Kūryba

R. Vanago dovanotos knygosŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė garbus svečias – rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas Rimantas Vanagas. Asmeninėje bibliografijoje rašytojas turi per 200 apybraižų jaunimo auklėjimo temomis, interviu su žymiais žmonėmis, išleistų poezijos rinkinių, knygų vaikams, esė ir publicistikos rinkinių, apsakymų, novelių. Nuo 1983 m. R. Vanagas yra  Lietuvos Rašytojų sąjungos narys. Už savo kūrybą autorius pelnė Zigmo Gėlės, Vaižganto, Teresės Mikeliūnaitės, Jono Marcinkevičiaus, Kultūros ministerijos bei Antano Baranausko premijas.

zibaitiene zibaitis silcieneknygos pristatymasDešimtąją savo knygą „Tarp dienos ir nakties“ skaitytojams pristatė mūsų krašto šviesuolė, Žemaitijos rašytojų sąjungos narė Dalia Žibaitienė.

Autorės akys blizgėjo iš džiaugsmo, kai susirinko tiek daug jai brangių žmonių, tąkart vos tilpusių į Šilutės viešosios bibliotekos periodikos skaityklą. Čia buvo ir jos vyras, knygos redaktorius Anatolijus Žibaitis, dukra bei knygos nuotraukų autorė Daina Vaitiekūnienė, anūkė Anika Vaitiekūnaitė, močiutei dovanojusi savo dainas.

Autorė prisipažino, kad šauksmą parašyti šią knygą pajuto gulėdama ligoninės lovoje. Rašymas jai tapo terapija, padėjusia greičiau pakilti iš ligos patalo. „Kai žmogus turi tikslą, jį kažkas kelia“ - išgyvenimais dalijosi D.Žibaitienė.

Aiste renginyjeVydūnietė Aistė Jauniūtė, 1g klasės mokinė, balandžio 25-26 dienomis buvo išvykusi į Kauną, kur dalyvavo „Anime Nights” renginyje.  

IMG 02Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ši data kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta solidžios knygos „Nugrimzdusi Klaipėda" II dalis, kurioje rašoma apie priemiesčius, gyvenvietes, poilsiavietes. Susitikime dalyvavo svečiai iš Klaipėdos: knygos sudarytoja, filologė, lituanistė Jovita Saulėnienė, kraštietis rašytojas, habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick, leidyklos „ Eglė" redaktorius Antanas Stanevičius.

blankaites knyga autore„Mano mama buvo paprasta, tiesaus būdo, atvira, nuoširdi ir darbšti moteris. Galima sakyti, viena iš paskutiniųjų šio krašto lietuvininkių. Joje, kaip ir kiekviename žmoguje, galėjai surasti visą spektrą įvairiausių asmenybę ir sielą pripildančių spalvų. Mama labai mylėjo šitą kraštą, gamtą, niekada nesigailėjo, kad visas gyvenimas prabėgo čia - jos vaikystės ir jaunystės žemėje. Tikėjo, kad, anot Vydūno, „geriausios sąlygos Taurėjimui randasi Tėvynėje’, - rašo savo mamos Onos Blankienės atsiminimų knygą išleidusi Kristina Blankaitė.

Neseniai įvyko šios knygos „Angelai negali gyventi Žemėje, arba Knyga apie žmones“ pristatymas Šilutėje. Jaukiai įsitaisę prie arbatos puodelių kalbėjo tie, kurie skaitė knygą, ir tie, kurie pažinojo Kristinos Blankaitės mamą, gyvenusią, o vėliau ir visuomeninę veiklą vykdžiusią Šereiklaukyje (Pagėgių sav.).

10171688 1571815333088079 8100829078958598201 nLietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23–29 dienomis paskelbė 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su Gardamo seniūnijos Pypliškės kaimo kraštiečiu, dabar gyvenančiu Šiauliuose, Liudviku Stankumi.

 1 Syliu biblioteka susitikimas us Terese LorencieneTrečiadienio popietę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale įvyko popietė su tautodailininke, eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė savo naujausią pasakojimų padavimų knygą "Iš kartos į kartą".

Pasysiu biblioteka su sypsena per gyvenimaKarikatūristas Valdemaras Tisaitis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė savo karikatūrų ir šaržų parodą „Su šypsena per gyvenimą“.

puipa siluteje3Šilutės miesto mecenato, kultūros ir visuomenės veikėjo Hugo Šojaus (Scheu) 170-ųjų gimimo metinių proga šilutiškiai turėjo galimybę susitikti su garsiu lietuviško kino kūrėju - režisieriumi Algimantu Puipa ir prodiuseriu Kęstučiu Petruliu.

H.Šojaus dvare surengto  vakaro dalyviai išgirdo, kuo kino menininkus vilioja egzotiška Mažoji Lietuva, jos centras Šilutė, ir turėjo progą pamatyti Šilutėje bei Pamaryje filmuotą vaidybinį filmą „Elzė iš Gilijos“.

Ukmergės naujienos