Kūryba

pleneras rusneje birute apdovanojaDvylika šalies ir užsienio menininkų, atvykusių net iš Vokietijos ir Australijos, visą karštąją savaitę gyveno ir kūrė paveikslus pamario krašte.

Rugpjūčio 7-ąją į restorano „Deims“ kiemelyje surengtą parodą buvo pakviesti ir Šilutės miesto gyventojai bei svečiai. Tarptautinio plenero „Šilutė - Rusnė 2015“ baigiamajame vakare pristatytos senosios Rusnės salos ir Šilutės tradicijos. Anot plenero organizatorės, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės, šiemet šio plenero nerėmė jokios aukštesnės įstaigos, tad tęsti plenero tradicijas padėjo krašto verslininkai.

Parodoje lankytojai galėjo pasigrožėti darbais, kurie buvo kurti laisva tema „Pamario krašto spalvos“, spinduliavo sava išraiška, autorių technikos subtilybėmis, stiliumi.

vidrinskaite gabija parodoje„Džiaugiuosi, jog turiu galimybę apsistoti ir kurti Lietuvoje. Kai tik atsiranda proga, stengiuosi ją išnaudoti. Tačiau šiame gyvenimo etape noriu žengti didesniais keliais nei tie, kurie dabar egzistuoja Lietuvoje“, - sako šilutiškė Gabija Vidrinskaitė (25 m.), šiuo metu studijuojanti, gyvenanti ir kurianti Vokietijoje.

Mergina jau ne vienerius metus savo tapybos darbais palepina kraštiečių širdis. Be abejonės, bene labiausiai dėl to džiaugiasi tėvai ir buvę Gabijos mokytojai iš Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus, su kuriais ji žengė pirmuosius savo žingsnius link profesionaliosios - laisvosios kūrybos.

domsaicio parodaIki rugpjūčio vidurio H.Šojaus dvaro rūmuose galite aplankyti parodą „Prano Domšaičio natiurmortai“.

Pranas Domšaitis - žymus dailininkas ekspresionistas, įtrauktas į daugelį XX a. moderniojo meno enciklopedijų. Tačiau Lietuvoje apie jį plačiau išgirsta tik XX a. pabaigoje.
Kodėl apie jį sužinota palyginti taip neseniai?

Tai lėmė nenuspėjami jo asmeninio gyvenimo vingiai ir dramatiškos istorinės aplinkybės.

neringos gelesLiepos 30 d. šilutiškiai buvo pakviesti į susitikimą su kraštiete Neringa Petrošiūte-Elazouny, šiuo metu gyvenančia ir kuriančia Anglijoje, Lydso mieste. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje eksponuojamoje jos pirmojoje tapybos darbų parodoje „Neringos gėlių pasaulis" miestelėnams buvo suteikta galimybė Neringos akimis pamatyti nuostabių gėlių įvairovę, jų spalvinę gamą bei gamtos joms duotas formas, o galbūt ir pajusti šių gėlių maloniai dvelkiantį aromatą.

roziu vakaras atlikejaiRožė - dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simbolis, tai - kilmingiausia gėlė. Jos aromatas sklaido melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus. Taigi sužydus rožėms, kai visa magiška ir užburiančia jėga sodą apgaubė jų kvapai, vėl į kūrybos ir bendravimo vakarą pakvietė verslininkė, kūrėja Janina Šveikauskienė. Pabūti su bičiuliais, pasigrožėti magiška gamtos galia trečiadienio vakarą susirinko neabejingų grožiui šilutiškių būrelis.

pleneras dailininkaiArūno ir Vilijos Dikšų šeimos sukurtoje kaimo sodybos oazėje, Mažių kaime, visą savaitę svečiavosi pulkelis dailininkų iš Vilniaus. Menininkai turėjo galimybę kurti bet kokiu oru tiek sodybos erdvėse, tiek patalpose.

Pleneras baigėsi surengta dailininkų darbų paroda ir aukcionu. Parodos žiūrovai buvo Dikšų šeimos bičiuliai.

R. Vanago dovanotos knygosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė garbus svečias – rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas Rimantas Vanagas. Asmeninėje bibliografijoje rašytojas turi per 200 apybraižų jaunimo auklėjimo temomis, interviu su žymiais žmonėmis, išleistų poezijos rinkinių, knygų vaikams, esė ir publicistikos rinkinių, apsakymų, novelių. Nuo 1983 m. R. Vanagas yra  Lietuvos Rašytojų sąjungos narys. Už savo kūrybą autorius pelnė Zigmo Gėlės, Vaižganto, Teresės Mikeliūnaitės, Jono Marcinkevičiaus, Kultūros ministerijos bei Antano Baranausko premijas.

zibaitiene zibaitis silcieneknygos pristatymasDešimtąją savo knygą „Tarp dienos ir nakties“ skaitytojams pristatė mūsų krašto šviesuolė, Žemaitijos rašytojų sąjungos narė Dalia Žibaitienė.

Autorės akys blizgėjo iš džiaugsmo, kai susirinko tiek daug jai brangių žmonių, tąkart vos tilpusių į Šilutės viešosios bibliotekos periodikos skaityklą. Čia buvo ir jos vyras, knygos redaktorius Anatolijus Žibaitis, dukra bei knygos nuotraukų autorė Daina Vaitiekūnienė, anūkė Anika Vaitiekūnaitė, močiutei dovanojusi savo dainas.

Autorė prisipažino, kad šauksmą parašyti šią knygą pajuto gulėdama ligoninės lovoje. Rašymas jai tapo terapija, padėjusia greičiau pakilti iš ligos patalo. „Kai žmogus turi tikslą, jį kažkas kelia“ - išgyvenimais dalijosi D.Žibaitienė.

Aiste renginyjeVydūnietė Aistė Jauniūtė, 1g klasės mokinė, balandžio 25-26 dienomis buvo išvykusi į Kauną, kur dalyvavo „Anime Nights” renginyje.  

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt