Kūryba

poezija krastietesEilių ir muzikos popietėje „Meile, ar turi atmintį...“, vykusioje Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, savo kūryba dalinosi dvi sielos bičiulės, kraštietės pedagogės Asta Grigalienė ir Dijana Vilkišienė - Pociūtė, dovanodamos čia atėjusiems artimiesiems, bičiuliams poeziją, dainą, muziką.

tautodailininkas balsysKūrėjas iš Dievo - taip galima apibūdinti tautodailininką Petrą Balsį, kurio personalinė drožinių paroda šiuo metu pristatoma ir Šilutės H.Šojaus muziejuje. Menininko dirbiniuose - bareljefuose, skulptūrose, stogastulpiuose - vyrauja santūrios statiškos formos, liaudiškai skulptūrai būdingas realistiškumas. Kūryboje vyrauja trys pagrindinės siužetinės grupės: pagonybė, krikščionybė ir pamario bei jūriniai motyvai.

Anot paties autoriaus, jam siužetus diktuoja baltiškoji mitologija, padavimai ir legendos, sakralinė dailė bei aplinka, kurioje jis gyvena.

IMG 0111Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vasario 23 dieną renginių ciklu „Gimtųjų žodžių apkabintas aš gyvas kalboje“ (Justinas Marcinkevičius) prasidėjo Lietuvių kalbos dienų renginiai, skirti paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

parodaŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje neseniai pristatyta Džerinaldo Lukošiaus fotografijos paroda „Airija mano akimis". Jos organizatorė ir iniciatorė – fotomenininko mama Aldona Spranaitienė.

sveikauskienes paroda autorePersonalinė dukters rankdarbių paroda, skirta mamos jubiliejui, -  nekasdienis įvykis Šilutės padangėje.

Būtent į tokį renginį neseniai pakvietė Šilutės H.Šojaus muziejuje savo rankdarbių parodą surengusi daugeliui šilutiškių gerai pažįstama Kristina ŠVEIKAUSKIENĖ, buvusi ilgametė „Šilutės baldų“ ir rajono Savivaldybės darbuotoja.

Paroda skirta autorės mamos, taip pat daugeliui vyresnės kartos šilutiškių gerai žinomos šviesios atminties Paulinos POCIENĖS 90-osioms gimimo metinėms, o joje eksponuojama šios ilgametės Šilutės visuomenės veikėjos ir kultūros namų darbuotojos surinkta archyvinė medžiaga.

Abi šias veiklias moteris pažinoję šilutiškiai, susirinkę į parodos atidarymą, dėkojo joms už idėjas ir „už neramumą“.

plakatasPasaulio istorijoje šviesių ir tamsių valandų yra atseikėta maždaug vienodai, todėl į ją panirusiam žmogui prisikėlimas ir gyvenimas visada tėra viltis, kurios visiško tikrumo neįrodys jokie, net patys gudriausi, teoriniai išvedžiojimai. Šia viltimi reikia gyventi, ją reikia teigti asmeniška auka, kad ir pačia mažiausia. Taip, istorija prasideda nuo mažų dalykų, tačiau juos darant laimima viskas. Jeigu po daugybės metų ariantis lauką žmogus užkliudys kurio nors iš mūsų kaulus ir jų neišsvaidys į šalis, bet rūpestingai užlygins tą vietą, tyliai pastovės, gal ir sukalbės maldą, vadinasi, viskas gerai – kėlimasis ir gyvenimas, kiek jis iš viso įmanomas laike ir istorijoje, kaip begalinė praėjusių ir būsimų kartų dabartis ir blyškus amžinybės atšvaitas mūsų nuodėmingoje žemėje, tęsiasi. Reiškia, čia iš tiesų buvome ir sėdėjome mes, o ne mūsų šešėliai.

Prof. Vytautas Radžvilas, Sąjūdžio Steigiamasis suvažiavimas

Jaukus pasnekesiai apie knygaSausio 29 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale rinkosi aktyviausi skaitytojai. Prie apvalaus stalo vyko literatūros popietė „Jaukūs pašnekesiai apie knygą". Popietės dalyviai prisiminė vaikystėje bei jaunystėje skaitytas mėgstamas bei populiarias knygas, kurias norisi skaityti ir skaityti. Daugumą žmonių knyga lydi visą gyvenimą.

kultura etnogtafiniai akcentaiJau 12-ąjį kartą iš eilės „Šilutės naujienos“ kultūros barų artojus sukvietė pasidžiaugti pernai rajoną garsinusiais įvykiais, nuveiktais darbais, organizuotais renginiais - ir vėl atvėrėme „Dvasios turtų skrynią“. Šįkart dar iškilmingesnėje aplinkoje - H.Šojaus dvaro menėje.

Tų dvasios turtų - įvairiausių žanrų renginių - mūsų rajono padangėje buvo taip gausu, kad, kaip ir kasmet, išrinkti „pačius pačiausius“ - originaliausius, atraktyviausius, įdomiausius ir labiausiai dvasią turtinančius, aukščiausiai sielą pakylėjančius - buvo nelengva. Net įvairialypei Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus ir „Šilutės naujienų“ redakcijos suburtai komisijai.

Tą gausą neabejotinai dar pagausino ir 2015-ųjų metų paskirtis - juk jie buvo Etnografinių regionų metai, o Šilutės rajonas tik užpernai tapo atskiro etnografinio regiono - Mažosios Lietuvos - dalimi. Tad nekeista, jog pernai nebuvo savaitės, kad bent keliuose rajono kampeliuose - seniūnijose, klubuose, bendruomenėse, bibliotekose - nevyktų koks nors etnografinis renginys.

Taigi pasidžiaugti ir pasakyti ačiū tikrai yra už ką.

SodonisVisą mėnesį šilutiškiai galėjo siūlyti kandidatūras „Sidabrinės nendrės“ premijai gauti. Penktadienis buvo paskutinė siūlymų diena, tad jau skelbiame kandidatus į šios prestižinės Šilutės rajono premijos laureatus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt