilutiškė laužo stereotipus sakydama, kad šeimoje būtent ji dėvi kelnes, o tikslumo ir kruopštumo reikalaujančiame darbe yra bene vienintelė moteris kolektyve.

Aldonos Gustas pieiniai 2Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, veikia šilutiškių bibliotekininkų bičiulės, Berlyne gyvenančios kraštietės menininkės Aldonos Gustas tapybos darbų paroda „Mano vaikystės Lietuva“. Parodoje eksponuojamas piešinių ciklas, kuriam darbus dailininkė sukūrė 1974–1990 m. Plačiau apie Kaune surengtą ir iki rugsėjo 25 d. veikiančią parodą galima paskaityti dvisavaitinio kultūros ir meno leidinio „Nemunas“ šių metų 16 numeryje ar lietuviškų naujienų portalų puslapiuose. Džiugi žinia pamario žmonėms: dar šį rudenį ši paroda bus eksponuojama ir Šilutėje, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt