Kūryba

Norbutas prie paveiksluAštuonios drobės, aštuonios abstrakcijos, išjaustos menininko ir tapusios asmeninės jo dvasinės kelionės ženklu. Link to, kad jo paveikslai dabar eksponuojami H.Šojaus konferencijų centre, šilutiškis Simonas Norbutas ėjo ilgai, savęs ieškodamas teatro, dailės studijose, dirbdamas ir kultūros namų dailininku, ir žurnalistu Šilutėje, ir scenos dekoracijų montuotoju profesionaliame teatre Vilniuje.

Grįžęs iš didmiesčio jis visą vasarą praleido gimtajame Gaidelių kaime, kur užsidaręs savo motinos pustuščiame bute, laikinai paverstame tapybos studija, tapė. Rezultatas - antroji tapybos darbų paroda „Ugnies kelias: šokantys kariai“.
Didelio formato, ryškių, ekspresyvių, randuotų Simono paveikslų akivaizdoje kalbėjomės apie tapybą, maištavimą, gimtojo krašto šauksmą ir gyvenimo kelionę, kurioje kiekvienas iš mūsų nuolatos mokosi.

VainutaBaltų vienybės šventėje, rugsėjo 19 d. surengtoje Klaipėdos miesto piliavietėje, dalyvavo ir Vainuto seniūnijos Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“.

 Sveksnos geliu kilimas viadukas„Pati auginu daug gėlių ir širdį suspaudžia pagalvojus, kad rudeninė šalna per vieną naktį gali jas visas pasiglemžti. Norėdami aplenkti šalčius, nutarėme visus žiedus nuskinti ir iš jų kažką gražaus miesteliui sukurti“, - atvirauja Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkė Ingrita Riterienė.

Neįgaliųjų draugijos nariai jau ketvirtus metus tęsia gražią tradiciją ir prasidėjus rudeniui švėkšniškių kasdienybę praskaidrina margaspalvių gėlių kompozicijomis prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios. Kasmet stengiamasi atkreipti dėmesį į svarbiausias Švėkšnos miestelio datas.

Siksnelio parodaFridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta rašytojo, skulptoriaus, bibliotekininko, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio mažosios plastikos paroda „Baibokai ir jų lazdos“. Parodos autorius skaitytojams žinomas kaip romanų, novelių, pjesių, detektyvų autorius.

 20150910 135706Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka vėl pradžiugino knygų bičiulius ir skaitytojus tradicinio tarptautinio Literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ renginiais, kuriuose pakviesti dalyvauti kraštiečiai knygininkai. Su renginio svečiais – rašytojais – turėjo galimybę pabendrauti ir bibliotekos filialų skaitytojų bendruomenės.

Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“, kurį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, neaplenkė ir Saugų. Mažoje, bet jaukumu alsuojančioje Saugų bibliotekoje, susitikti su knygų bičiuliais atvyko Teresė Leciūtė-Lorenčienė, Ramutė Šveikauskienė, Kristina Stasė Mažukaitienė bei Angelė ir Vytautas Raukčiai.

1 Bikavenu biblioteka popieteŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo skaitytojus sukvietė penktasis literatūrinis ruduo „Prisijaukink žodį, paukštį, debesį...“. Jaukiuose Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro patalpose įvyko Audriaus Šikšniaus kūrybinis benefisas. Jo poeziją skaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, o dainas atliko bardai iš Raseinių Darius Leveckas ir Rytis Germanavičius.

Shortcut Nida-116Tarptautinis kūrybinių dirbtuvių ciklas "Scanorama Shortcut" pradeda kelionę po Lietuvos menų inkubatorius Anykščiuose, Telšiuose, Šilutėje ir Kintuose. Jauniesiems Lietuvos ir Islandijos kino kūrėjams skirtas projektas, siekiantis tobulinti jų profesinius ir socialinius įgūdžius, šiomis kelionėmis įgyvendins dar vieną projekto tikslą - mažinti kultūrinę atskirtį regionuose ir skatinti mažų miestelių kūrybinį potencialą.

P1210419...mums privalu papasakoti apie būtąjį laiką, kad vaikai suvoktų, jog dar jų negyventas laikas nėra tuščias, kad jie - tąsa tos būties, kurioje taip arti buvo ir tikra žemė, laukų ir namų dvasios... Tai ne didaktika, ne pamokymai, tik viltis, jog, truputėlį žvilgterėję atgal, pasidairę aplink, vaikai pasiims į ateitį nors kokį niekutį, už kurio laikydamiesi tvirčiau įaugs į savo žemę“, - tokiais pamąstymais dalijasi Irena Arlauskienė, daugeliui šilutiškių gerai žinoma lietuvių kalbos mokytoja.

Neseniai F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ji pristatė naujausią savo kūrinį - „Pirmyn per aplink“.

Renginio metu autorė atskleidė nesiilginti mokyklos, neplanuojanti pamokų, tačiau visada džiaugiasi, kai šalia jos yra kas nors iš ypatingų mokinių. Tą įrodė ir knygos sutiktuvės - ištraukas skaitė aktorius Vygantas Paldauskas, renginį vedė Indrė Skablauskaitė, dainavo Kornelija Čepytė. Visi jie - I.Arlauskienės mokiniai, kuriuos mokytoja šiltai prisimena ir apie kiekvieno jų gabumus galėtų nesustodama pasakoti. Mokytoja neslepia, kad dabar toks laikas, kai pati jau mokosi iš savo mokinių.

emalis grintalis su vetrungeTryliktą vasarą Pamario ženklai sustingsta juvelyriniuose ir kitokiuose menininkų darbuose, kuriuos jie sukuria Kintuose.

Kintų Vydūno kultūros centro kasmet organizuojamoje tradicinėje emalio meno laboratorijoje „Pamario ženklai“ šiemet kūrybinių minčių sėmėsi ir į emalio meno kūrybos ypatumus gilinosi aštuoni menininkai ir dvi jų atžalos.

„Čia sukurta tokia erdvė atitrūkti nuo buities, pažinti Pamario gamtą ir istoriją, prisikaupti idėjų ir kurti, kurti...“, - džiaugėsi dailininkai, šiemet kūrę tema „Kodas - vėtrungė“.

Emalio darbų kolekcija, jau 13 metų kaupiama Vydūno kultūros centre, šiemet vėl pasipildė naujais įdomiais kūriniais - jų jau priskaičiuojama gerokai daugiau nei 100.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt