Kūryba

Daujotaite 2015 Rusne posterRusnės turizmo informacijos centre gegužės 19 d. 17:00 val. atidaroma Ilonos Daujotaitės tapybos paroda “Budėjimas“, skirta mūsų laisvės dvidešimtpenkmečiui.

Savo gyvenimą pašvęsti nuolatiniam budėjimui prie svarbių, šventų, neįkainojamų mūsų protėvių paliktų dabarčiai ir ateičiai vertybių - toks yra darbas, gyvenimas ir kūryba miške prie Kernavės  įsikūrusios dailininkės tapytojos Ilonos Daujotaitės Janulienės credo. Tai svarbiausioji autorės kūrybos tema, kuria pasitinkama mūsų laisvės dvidešimt penktąjį gimtadienį.

2 gardamo biblioteka susitikimas su knygaBalandžio 28 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su pedagoge, poete ir prozininke Vilma Isevičiūte-Grigoniene, pristačiusia savo knygą „Aš norėjau sesutės“. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kuri šiemet Lietuvoje minima jau šešioliktą kartą. Šios savaitės šūkis – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.

10Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė.

7 dailininkaiSpalvinga ir linksma paveikslų paroda džiugina visus H.Šojaus muziejaus lankytojus. Prieš savaitę į parodos „Penkių sąjunga. Spalvotieji. Plius vienas“ atidarymą pakvietę penki krašto dailininkai, sugriovė visus nusistovėjusius standartus bei dvare vyravusį ramių spalvų koloritą. H.Šojaus dvaro - muziejaus sienos, trykštančios iš paveikslų sklindančiomis ryškiomis spalvomis, irgi tapo pavasariškai linksmesnės.

Parodos lankytojus sutikusios muziejininkės sakė, kad ši paroda - galimybė pamatyti penkių dailininkų darbus vienoje vietoje, pažvelgti į subtilią pasaulio ir saviraiškos formą kūrybingų žmonių akimis.

 kuryba bibliotekoje IMG 2762Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko popietė „Dialogas tarp meno ir poezijos“, kurioje savo kūrybą pristatė menininkai iš Kauno: poetas, tapytojas ir juvelyras, Lietuvos dalininkų sąjungos narys Gvidas Latakas, fotomenininkas Petras Vaičiulis bei bardas Vincas Bundza. Kartu atvykęs Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus muziejininkas, medžio drožėjas - skulptorius Arūnas Sniečkus dūdmaišio melodija pradėjo renginį.

 pasaulio lietuviu karunaBalandžio 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre šią idėją pristatys
skulptorius Gediminas Radzevičius ir dainininkai Aistė Pilvelytė bei Romas Bubnelis.

Šilutės miestui bus įteikta ąžuolinė Krivulė.

2018 metų vasario 16 dieną bus minimas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 100-metis. Šia proga „Lietos“ labdaros fondas sumanė sukurti paminklinį simbolį - Pasaulio lietuvių vienybės karūną, kuris išreikštų visų lietuvių vienybę ir susitelkimą savo protėvių žemės labui.

Jau šeštus metus skulptoriui G.Radzevičiui neduoda ramybės mintis suburti Lietuvą ir be valstybės lėšų pastatyti monumentą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Su projektą garsinančiais koncertais jis jau apvažiavo daug miestų, dabar laukia jų paramos. Skulptorius ir šilutiškiams pristato savo idėją.

GJC tapyba1Rusnės turizmo informacijos centre šių metų balandžio 14 d. 16:00 val. atidaroma kauniečio dailininko ir profesoriaus, tapytojo ir skulptoriaus tapybos paroda “Spalva”.

Roma Auskalnyte"Liettualaissyntyinen Roma Auskalnyte esitti viime kevaana Kuvataideakatemian lopputyonayttelyssa Punishment - nimisen kolmikanavaisen videoinstallaation..." - rašoma Helsinkio laikraštyje apie šilutiškę dailininkę Romą Auškalnytę. Ką būtent apie jaunąją mūsų krašto grafikę teigia skandinavai - klausiame jos pačios, šiuo metu studijuojančios ir dirbančios Suomijoje.

delmonasBalandžio 7 d. Tauragės krašto muziejuje būriavosi lankytojai – vyko respublikinio moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Tauragės regioninio turo parodos uždarymas.

Iš viso būrio jaunųjų meistrų ir meistrių, išrinkti šeši laureatai, dalyvausiantys respublikinėje „Sidabro vainikėlio“ parodoje Trakuose - tarp jų rusniškė Nijolė Drobnytė.