Savivaldybėje

SILUMOS KAINA_1Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo sistemas, be šypsenų veiduose prisipažįsta, jog šiemet tenka dirbti be jokios vilties gauti premiją. Juk kalendorinė žiema artėja prie pabaigos, o dar niekas nematė nei sniego pusnies, nei ledo.

Ekonomikos ir finansų komitetui pateiktas svarstyti Savivaldybės UAB „Šilutės šilumos tinklai“ tiekiamos šilumos kainos dedamųjų metams nustatymo sprendimo projektas. Bus keičiama gal pora dešimčių šilumos skaičiavimo parametrų, kurie turės įtakos tam, kad nuo šių metų balandžio 1 d. iki 2021 kovo 31 d. šios įmonės tiekiama šilumos kaina gyventojams nuo 4,31 ct/kWh be PVM (4,70 ct/kWh su PVM), pagal pateiktą projektą, pabrangtų iki 4,84 ct/kWh be PVM (5,28 ct/kWh su PVM). Ji didėtų 0,53 ct/kWh be PVM arba 12,2 procento.

avarija 08_28Pernai Šilutės rajono keliuose žuvo 6 žmonės, sužeistas 71 (užpernai žuvo 1, sužeisti 57). Šilutės policijos komisariato (PK) viršininkas Artūras Mikalauskas sako neprisimenantis metų, kai Šilutėje būtų žuvę tiek žmonių...

Apmaudu, kad dar vis nemažai vairuotojų už vairo sėda girti, pernai tokių buvo net 66. Vienas jų sukėlė mirtiną avariją.

Policijos pareigūnai yra paskaičiavę, kad per metus rajono gyventojams išdalina tiek atšvaitų, jog šie, vaikščiodami tamsiuoju paros metu, turėtų šviesti kaip Kalėdų eglutės... Deja, taip nėra.

Visi šie dalykai buvo aptarti, pristatant praėjusių metų Šilutės PK veiklos ataskaitą.

UOSTAS VISINSKO__INFO_2Savivaldybės ekonomikos ir finansų komitetas pasikvietė UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, valdančios Šilutės uostą, vadovą Rimgaudą Višinską, išklausyti informaciją apie uosto veiklą ir perspektyvas.
Grynasis 2019 metų uosto veiklos pelnas – 994 Eur, o R. Višinskas dėl nedidelės apyvartos nežada didesnių pelnų - svarbu, kad uostas veikia ir išlaiko ten dirbančius žmones.

 

8fae2c047cd1de4d47b7f49a0e02d6b3Reikalavimas, darbo skelbimuose nurodyti atlyginimą, daugeliui darbo paieškas daro paprastesnes ir greitesnes. Skelbimų, kuriuose atlyginimas netenkina lūkesčių daugelis netgi neskaito. O kartais priešingai – apėmus smalsumui perskaičius skelbimuose siūlomą atlyginimą apima nuostaba ir pavydas.

14311252 128015374320254_6023491566374387199_oŠiemet „Sidabrinės nendrės“ premija bus įteikta vyresnių žmonių liaudiškų šokių grupei „Juknaičiai“ - taip nutarė penktadienį posėdžiavęs šio premijos skyrimo komitetas. Šiemet šiai premijai dar buvo pasiūlytas Simas Knapkis – rusniškis laivadirbys. 

„Sidabrinės nendrės“ premija teikiama už reikšmingus nuopelnus garsinant Šilutės kraštą Lietuvoje ir už jos ribų. Prieš 27 metus susibūrę „Juknaičių“ šokėjai tokios pagarbos nusipelnė už tautinės kultūros, šokio meno tradicijų Pamario krašte sklaidą ir aktualinimą, Mažosios Lietuvos etnografinio regiono liaudies šokio savitumo išsaugojimą, gaivinimą ir tradicijų tęstinumą.

„Juknaičių“ šokėjams, kuriems vadovauja Juknaičių Garbės pilietės titulą jau pelniusi Loreta Margarita Černeckienė, įteikti „Sidabrinės nendrės“ premiją siūlė visos rajono kultūros įstaigos ir Šilutės – Emericho bendradarbiavimo draugija, taip pat Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Juknaičių bendruomenė.

Įteikti premiją S. Knapkiui siūlė asociacija „Mingės (Minijos) kaimo grožis“.

10-ies komisijos narių balsai pasiskirstė beveik vienodai, bet vienam nariui susilaikius, premiją nutarta skirti „Juknaičiams“.