Pažintis

katyciu medike peteraitieneKuo labiau modernėjančioje visuomenėje gyvename, tuo, regis, dažniau keiksnojame tą modernėjimą. Sveikatos apsauga - ne išimtis.

Tokiems nepatenkintiesiems, matyt, bus labai į sveikatą sužinoti, kokia sveikatos apsauga buvo pirmaisiais pokario metais, ypač - nuo rajono centro nutolusiose vietovėse.

Pusšimtis naujagimių apylinkėje, medikių, tuomet seselėmis vadintų, kelionės pėstute į 15 kilometrų nutolusius vienkiemius tų kūdikių apžiūrėti ir paskiepyti, didelis džiaugsmas, jei koks pakeleivis vežimu pavėžėja, gimdymų priėmimas, kai nėra elektros ir pasišviesti tenka tik žibaline lempa - tokius medicinos darbuotojų darbo niuansus pamena tik vyresnieji.

kodavimas igor sokolov  02Praėjusiame „Sveikatos šaltinio“ numeryje rašėme apie įvairius gydymo nuo priklausomybės alkoholiui būdus. Šį kartą pristatome vieną iš būdų - psichokodavimo metodą pagal Aleksandrą Dovženką.

„Šilutės naujienos“ kalbino Klaipėdos medicinos centro UAB „Sodalitas“ vadovą Igorį SOKOLOVĄ, kurio vadovaujamame centre Debreceno g. 47 šią procedūrą atlieka kas mėnesį - pusantro iš Donecko atvykstantis medicinos mokslų daktaras, profesorius Borisas IVNEVAS.

akla mociuteIlgas gyvenimas lyg pro rūką, - toks buvo skirtas Gardamo seniūnijos Bliūdsukių kaime gyvenančiai Elenai Barborai RUPAINIENEI.

Išties ilgas, nes senolė neseniai atšventė savo 90-metį. Ir išties - lyg pro rūką, nes nuo vaikystės labai silpnai matė. Niekas nepagerėjo, o priešingai - tik visai pablogėjo ir prieš 15 metų atlikus operaciją.

Bet lankantis jubiliatės namuose atrodo, kad nei ši viso gyvenimo negalia, nei patirtas juodas vargas nepajėgia sudrumsti jai nuotaikos.

„Kokie geri visi žmonės, kokie jūs visi mieli“, - šypsodamasi kalbino savo svečius p.Elena. Ir vis tikino niekada nemaniusi, kad tokios sukakties sulauksianti - esą ši visai netyčia ir netikėtai pas ją atėjusi...

alkoholiku gydymas gyd varkaliene 1„Tauta geria vis labiau“, - su siaubu konstatuoja gydytojai, imasi už galvų mokytojai, skėsčioja rankomis paauglius auginantys tėvai.

„Sveikatos šaltinis“, jau ne kartą rašęs skaudžias, dėl alkoholio daug metų iš gyvenimų išbraukusių žmonių istorijas, šį kartą į problemą bando žvilgtelti nuo priklausomybės gydančių medikų akimis. Kas jau kas, o jie gerai žino, kaip sunku priklausomybės alkoholiui kamuojamam žmogui žengti pirmąjį žingsnį išsilaisvinimo link, kaip po pirmojo žingsnio reikia žengti dar ne vieną, ne du ir ne tris...

Jie turi, ką pasakyti. Įsiklausykime.

koplytele drukteinisNetoli Šilutės, Užlieknių kaime, gyvenančio Jono DRUKTEINIO sodybos kiemas penktadienį buvo pilnutėlis žmonių. Čia suėjo kaimynai iš šio ir aplinkinių kaimų, suvažiavo ir nemažai šilutiškių. Proga buvo nekasdienė - J.Drukteinis savo vienkiemyje pastatė koplytėlę su Švč. Mergelės Marijos skulptūra.

Mintis turėti savo kieme šventą vietą Jono galvoje kirbėjo seniai. Anot šeimininko, kiekvienam reikia rasti savą sielos paguodą. Jis jau turi dvi: lanko klubą „Sielos paguoda“, o dabar turi ir koplytėlę.

P6060025Tiesiai į jūsų kiemą, į bet kurią pasirinktą paežerę ar net į pajūrį atvažiuojanti pirtis - toks malonumas siūlomas šilutiškiams ir kitų rajono gyventojams.
Pirtelė ant ratų įrengta puikiai: pakankamai erdvi drėgna kaitinimosi patalpa su kaistančiais akmenimis, dušas, persirengimo zona, kompanijos pobūviui skirtas 12 vietų stalas.

Šią paslaugą siūlantis jaunas verslininkas pagryniškis Domas MAROZAS puikiausiai išmano rusiškos pirties (tokią ir įrengė sunkiasvoriame automobilyje) privalumus ir sveikatai teikiamą naudą.

gintare bieliauskaite su triusiu ir suniukuStikliniai vaikai - jie taip vadinami dėl to, kad turi įgimtą kaulų trapumo ligą.

Stiklinė mergaitė gyvena ir mūsų mieste. Kiek kaulų lūžių ji jau patyrė, kiek sunkių ir lengvesnių operacijų jau iškentė, nebegali pasakyti nei pati, nei jos mama. Kiek jų dar reikės, irgi nežino niekas.

odontologe juknaiciuJuknaičių ambulatorijos odontologė Dovilė TAMOŠEVIČIŪTĖ prisipažįsta serganti profesine liga - susitikusi su žmogumi nejučia žiūri ne į jo akis, bet į dantis. „Vienai draugei kartą mieste susitikusi pasakiau: tau jau verta pas mane apsilankyti...“ - juokiasi gydytoja.

Dantistas, stomatologas ar odontologas - daugeliui tai nesvarbu. Vien kabineto kvapas nerviškai sutraukia raumenis, o širdis kalatojasi krūtinėje.

Dovilės pacientai laukiamajame iš baimės netirta, netgi priešingai - vaikams ji - dantukų fėja, vyresniesiems - žavi, jauna gydytoja, su kuria pasikalbėjus visos baimės išgaruoja.

dailininkas su draugeNegalvoti, kad sunku, vyti šalin blogas mintis, kasdien stengtis mankštinti ir stiprinti kūną ir ieškoti peno sielai, mėgstamo užsiėmimo, - tokia gyvenimo nuostata dalijasi prieš 13 metų visiškai neįgaliu tapęs šilutiškis Gintautas BRAŽAS.

Dvasios stiprybės iš šio 37-erių metų vyro galėtų pasimokyti begalė sveikųjų: iš prigimties dešiniarankis jis dabar valdo tik vieną - kairiąją ranką, bet savarankiškai išmoko piešti ir jau surengė pirmąją savo darbų parodą; dar prieš kelerius metus manęs, kad jau, jo paties žodžiais tariant, esąs beviltiškas ir nuo šiol jau niekam, išskyrus savo mamą, nebebus reikalingas, rado gyvenimo draugę.