Pažintis

P1010012„Sportas - geras vaistas, bet tik jei sportuoji savo malonumui, nesiekdamas aukštų rezultatų ir nesistengdamas sau užsikrauti žvėriškų krūvių.

Sportas rezultatui - su sveikata nesuderinamas dalykas. Tai žino visas pasaulis. Bet mano gyvenime sportas yra kasdien nuo 8 valandos ryto iki 20.30 valandos vakaro“, - tokie, iš pirmo žvilgsnio netikėtas pareiškimas ir vienas kitam prieštaraujantys teiginiai pribloškia, kai žinai, kad kalbiesi su rajone gerai žinoma sportininke, kūno kultūros mokytoja, įvairių vaikų ir moterų sporto būrelių vadove, grupinių užsiėmimų trenere sporto klube „Atėnai“, įvairių varžybų dalyve, ilgamete jau visą Žemaitiją apėmusios kasmetinės aerobikos fiestos „Pavasario žiedai“ organizatore Snaige SVIPAITE.

V.Skirkevičiaus žinių lobyne - ir mokslo patikrintos tiesos, ir tūkstantmetė Rytų medicinų patirtis. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Garsus vaistininkas Virgilijus Skirkevičius rašo knygą, kurioje žada sudėti žodžiais nutapytus augalų portretus. Kad iš jų atpažintume sau tinkamiausius gydytojus.

V.Skirkevičius nėra tas žolininkas, kokį tradiciškai įsivaizduojame. Jis tik kartkartėmis pasirenka vaistažolių, neturi ir jų ūkio. Farmacijos mokslus baigęs liaudies medicinos žinovas vengia stebuklų besitikinčių pacientų antplūdžio, tad gydyti imasi gana retai.

Įsikūręs Šilutėje, jis dažnai keliauja po Lietuvą skaitydamas paskaitas. Taip pat dėsto gydymo vaistažolėmis kursą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto podiplominių studijų gydytojams.

klausos aparatas seimaLabdaros vakaras padėjo 3 metų berniukui Deimantui Budrikui pirmą kartą išgirsti pasaulį. Už vakaro metu surinktas lėšas negirdinčiam berniukui nupirktas klausos aparatas.

slaugytoja jurjoniene kabinetePenktadienį visi šalies medikai minės Medicinos darbuotojų dieną, o dar po poros savaičių - gegužės 12-ąją - savo profesinę šventę švęs slaugytojos.
Abi šias šventes visada švenčia ir Šilutės ligoninės slaugos administratorė (paprasčiau sakant - vyriausioji slaugytoja) Birutė JURJONIENĖ.

O rugpjūčio 1-ąją kolegos Birutę sveikins dar viena gražia proga - tuomet sueis 30 metų, kai ji sukasi Šilutės ligoninės slaugytojų būryje. Ši įstaiga pirmoji ir vienintelė B.Jurjonienės darbovietė.

Nors ilgametė medikė tikina medicinoje atsidūrusi atsitiktinai, „Sveikatos šaltinis“ ją kalbino apie pašaukimą, „tikrąjį“ ir „netikrąjį“ slaugytojos darbą bei apie šeimos ir kaimynų gydymą.


sveikuoliai
„Sveikame kūne – sveika siela“, – prieš daugiau nei kelis tūkstančius metų pasakė romėnų išminčius Juvenalis ir tikrai buvo teisus. Šiandien jo žodžiai tapo itin populiarūs ir aktualūs.

Mažai atrastume žmonių, kurie šios frazės teisingumu abejoja. Šio posakio galią patvirtina sveiką gyvenimo būdą propoguojantys žmonės, kuriems fizinis aktyvumas, mankšta, aktyvus poilsis, judėjimas, energija ir pozityvi nuotaika yra nauda kūnui ir penas sielai.

Todėl visuomenė, matydama tokią sveikos gyvensenos naudą, vis labiau pradeda sekti sveikuolių pavyzdžiu.

Vienas iš tokių pavyzdžių ir sveiko gyvenimo įkvėpėjų yra Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis.

90metis stankusŠilutiškis Vladas STANKUS, ketvirtadienį pasitikęs 90-mečio jubiliejų, priėmė ne tik artimųjų, bet ir tądien gimtadienį šventusio rajono mero Virgilijaus Pozingio sveikinimus.

Vos pats priėmęs kolegų sveikinimus, meras ėmė į rankas kitą puokštę ir skubėjo pas garbų jubiliatą. O susitikę du sukaktuvininkai ilgai spaudė vienas kitam rankas ir bėrė linkėjimus.

jukna su zmonaPrieš 8-erius metus į Pamarį atvykęs šeimos gydytojas Remigijus JUKNA dabar jau gerai pažįstamas daugeliui šilutiškių. Patarimus, kaip gydytis ir kaip ilgiau išlaikyti gerą sveikatą, medikas dalija ne tik savo pacientams „Purienos“ medicinos centre, bet nešykšti jų ir mūsų laikraščio skaitytojams.

„Reikia gyventi, o ne būti gyvenimo stebėtoju“, - tokia nuostata besivadovaujantis gydytojas ragina būti aktyvius, judrius, smalsius, įsigyti augintinį ir... atrasti putpelių kiaušinius bei ciberžoles.

kiosiai kaimas 1Šiandien „Sveikatos šaltinio“ svečias - savotiškas mūsų rajono Tadas Blinda, nepailstamas svieto lygintojas, kuris reguliariai - bent kartą per mėnesį, o kartais ir dažniau - siunčia redakcijai laiškus.

Kintų seniūnijos Kiošių kaime gyvenantis Vytas LAZICKAS neslepia, kad jo gyvenime būta ilgų nuopolio metų, paskandintų alkoholyje. Būtent alkoholis tapo priežastimi, dėl kurios šiandien vyras sėdi invalido vežimėlyje. Užtat skaitytojams jis pabrėžia: šios blogybės reikia stengtis atsisakyti. Jam tai pavyko.

steponkus darius renataŠilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius STEPONKUS nuolat patenka į geriausių šalies medicinos įstaigų vadovų gretas. Tokius rinkimus jau 9 metus rengia savaitraštis „Lietuvos sveikata“.

2009-aisiais Šilutės ligoninės vadovas pripažintas „Metų novatoriumi“.

Susumavus pernai bendruomenės ir medikų kolektyvų nuomones, jis pateko į geriausių Lietuvos medikų, pretendavusių tapti „Metų vadovu 2011“, trejetuką. Tik mažu žingsneliu D.Steponkų ir Vilniaus gimdymo namų direktorę Korneliją Mačiulienę šįkart aplenkė Vilniaus universiteto Onkologijos instituto direktorius, profesorius, habilituotas daktaras Konstantinas Valuckas.

Geriausi medicinos įstaigų vadovai neseniai pagerbti Vilniuje surengtoje ceremonijoje.